Film

Egzorcysta II: Heretyk

Exorcist II: The Heretic
1977
1 godz. 58 min.
5,0 5 487
ocen
5,0 10 1 5487
1 470
chce zobaczyć
3,0 6
ocen krytyków
Regan MacNeil ponownie staje oko w oko z demonem, który kilka lat wcześniej opanował jej ciało. Więcej Mniej
Egzorcysta II: Heretyk zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Ojciec Lamont zostaje wyznaczony przez kardynała, by rozwikłał zagadkę śmierci Ojca Merrina, oraz by dowiedział się, czy Regan nie jest znów opętana. Wiele wskazuje, że demon Pazuzu ją opętał. Lamont jedzie do Afryki by odnaleźć innego opętanego przez tego samego demona - Kokumo. Od niego dowiaduje się ciekawych rzeczy. Wraca do USA,Ojciec Lamont zostaje wyznaczony przez kardynała, by rozwikłał zagadkę śmierci Ojca Merrina, oraz by dowiedział się, czy Regan nie jest znów opętana. Wiele wskazuje, że demon Pazuzu ją opętał. Lamont jedzie do Afryki by odnaleźć innego opętanego przez tego samego demona - Kokumo. Od niego dowiaduje się ciekawych rzeczy. Wraca do USA, gdzie dowiaduje się, że demon opętał Regan przy pomocy tajemniczej maszyny hipnotycznej doktora Greene`a. Lamont przystępuje do akcji, a pomaga mu w niej duch Ojca Merrina ...

boxoffice
$30 749 142 w USA
budżet
$14 000 000
dystrybucja
Warner Home Video
studio
Warner Bros.
tytuł oryg.
Exorcist II: The Heretic
inne tytuły
The Exorcist II (tytuł roboczy) (tytuł skrócony) USA
Exorcist 2: The Heretic (alternatywna pisownia) USA
The Exorcist II: The Heretic (tytuł roboczy) USA
Więcej...
Jon Voight początkowo miał zagrać postać Ojca Lamonta, jednak uznał scenariusz za zbyt wadliwy z katolickiego punktu widzenia. Aktor dokonał w nim kilku znaczących poprawek, które ostatecznie nie zostały zaakceptowane i w efekcie wycofał się z projektu. Do roli rozważany był także Jack Nicholson, ale jego żądania finansowe zostały uznane za zbyt wysokie. Z kolei kandydaturę Christophera Walkena i Davida Carradine'a odrzuciło studio.
Początkowo zakładano że Dr Tuskin będzie mężczyzną. Wówczas do tej roli rozważani byli Alan Arkin, Richard Dreyfuss, Chris Sarandon, George Segal, Martin Sheen, Gene Wilder oraz David Carradine. Kiedy postać tę uczyniono kobietą, scenarzysta zaproponował obsadzenie Jane Fondy lub Ann-Margret.
Stanley Kubrick odrzucił propozycję wyreżyserowania filmu.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych