PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1315}

Egzorcysta

The Exorcist
7,5 130 158
ocen
7,5 10 1 130158
8,3 31
ocen krytyków
Egzorcysta
powrót do forum filmu Egzorcysta

rozczarowanie

ocenił(a) film na 5

największe rozczarowanie filmowe w moim życiu. tyle się nasłuchałam, że taki świetny i przerażający i KULTOWY, że jak w końcu przebrnęłam przez pierwsze pół godziny filmu obyczajowego o księdzu z kryzysem wiary i aktorce-samotnej matce i zobaczyłam "straszną scenę" sikania na dywan, roześmiałam się i tak zostałam do samego końca. nie do wiary, że taka paść dostała tyle nagród. rzal i bul.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
r1wasilewski

Lubię to :d

ocenił(a) film na 10
cherryfreak

Masz podejrzane poczucie humoru:-/

ocenił(a) film na 7
cherryfreak

Najgorsze to się nasłuchać i z takim nastawieniem zabrać się za oglądanie... Ja natomiast nasłuchałam się, że film jest starociem nie do zniesienia i wszystkie sceny właśnie raczej śmieszą niż przerażają. Po długim czasie zdecydowałam się obejrzeć i... byłam bardzo mile zaskoczona. Już w tych latach zaczęli ostro przeginać z obrzydliwością niektórych scen, tylko że tutaj to było jak najbardziej uzasadnione. Film jest naprawdę przyzwoitym pierwowzorem kina grozy. Jestem pewna, że młodzi ludzie żyjący w tamtych czasach wychodzili z kina panicznie przerażeni, skoro nawet u mnie (a niejedno widziałam) wywoływał nieprzyjemny dreszczyk niepokoju i zdegustowania.

ocenił(a) film na 8
cherryfreak

Egzorcysta nie jest horrorem z gatunku tych, jakie są nam serwowane współcześnie. Ten film ma spójną fabułę, nie będącą tylko pretekstem do kolejnych diabłów/duchów/in. demonów wyskakujących zza rogu (vide Egzorcyzmy Emily Rose). Pierwsze pół godziny było potrzebne, żeby widz zobaczył, kim była Regan przed opętaniem i poczuł do niej sympatię. Tak, jak rozterki młodego księdza, które demon będzie wykorzystywał i przed egzorcyzmem i w trakcie. Przez to, że opętanie następowało stopniowo, napięcie mogło się rozwijać aż do momentu kulminacyjnego. To wtedy można naprawdę odczuwać jakiekolwiek emocje. Gdyby tego nie było, te wszystkie mostki, głowa obracająca się o 360 stopni, etc, dziejące się w zasadzie bez przerwy, znudziłyby widza. Ogromnym plusem tego filmu jest umiejętne stopniowanie emocji (przeskok od sceny z Regan-demonem dręczącą matkę w pokoju do księdza Damiena), dzięki czemu widz ma szansę ochłonąć. Właśnie takie aspekty odróżniają Egzorcystę od zwykłych horrorów i świadczą o jego klasie.

ocenił(a) film na 6
cherryfreak

Jak zaczęłam oglądać i byli jacyś ludzie kopiący na pustyni to pomyślałam,że nie ten film włączyłam ;P

ocenił(a) film na 6
gwenny16

hahaha miałam to samo.. akurat byłam w kinie na maratonie grozy i zdawało mi się, że tez puścili zły film :D

ocenił(a) film na 6
madziius

I co,bałaś się w jakimkolwiek momencie ? ;P

ocenił(a) film na 6
gwenny16

tak zwłaszcza gdy oglądałam ezgorcyste :P tyle słyszałam opinii, że jest to straszny film, że można się wystraszyć, ale było jednak inaczej. Dla mnie i dla innych osób był to pewien rodzaj komedii :D szkoda, że ten film nie trafia do młodego człowieka... ;]

ocenił(a) film na 6
madziius

Trafia,ale jako komedia najwyżej ;D

ocenił(a) film na 6
gwenny16

no to prawda :D

ocenił(a) film na 6
madziius

Drugiej części nie dałam już rady obejrzeć,mija blisko 50 minut a tu nic się nie dzieje ... a o trzeciej to już nawet nie myślę *_*

ocenił(a) film na 6
gwenny16

haha, czyli druga część wieje nudą? czy znowu "komedia" ? :D

ocenił(a) film na 6
madziius

Jeśli dla ciebie ''komedią'' była Regan,to nie.W czasie tych 50 minut zachowywała się dosyć normalnie ;P

ocenił(a) film na 6
gwenny16

wow, to aż dziwne że normalnie się zachowywała :D

ocenił(a) film na 6
madziius

Widocznie demon zdał sobie sprawę z tego,jaki był zabawny, że nie chciał się dalej kompromitować :D

ocenił(a) film na 6
gwenny16

hehe albo chciał pokazać, ze nie wszystkie horrory są takie straszne :P

ocenił(a) film na 6
madziius

Większość horrorów,które oglądam nie są straszne więc coś w tym jest ;P

ocenił(a) film na 6
gwenny16

ja miałam długa przerwę od horrorów, ale ostatnio do nich wróciłam :D, kiedyś jak byłam młodsza i je oglądałam to nie spałam całą noc :D

ocenił(a) film na 6
madziius

Dlatego ja właśnie oglądam horrory w dzień :D Wiem,głupie,ale wolę spokojnie pospać :D Oczywiście oprócz tych,które puszczają w telewizji,jednak niewiele jest takich,które właśnie chcę obejrzeć :D

ocenił(a) film na 6
gwenny16

hahah dokładnie mam to samo :D ale w kinie też się fajnie ogląda :D niedługo ze znajomymi znów wybieramy się na maraton horrorów do kina :) będą grali: Sinistera I i II część, anioła śmierci i kobietę w czerni :)

ocenił(a) film na 6
madziius

U mnie w mieście nie ma kina.Szkoda,bo tak bym co tydzień chodziła :D Słyszałam o innym maratonie,puszczają właśnie Sinister część I i II,Obecność i Annabelle w multikinie ;P Już myślałam,że nigdy nie znajdę drugiej osoby oglądającej horrory w dzień ;D

ocenił(a) film na 6
gwenny16

oooooo na to bym poszła, słyszałam, że "obecność" należy do strasznych filmów :D koleżanka jak oglądała to z włączonym światłem :P ja akurat w moim miescie mam kino Helios... hahaha znam wiele osób, które oglądają horrory w dzień ;D

ocenił(a) film na 6
madziius

Oglądałam,dla mnie był mało straszny,widziałam przedtem filmy o tej samej tematyce więc nie było elementu zaskoczenia ;D (+ słynne oglądanie w dzień ;P) A w Heliosie puszczają horror ''Szubienica'' ? Może cię zainteresuje,a ja przy okazji dowiedziałabym się czy warto czekać aż będzie dostępny w internecie ;D

ocenił(a) film na 6
madziius

Widzę ,że obejrzałaś i oceniłaś na 6 ;P Tak to jest jak się najpierw pisze komentarz,a potem zagląda na profil ;D Jakie masz wrażenia,podobał się ? :)

ocenił(a) film na 6
gwenny16

kurcze wystawiłam komentarz, ale coś się nie pojawił ;/

ostatnio byłam na maratonie grozy w heliosie i min. grali Szubienicę. Z tych wszystkich 4 filmów ( Szubienica, Taśmy Watykanu, Egzorcysta, Wilkołacze sny) najbardziej podobała mi się Szubienica.. nie twierdzę, że to jakieś arcydzieło, ale wystąpił mały dreszczyk, w niektórych momentach występowało napięcie, ale ogólnie nie był straszny .. był jakis jeden moment gdzie pare osób się przestraszyło i zaczęło krzyczeć w kinie :D

ocenił(a) film na 6
madziius

A ja cały dzień sprawdzam czy już mi nie odpisałaś :D

Ja właśnie najbardziej się boję,kiedy w filmie nagle gaśnie światło i bohaterowie idą po ciemku ;D Albo jak w nocy odkrywają,że coś im się w domu przesunęło i muszą to sprawdzić,jakby nie mogli do rana zaczekać :D

Tak z ciekawości,to ile kosztuje bilet na taki maraton ? ;)

ocenił(a) film na 6
gwenny16

no własnie w szubienicy jest motyw, gdzie jest zgaszone swiatło i bohaterowie idą po ciemku :) no gdyby mi sie w domu coś przesuneło to tez bym od razu sprawdziła a nie czekała do rana hehe ;d ale najgorsza w horrorach jest muzyka :D

taki bilet na maraton kosztuje ulgowy/ studencki 32 zł, normalny - 35 zł .. można tez kupić promocyjny za 27 zł :)

gdzie normalnie za jeden film 2 d płacisz około 24 zł, więc się opłaca iść na taki maraton :)

ocenił(a) film na 6
madziius

Dla mnie muzyka niekiedy psuje cały efekt,bo nie ma tego efektu zaskoczenia kiedy coś nagle wyskoczy :D

ocenił(a) film na 6
gwenny16

no jasne, ale jak jest dobrze dobrany soundtrack to jest połowa sukcesu :) ogolnie muzyka w horrorach buduje nastrój , nie wyobrażam sobie horroru bez muzyki :D

ocenił(a) film na 6
madziius

A ja nie wyobrażam sobie horroru bez nielogicznego zachowania bohaterów i powielających się schematów :D

ocenił(a) film na 6
gwenny16

hehe :D w sumie to nie wiem czy są jakieś dobre horrory chociaż nie widziałam ich wiele :D :D wszystkie prawie się opierają na tym aby główni bohaterowie szli w jak najbardziej ciemny zakątek :D za tydzien ide na maraton horrorów i słyszałam że "Sinister" jest bardzo dobry.. obym się nie zawiodła :D

ocenił(a) film na 6
madziius

Dzisiaj na Polsacie leci Sinister ;D

ocenił(a) film na 6
gwenny16

ooooo ja sobie za tydzień obejrze w kinie :D a ty będziesz oglądać?:D

ocenił(a) film na 6
madziius

Chciałam,ale w tym samym czasie będzie leciał Harry Potter ;D Chociaż na końcówkę chyba zdążę ;D

ocenił(a) film na 6
gwenny16

no i jak?:)

ocenił(a) film na 6
madziius

Harrego Pottera kocham zarówno książkę jak i wszystkie filmy,a na Sinister nie przełączyłam ponieważ mi z głowy wyleciało ;D

ocenił(a) film na 6
gwenny16

heh ja podobnie, ja niestety nie miałam sposobu aby obejrzeć bo byłam poza domem :/

ocenił(a) film na 6
madziius

Zawsze można ściągnąć albo obejrzeć w internecie.A w następny piątek leci Insygnia Śmierci część 1,pozycja obowiązkowa ! :D

ocenił(a) film na 6
gwenny16

no w następny piątek tym bardziej nie mam szans aby obejrzeć :/... (maraton horrorów :) ) no ja szczerze serie harrego znam prawie na pamięć, wiele razy widziałam :D

ocenił(a) film na 6
madziius

Daj potem zdać,jak ci się filmy podobały :) O tak,Harry Potter nigdy się nie znudzi,chociaż ja drugi raz te filmy oglądam :D

ocenił(a) film na 6
gwenny16

na pewno dam znać :) ja Harrego wiele razy widziałam, tak samo kilka razy czytałam całą serie :)

ocenił(a) film na 6
madziius

Spoko,nie ma to jak rozmawiać o Harrym Potterze w rozmowie poświęconej ''Egzorcystowi'' ;P

ocenił(a) film na 6
gwenny16

hahahaha :D ogólnie to odbiegłyśmy od głównego tematu jakim jest egzorcysta :DD

ocenił(a) film na 6
gwenny16

ale widziałam, ze w miare podobne oceny wystaiłysmy co do niektórych filmów :D

ocenił(a) film na 6
madziius

Właściwie co tu mówić,jak już wszystko powiedziane :D Możemy się na forum innego filmu przenieść :D

ocenił(a) film na 6
gwenny16

ahaha to teraz na forum harrego pottera, tylko teraz która część?:D

ocenił(a) film na 6
madziius

Będziemy konwersować na wszystkich ośmiu forach na raz xD

ocenił(a) film na 6
gwenny16

ahahahah chyba sie nie pogubimy :D

ocenił(a) film na 6
madziius

To możliwe,jak nie spróbujemy to się nie dowiemy :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones