PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=659455}

Exodus: Bogowie i królowie

Exodus: Gods and Kings
6,1 67 488
ocen
6,1 10 1 67488
4,5 21
ocen krytyków
Exodus: Bogowie i królowie
powrót do forum filmu Exodus: Bogowie i królowie

To mnie po prostu śmieszy i dziwi jak ciągnie ateistów do spraw głównie religii katolickiej, przecież oni wierzą w nicość, więc to się wydaje niezrozumiałe.

A co do filmu, pewnie to będzie papka w stylu nowego Noe. Scott już dawno się zatracił, więc wątpię żeby ten film był dobry.

blaise_huet

Po pierwsze o jakim absurdzie mówisz? Po drugie o jakim błędzie, skoro ostatni merytoryczny post padł z mojej strony?

To samo mogę napisać o tobie, ale naprawdę nie mam czasu na takie słowne przepychanki. Z potencjalnie błahego tematu, zboczyliśmy na twoje 'intrygujące' zastosowania logiki do rozwiązania tego problemu a po wykazaniu tą samą metodą moich racji pozostało ci tylko płakanie i osobiste wycieczki. Nie licz na odpowiedź. Twojego kolejnego postu nawet nie przeczytam.

blaise_huet

W skórcie by zakończyć tą bezowocną dyskusję.
Ateizm wyrażony przez zbiory i jak ja go rozumiem - x poza T i brak x to ateizm. Brak x - potocznie 'słaby ateizm', brak jakiegokolwiek twierdzenia, brak poglądu teistycznego (brak wiary). x poza T potocznie 'silny ateizm', twierdzenie przeciwne do teizmu - bogowie nie istnieją, również brak poglądu teistycznego (brak wiary w boga). Warunkiem koniecznym do bycia ateistą jest brak wiary, nie trzeba przekonania o nieistnieniu boga.

gejzermocy

BTW - analiza etymologiczna pojęcia nie zamyka pola jego znaczenia. Jak już jesteśmy przy pojęciu sceptycyzm, to w XIX w. był to synonim słowa ateizm, co przy klasycznym ujęciu jest sprzeczne. Podobnie Kartezjusza współcześnie nazywa się sceptykiem, mimo iż był on zadeklarowanym anty-sceptykiem.

ocenił(a) film na 9
modi_fw

Teizm- wiara w Boga- ale jakiego Boga? Katolickiego? Islamskiego? Hinduskiego? Plemienia dajmy na to Dinka? W którego? Śmiem twierdzić, że ateiści wierzą w tego na prawdę jedynego Boga. Ponad religiami Ziemskimi.

ocenił(a) film na 9
Momoria

I nie oddają mu hołdu, ani czci. Wiodą życie wg moralności. Religia nie jest źródłem moralności, sorry. A jeżeli już jest jej źródłem, to jest to nieludzka moralność. Czasami katolik postępuje wbrew swojej moralnośći, bo jest wierzący, bo wydaje mu się, że usankcjonowana moralność, jest lepsza od jego osobistej. Religia w takim razie to kontrola. Przykład? Np. Urodzenie dziecka bez mózgu jest okrutne i bezsensowne. A katolicy twierdzą inaczej. Wiesz,że urodzi się dziecko bez mózgu w trakcie ciąży na jej wczesnym etapie. Możesz je usnąć. Katolicy tego zabraniają, zobaczcie sobie na you tube jak te biedne, wierzące matki wiodą gehennę, przy dziecku, które nie ma mózgu, tylko podstawowe odruchy. One się szczycą tym, że poświęcają swe życie dziecku (na opiekowanie się nim), które nie ma mózgu, świadomości, tylko podstawowe odruchy, śmieje się bez powodu, ma jakieś odruchy- bez powodu, ono nie istnieje tak w ogóle. Mogły oszczędzić sobie i jemu cierpienia. Co będzie z dzieckiem, jak te matki umrą? Czy pomyślały o tym? Dziecko będzie oddane do zapewne jakiegoś publicznego ośrodka. To dziecko nie myśli, ale umie odczuwać ból. Jak myślicie, czy opiekunowie państwowi będą aż tak szlachetni jak jego matka? Wątpię.

ocenił(a) film na 9
Momoria

Matki bezmózgich dzieci stroją je w kokardki, udają, że jest ok, że są normalne. Szaleństwo!

Momoria

Tekst o dzieciach poniżej krytyki. Poza tym bez mózgu nie działa żadna istota żywa.

Momoria

1. Ty: "Teizm- wiara w Boga- ale jakiego Boga? Katolickiego? Islamskiego? Hinduskiego? Plemienia dajmy na to Dinka? W którego?"

Ateista i ma problem z imieniem Boga? Przecież nie wierzysz w Boga to jakie znaczenie ma dla ciebie imię?

2. Ty: "Śmiem twierdzić, że ateiści wierzą w tego na prawdę jedynego Boga. Ponad religiami Ziemskimi."

A od kiedy to ateista wierzy w Boga? Kolejny co chce zmieniać definicje słów?

ocenił(a) film na 9
modi_fw

Nie jestem ateistką. Śmiem twierdzić, że religia katolicka jak i każda inna, to stek bzdur. To zwykłe doktryny wsparte bożkiem cudakiem, a nie Bogiem.

Momoria

1. Nie sympatyzuję z KK więc temat mnie średnio interesuje.
2. Nie rozumiem o co ci chodzi z imieniem Boga?
3. Od kiedy ateista wierzy w Boga? A już tym bardziej na prawdę jedynego?

modi_fw

Zacznijmy od tego ze aby udowadniac ze cokolwiek nie istnieje najpierw trzeba udowodnic ze istnieje.

Wczesniej nawet nie ma sensu zaczynac dyskusji, wszystkie pojecia zwiazanie z dowodami na nieistnienie jakiegokolwiek z bosw nie maja prawa bytu.

MaestroKill

Chociazby dlatego ze niepodwazalnym dowodem na nieistnienie jest brak dowodow na isnienie.

MaestroKill

"niepodwazalnym dowodem na nieistnienie jest brak dowodow na isnienie"

ha ha.... tekst roku :D

modi_fw

Problem z czytaniem ze zrozumieniem?

MaestroKill

A może problem z pychą i zadufaniem? To, że ktoś nie jest w posiadaniu dowodów na istnienie czegoś/kogoś, to nie upoważnia do stawiania za pewnik, że coś/ktoś nie istnieje. I Bóg w tym przypadku nie jest wyjątkiem.

modi_fw

Czy ktos stawia to za pewnik? Mowie ze dyskusja o nieistnieniu jest bez sensu w tym konkretnym przypadku.

Co innego dyskusja o UFO, to juz jest jednak cos namacalnego i predzej czy puzniej dowiemy sie czy istnieje.

MaestroKill

tu się zgadzam

Aandrevv

Popieram w 100%

ocenił(a) film na 7
Karatos

Dlaczego? Jak na ironię, to właśnie ateiści częściej są tymi, którzy nie tylko mieli w swoim życiu w rękach Biblię, ale także ją przeczytali. Wiem coś o tym :-) Ateizm to brak wiary, dlatego twierdzenie, że wierzą w nicość (która w tym przypadku byłaby jakąś nadprzyrodzoną siłą), jest mocno absurdalne. Bardzo fajnie ujął to SeloD, pisząc, iż ateista podchodzi do życia w sposób bardzo pragmatyczny. I naprawdę nie widzę powodu, dla którego osoba niewierząca miałaby rezygnować z nakręcenia tego filmu. To tak, jakby czepiać się innych reżyserów o to, że będąc prywatnie katolikami, raczyli podjąć temat greckiej mitologii.

rapi_aga

To nie chodzi o to, że katolicy mają monopol na filmy dotyczące religii katolickiej.
Natomiast ateiści i cała reszta osób biorąca się za reżyserowanie filmów stanowiących profanum powinni mieć na względzie, że podwaliny pod te filmy stanowią dla ogromnej ilości ludzi sacrum.

Wszyscy doskonale wiemy, że takie treści są delikatne, ale nie każdy potrafi to uszanować.

Z wiadomych przyczyn nie doczekamy się kina opartego na swobodnie interpretowanych treściach islamu...

ocenił(a) film na 7
trunkssj4

Odnosiłam się do wypowiedzi założyciela tematu, który doszedł do nielogicznego wniosku, jakoby ateiści wierzyli w nicość, co w pewien sposób uniemożliwia im podejmowanie tegoż tematu w filmach. Zdaję sobie sprawę, że religia zawsze będzie tematem niewygodnym, bo dla wielu ludzi jest świętością, której nie należy w żaden sposób naruszać, jednak nie da się stworzyć jakiegoś dzieła, nie urażając przy tym przynajmniej kilkunastu osób. Zawsze znajdzie się ktoś, kto zacznie kręcić nosem i poczuje się dotknięty treścią filmu bądź książki. W wielu filmach, ateiści są przedstawiani jako ludzie bez duszny, pozbawieni wszelkich skrupułów i moralności. Z kolei muzułmanie (zazwyczaj w parodiach) są pokazywani jako bezmózga dzicz, umysłowa ciemnota, która jest zbyt ograniczona, by chociaż na chwilę wychylić nos poza swój zaściankowy światek. Dodam jeszcze, że rozmawiałam z wieloma bardzo wierzącymi znajomymi o "Pasji" Mela Gibsona, który jak wiadomo, należy do osób równie mocno wierzących. Ku mojemu zdziwieniu, zdecydowana większość kręciła nosem, że za dużo krwi, patosu, przemocy i tandetnych ujęć (głównie chodziło im o kroplę deszczu - symbolizującą łzę Boga zaraz po ukrzyżowaniu Jezusa). Dlatego nie należy zbyt pochopnie oceniać nienakręconego jeszcze filmu, mając na uwadze jedynie reżysera.

trunkssj4

Biblijna fikcja zawsze będzie stanowiła ciekawą tematykę dla fikcji hollywódzkich.

Karatos

Wiesz, niektórzy ateiści lubią oglądać fantastykę, sci-fi, legendy, bajki, baśnie etc. Dobrze czasem z tego beke kręcić, że ktoś w to wierzy. XD dodatkowo efekty specjalne i udźwiękowienie xd

użytkownik usunięty
Karatos

Ateista wierzy w nisość? Ciekawe.

ocenił(a) film na 5
Karatos

Aha - zatem filmy o islamie może kręcić tylko Ali Baba, o hinduizmie krowy, o Nepalu Dalajlama, a o księżycu księża. Kto zatem Twoim zdaniem może kręcić filmy o Perseuszu albo Thorze?

ocenił(a) film na 8
voyano_wrecemocny

Grecy i Norwegowie?

ocenił(a) film na 5
kobe_wan

W zasadzie tak, tyle że trzeba by sprowadzić kilku z przeszłości.

ocenił(a) film na 8
Karatos

Bo też czym innym jest wiara w coś, a czym innym bycie zafascynowanym... Nie mówiąc już o tym, że niewiara może (powinna!) pomóc w traktowaniu takiej tematyki bez emocji i z dystansu. Przypomnę też, że jednym z ulubionych filmów Jana Pawła II była "Ewangelia wg Mateusza", nakręcona przez Piera Paolo Pasoliniego - nie tylko ateistę, ale także komunistę i homoseksualistę! Film ten znajduje się też na liście filmów "szczególnie polecanych" przez Watykan. Zatem... Da się :)

Karatos

przecież on jest scientologiem

ocenił(a) film na 8
Karatos

film obejrzałam i polecam osobom które lubia dobra rozrywke, jest dynamiczny ,fajne efekty w 3D, miejscami zabawny,natomiast jesli bedziecie chcieli dopatrzyc sie wiernego odtworzenia historii biblijnej to nie ten film. osobiscie nie jestem rozczarowana ,moze dlatego ze nie nastawialam sie na powazna tematyke religijna ale na dobre kino .tak na marginesie mysle ze mial lepsze efekty specjalne od hobbita;bitwa pieciu armii;)

ocenił(a) film na 9
Karatos

Katolicy- wasz koniec bliski :)

ocenił(a) film na 9
Karatos

Ateiści mają Boga w sercu, czyli moralność, a katolicy tylko chodzą do kościoła. Taka jest różnica. Stanie w garażu nie uczyni cię samochodem- tak samo jak chodzenie do kościoła nie uczyni cię bardziej boskim. Kto z was zauważył, że praktycznie większość katolików nie umie odróżnić dobra od zła, więc potrzebują by im ktoś powiedział co mają robić? Żenada! Aborcja to morderstwo, kondomy złe, za to pedofilia, to namiętność wg nich (kto pamięta wywiad z księdzem, który twierdził, że dzieci potrzebują bliskości cielesnej?)

ocenił(a) film na 9
Momoria

Żeby była jasność- aborcja gdy zarodek ma np. kilka komórek, to nie jest zabójstwo wg mnie. To tylko komórki, coś z czego może powstać życie, ale to jeszcze nie człowiek. Wypraszam sobie porównywanie mnie, człowieka, do zlepku kilku komórek. Zabójstwo wg mnie to usunięcie już w pełni rozwiniętego płodu, który może przeżyć w inkubatorze.

Momoria

➤➤➤ Ateiści mają Boga w sercu, czyli moralność...

http://www.filmweb.pl/user/impactor


① * Czy bóg jest źródłem moralności? - Sprawdźmy!

①b * Dlaczego prawie każdy chrześcijanin uważa się za nieporównywalnie bardziej moralną osobę od biblijnego boga Jahwe - i dlaczego ma rację!

④ * Czy chrześcijański bóg Jahwe jest bogiem dobrym?

⑨ * Ateistyczna moralność sytuacyjna (nie mylić z subiektywną) (4 kolejne posty, rozwiązanie w ostatnim) - W jaki sposób działa najwyższa znana człowiekowi forma moralności, w odróżnieniu od „moralności” odgórnych nakazów, jak np. w Biblii. Cudzysłów, ponieważ tylko najwyższa forma moralności zasługuje na miano bycia moralną.

⑩ * Destruktywny wpływ chrześcijaństwa na moralność - czyli jak chrześcijaństwo odbiera wyznawcom zdolność odróżniania dobra od zła

ocenił(a) film na 9
Karatos

A film jak film- rozrywkowy i z rozmachem. Trochę raził biały faraon z niebieskimi oczami, ale ujdzie.

ocenił(a) film na 9
Momoria

A tak wogóle obecnie czytam "Bogowie Edenu". Wszycy "bogowie" to byli kosmici.

ocenił(a) film na 9
Momoria

Polecam także stronę o fałszowaniu biblii http://biblia-odchwaszczona.webnode.com/
A także samodzielne studia nad biblią i porównanie ich do doktryn katolickich.

ocenił(a) film na 7
Karatos

Mnie interesują wierzenia słowiańskie, a także mitologia nordycka i grecka. Czy uważasz, że powinienem przejść na pogaństwo? Ale na które? Na wszystkie na raz?

Leszy2

Nie rozumiem ciągu przyczynowo-skutkowego.

Mnie interesuje mitologia judeo-chrześcijańsko-islamska, ale to nie znaczy, że powinienem zostać jahwistą (np. chrześcijaninem).



-------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------
Czy powinieneś wierzyć w boga? Sprawdź: http://www.filmweb.pl/user/impactor

ocenił(a) film na 7
impactor

Czy powinienem pomóc drugiemu człowiekowi? Sprawdź: http://sciaga.pl/tekst/64408-65-czy_warto_pomagac_innym_ludziom

ocenił(a) film na 7
impactor

Karatos widzi tu ciąg przyczynowo-skutkowy bo napisał: "To mnie po prostu śmieszy i dziwi jak ciągnie ateistów do spraw głównie religii katolickiej, przecież oni wierzą w nicość, więc to się wydaje niezrozumiałe".

Leszy2

Ok. Mózg mi obrzękł w trakcie czytania jego postu, więc nie zarejestrowałem i wziąłem Twoje słowa poważnie.

ocenił(a) film na 9
Leszy2

Moim zdaniem nie powinieneś wierzyć w żadne bzdury.

Karatos

-.-"
no i co z tego, że Scott jest ateistą? tylko wierzący mogą kręcić filmy o biblijnej tematyce ? no proszę cię, nie pogrążaj się...
ale no tak. naprawdę nie wiele trzeba żeby katolicy się oburzyli, sarkali i ogółem okazywali swoje wielki niezadowolenie

Karatos

A czemuz to cie tak smieszy - ateisci tez byli dziecm i wszelkie bajdotki (zwlaszcza te wpajane) byly w tamtym czasie powazna pozycja w ich wyobrazni, a np. tzw. choinka zapewne do dzis ich porusza - nie budzi wiec zdziwienia ze czasami probuja rozliczyc sie z wlasna przeszloscia ! - Coz to juz taki stary zwyczaj krzyzowcow i pozostalych z triumwiratu smierci (krzescijanstwo-judaizm-islam) - odmawiania innym praw do wszystkiego do czego oni sami sobie prawo wymuszali i ciagle je wymuszaja by sie krwawo rozplemiac...
A wracajac do Ridleya i filmu osobiscie bedac pod wrazeniem ostatniego dopiero co dopieszczajacego nas swieta oczekuje na film o temacie : Tirli, dirli, gilgu gili - Vivat Swieto Pedofili ! - Tych trzech i nie tylko....
https://www.facebook.com/pages/Krolestwo-Slowian-Kingdom-of- Slavs/1414784975461773?ref=hl

ocenił(a) film na 9
Emaus

Tu chodzilo tylko o dobrego rezysera a nie o sprawy religijne.Ridley Scot niech se bedzie kim chce ale Exodus jest bardzo dobrym filmem religijnym na podstawie bibli.Nic nie zauwazylem takiego co by mialo zachwiac nasza wiare katolicka i religje.Film bardzo dobry i odswierzajacy.

lavrenzo84

Nie wycofuj sie rakiem - dyskredytowales czlowiek imputujac mu wiare w nicosc - jakby nauka nia byla a obcy po calosci siermieznie zalosny zabobon nie ! Ponadto chciales go osmieszyc wlasnym rozsmieszeniem Wspolczuje !

ocenił(a) film na 9
Karatos

hehe Ridley Scot do ateista ale co w tym zlego ze zrobil film zupelnie dla katolikow ?.Przeciez Ridley Scot to rezyser i robi filmy zgodnie z zasada a nie zgodnie z jego wiara !.
Jego zycie i jego wiara to jedno.A to ze jest rezyserem swiatowej slawy i pokazuje Mojrzesza troszke bardziej inaczej i realistycznie po swojemu to nie znaczy zeby go krytykowac od Ateistow !.Niech se bedzie kim chce.Najwazniejsze ze Exodus jest ukazany bardzo wiarygodnie i ciekawie.I moim zdaniem zupelnie nie zachwiewa naszej katolickiej religi.A nawet bym zekl ze ja urealitycznia i wzmacnia.

Pamietaj ze Ridley Scot to rezyser.I mial zrobi film na podstawie scenariusza przez producentow ktorzy wlasnie moga byc wogole nie ateistami a wlasnie katolikami.Tu nie chodzilo i sprawy religijne tylko o dobrego rezysera.

Karatos

nikt cie nie zmuszał oglądać tego filmu .... a jesli juz sie zdobyles na ten wysilek to uszanuj innych i odpusc sobie te puste opinie ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones