PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32049}

Fanatyk

The Believer
7,4 114 931
ocen
7,4 10 1 114931
7,4 21
ocen krytyków
Fanatyk
powrót do forum filmu Fanatyk

zero obojętności

użytkownik usunięty

Wczoraj obejżałam "Fanatyka" . Film jest rewelacyjny i nie można koło niego przejść obojętnie. Nie jestem Żydówką ale wewnętrzna walka Daniela mnie poruszyła, to jak sie zapętlił w swoich przekonanaich i jeszcze silniejszej w wierze która stała sie mocniejsza i w efekcie trwalsza od budowanej przez Niego ideologii. Wcale nie sądze, jak niektórzy, że jest za brutalny czy tez chaotycznie przedstawia konflikt głównego bohatera-film jest tak wyważony jak tylko można a końcowa scena gdy nauczyciel krzyczy za Danielem że " na górze nikogo nie ma" bardzo , w moim przekonaiu, nawiązauje do "Procesu" Kawki.
Nawet sobie nie zdawałą sprawy że w człowieku może być aż tyle sprzeczności i nie wiem jak w innych ale we mnie pod koniec Daniel wzbudził współczucie. Warto też pamietać, że ten młody człowiek stoczył swą ostatnią walką z Bogiem świadomie nie chcąc narażać Nikogo traktując sytaucję jako osobisty rozrachunek.
Bez dwóch zdań - rewelacja

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones