PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=659455}

Exodus: Bogowie i królowie

Exodus: Gods and Kings
6,1 67 488
ocen
6,1 10 1 67488
4,5 21
ocen krytyków
Exodus: Bogowie i królowie
powrót do forum filmu Exodus: Bogowie i królowie

To mnie po prostu śmieszy i dziwi jak ciągnie ateistów do spraw głównie religii katolickiej, przecież oni wierzą w nicość, więc to się wydaje niezrozumiałe.

A co do filmu, pewnie to będzie papka w stylu nowego Noe. Scott już dawno się zatracił, więc wątpię żeby ten film był dobry.

ocenił(a) film na 7
Karatos

To bardziej wspomnienia Żydów, więc Judaizm. Katolicy tylko się do tego podpięli Nowym Testamentem.

ocenił(a) film na 10
Karatos

Ja wybrałem się do kina na ten film w 3D oraz z oryginalnym dubbingiem i napisami polskimi i przyznam, że ten film to dla mnie top1 tego roku. Kolejny raz nie zawiodłem się na niesamowitym widowisku Ridleya Scotta :) Polecam wszystkim ,którzy jeszcze nie wybrali się na ten film lub tym którzy zostali zniechęceni poprzez bardzo słabe opinie. Moja ocena to 10 i dam nawet gwiazdke . Jeśli chodzi o Noe , to film ten był słaby ale Exodus to zupełnie co innego i na pewno nie jest żadną papką jak to określiłeś/łaś.Ridley Scott napewno się nie zatracił co udowadnia w tym arcydziele- nie będe tu głosił kazań, po prostu wybierz się na ten film i oceń . A wybrać na pewno się warto :)

Karatos

Czyli ateista nie może też np zrobić filmu o Thorze, bogu piorunów?
Rozumiem, że cała ekipa robiąca Thora to wikińscy poganie?

Karatos

Not sure if troll or... Ale skomentuję.

➤ "To mnie po prostu śmieszy i dziwi jak ciągnie ateistów do spraw głównie religii katolickiej..."
Katolicyzm nie ma monopolu na mitologię semicką. Poza tym jest odłamem Chrześcijaństwa, a nie osobną, niezależną religią. Wstyd, że nie rozróżniasz.
Zakładam, że myślenie masz takie: "Katolicyzm > reszta odłamów Chrześcijaństwa > reszta religii"
Nie widzę też związku dla którego ateiści nie mogliby się brać za ekranizację treści mitologicznych. Jakieś specjalne pozwolenie potrzebne? Wątpię.
To teraz trzeba być wyznawcą bogów olimpijskich, żeby zrobić film o np. Herkulesie?
Widzę, że logika u Ciebie nie jest mocną stroną.

➤ "przecież oni wierzą w nicość, więc to się wydaje niezrozumiałe."
Typowe płytkie myślenie człowieka oderwanego od rzeczywistości. Takich, to tym bardziej boli, gdy się z nią zmierzą.
To tak jakby myśleć - "jaki jest sens życia, skoro nie jestem miliarderem?".
Szkoda komentować takiej głupiej wypowiedzi.

➤ "A co do filmu, pewnie to będzie papka w stylu nowego Noe. Scott już dawno się zatracił, więc wątpię żeby ten film był dobry."
Whatever... Co, kto lubi.


PS: Impactor, zapożyczyłem sobie od Ciebie znaczek "➤ " :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones