PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=664009}
4,9 392
oceny
4,9 10 1 392
6,5 2
oceny krytyków
Escape from Tomorrow
powrót do forum filmu Escape from Tomorrow

Pytanie - udana czy nie. Moim zdaniem, nie. Film jest bardziej irytujący niż intrygujący. Bo co nam chciał powiedzieć (a raczej zaciemnić) Moore? Że wylany z roboty facet ma po kilku piwach odloty godne najlepszej marychy? Że chłopy patrzą za spódniczkami? Że w Disneylandzie tkwi jakieś drugie dno? Że dzieci są wkurzające, ale i tak je kochamy (mama bardziej synka, tata - córeczkę)? Jeśli to chciał powiedzieć, to nie powiedział. Z niskim budżetem można nakręcić mądry film, ale musi on mieć mądry scenariusz. W "Ucieczce od jutra" (nie wiem, dlaczego nie tłumaczono tytułu?) jest za dużo dowolności, jakichś niby znaczących scen... Muzyka Abla Korzeniowskiego mi tu nie pasuje, wbrew achom i ochom środowisk klakierotwórczych. Nie wiem też, co tu robią cytaty muzyczne, np. frazy Preisnera z dwóch filmów Kieślowskiego.

Krzypur

Jak dla mnie film nieudany w każdym gatunku. Ja to bardziej odebrałem jako ucieczka przed swoim beznadziejnym jutrzejszym życiem, od niewdzięcznego syna i zgryźliwej żony. Żeby to się stało gość najebał się dla znieczulenia-normalne, potem fantasy bo pojawia się robot który wyciągnął z jego wyobraźni obraz jak 'bohater' chciałby żeby jego życie wyglądało, więc przy pomocy dwóch małolatek-wróżek pomógł mu się zabić (skoro nie chciał głupi iść z nimi to go zaraziły), by odrodzić go w wymarzonym życiu, gdzie pozostała tylko kochająca córka. Film się dłużył, pełno bezsensownych ujęć, ale przynajmniej zwiedziłem Disneyland jak w jeszcze żadnym filmie. Czarno-białość niestety w niczym tu nie pomogła.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones