PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32049}

Fanatyk

The Believer
7,4 114 931
ocen
7,4 10 1 114931
7,4 21
ocen krytyków
Fanatyk
powrót do forum filmu Fanatyk

Sprzeczność?

ocenił(a) film na 8

Tamten wątek został zamknięty, więc piszę tutaj...

"Ja wciąż nie rozumiem, jak można być żydem i antysemitą jednocześnie"

Hm, a mało między nami jest ukrytych gejów, którzy wypowiadają i zachowują się w sposób wręcz homofobiczny? ;)

Dla mnie to jest dosyć proste - jeśli wstydzę się, że należę do danej grupy wtedy udaję, że nienawidzę tego środowiska i/lub wmawiam sobie głęboką nienawiść.

123_2

albo na przykład murzyn rasista jeszcze nie było takiego filmu

Bonus

No tylko ze homoseksualizm i zydowskie pochodzenie mozna ukryc w takiej sytuacji, a murzyn rasista - to chyba tylko M.Jackson by sie nadawal, gdyby nie duza rozpoznawalnosc jego geby. :)

ocenił(a) film na 8
Hiszpan_6

co do Jacksona to on już niedługo twarzy wogóle nie bedzie miał xP xP xP

123_2

"Ja wciąż nie rozumiem, jak można być żydem i antysemitą jednocześnie" - trudno to zrozumiec, tym bardzej wstrzasajacy jest fakt, iz film oparty jest na prawdziwej historii... I dlatego stwierdzenie niejakiego/niejakiej lil'Bo w jednej z recenzji "Jednak sama historia młodego bohatera zupełnie nietrafiona" w kontekscie calej jego/jej wypowiedzi jest zupelnie nie na miejscu.

Aneszka

podaobna teresc ma watek z filmu american beauty a film fanatyk go rozwija a antysemitys i nazizm sa bardzo wraziste aby kazdy mogo latwo pojac ten problem ostatno niestety szerszy

użytkownik usunięty
Sandman_3

Abstrahując już od tego filmu – do autora na samej górze – jesteś głupi.

Po pierwsze: ano można być antysemita będąc żydem, semici to tez arabowie

Pod drugie: można być murzynem i być rasistą – wtedy nie lubi się białych

masakra normalnie

ocenił(a) film na 8

Po pierwsze, ja jestem autorką, a po drugie nie przesadzaj z tym głupi, jeszcze się chłopak urazi. ;)

To nie jest żadna głupota, po prostu w naszym (i pewnie nie tylko) społeczeństwie przyjęło się, że biały rasista nie lubi czarnych - w końcu najczęściej tak jest, prawda?

Natomiast popełniłeś pewien błąd, ponieważ czarny rasista niekoniecznie czuje nienawiść tylko do białych, raczej do innych ras też, ogólnie.

ocenił(a) film na 10
123_2

W sumie to na końcu filmu się okazuje, że on jednak sam nei wiedział czego chce, niby był antysemitą, ale nie potrafił zabić żyda i w sumie przez drugą połowę filmu się motał z tym co naprawdę chce, troy też nie dał zniszczyć, wiec myslę, że drugim dnem filmu jest to, ze tak naprawde żyd tak do końca nie może być antysemitą. Ja to tak odebrałam :)

ocenił(a) film na 9
mrs__Balint

On był żydem, ale nie z wyboru, więc mogło mu sie to nie podobać. Swoje cierpienie próbował zabić przez gnębienie żydów. A jednak coś z żyda w nim zostało, co okazuje się później.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones