Film

Exorcist II: The Heretic

1977 1 godz. 58 min.
5,1 5 248
ocen
5,1 10 5248
1 438
chce zobaczyć
3,0 6
ocen krytyków
{"rate":3.0,"count":6}
{"id":"5362","linkUrl":"/film/Egzorcysta+II%3A+Heretyk-1977-5362","alt":"Egzorcysta II: Heretyk","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/53/62/5362/7398414.2.jpg"}
Regan MacNeil ponownie staje oko w oko z demonem, który kilka lat wcześniej opanował jej ciało. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Ojciec Lamont zostaje wyznaczony przez kardynała, by rozwikłał zagadkę śmierci Ojca Merrina, oraz by dowiedział się, czy Regan nie jest znów opętana. Wiele wskazuje, że demon Pazuzu ją opętał. Lamont jedzie do Afryki by odnaleźć innego opętanego przez tego samego demona - Kokumo. Od niego dowiaduje się ciekawych rzeczy. Wraca do USA,Ojciec Lamont zostaje wyznaczony przez kardynała, by rozwikłał zagadkę śmierci Ojca Merrina, oraz by dowiedział się, czy Regan nie jest znów opętana. Wiele wskazuje, że demon Pazuzu ją opętał. Lamont jedzie do Afryki by odnaleźć innego opętanego przez tego samego demona - Kokumo. Od niego dowiaduje się ciekawych rzeczy. Wraca do USA, gdzie dowiaduje się, że demon opętał Regan przy pomocy tajemniczej maszyny hipnotycznej doktora Greene`a. Lamont przystępuje do akcji, a pomaga mu w niej duch Ojca Merrina ...

boxoffice
$30 749 142 w USA
budżet
$14 000 000
dystrybucja
Warner Home Video
studio
Warner Bros.
data produkcji
1977
tytuł oryg.
Exorcist II: The Heretic
inne tytuły
Egzorcysta II: Kacerz Polska
Egzorcysta II: Heretyk Polska
The Exorcist II: The Heretic (tytuł roboczy) USA
Exorcist 2: The Heretic (alternatywna pisownia) USA
The Exorcist II (tytuł roboczy) (tytuł skrócony) USA
Więcej...
Jon Voight początkowo miał zagrać postać Ojca Lamonta, jednak uznał scenariusz za zbyt wadliwy z katolickiego punktu widzenia. Aktor dokonał w nim kilku znaczących poprawek, które ostatecznie nie zostały zaakceptowane i w efekcie wycofał się z projektu. Do roli rozważany był także Jack Nicholson, ale jego żądania finansowe zostały uznane za zbyt wysokie. Z kolei kandydaturę Christophera Walkena i Davida Carradine'a odrzuciło studio.
Początkowo zakładano że Dr Tuskin będzie mężczyzną. Wówczas do tej roli rozważani byli Alan Arkin, Richard Dreyfuss, Chris Sarandon, George Segal, Martin Sheen, Gene Wilder oraz David Carradine. Kiedy postać tę uczyniono kobietą, scenarzysta zaproponował obsadzenie Jane Fondy lub Ann-Margret.
Stanley Kubrick odrzucił propozycję wyreżyserowania filmu.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Rany jaka kaszana!

  iza198444 ocenił(a) film na 4

  Pierwsze 30min.rokowalo nadzieje na udana kontynuacje.nestety dalej to juz nuda,zenada i dziadostwo. A i co drugie slowo pada-PAZUZU-szalu mozna dostac!

 • Regan

  house90 ocenił(a) film na 9

  Kurczę pięknie Linda wyglądała w Heretyku.

 • 3/10

  Shady_Yo ocenił(a) film na 3

  Szkoda, że w tak beznadziejnym stylu poprowadzono historię genialnej przecież pierwszej części Egzorcysty. Dosłownie wszystko jest na niższym poziomie. Zabrakło zdecydowanie tego niesamowitego klimatu, który towarzyszył nam w "jedynce". Będąc horrorem film ten praktycznie w ogóle nie straszy, co nie powinno mieć ... więcej

 • Regan

  gwiazda_hollywood12345 ocenił(a) film na 9

  Jeszcze ta scena jak Regan śniła o tym chłopcu z Afryki uzdrawiającym małego chłopca i odganiającym szarańczę a potem wstała z łóżka i zaczeła iść na dach wieżowca,myślałem że jej się to śniło a to było naprwdę !

  3
  • matka

   Tota ocenił(a) film na 7

   Gdzie jest matka Reagan? Trochę dziwne, ze po takich przebojach w przeszłości kompletnie nie zajmuje się córką, tylko przebywa gdzieś daleko (nie jestem pewna gdzie- kręci jakieś filmy?) Trochę to niewiarygodne.