PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=539042}

Fantastyczna Czwórka

Fantastic Four
4,8 49 293
oceny
4,8 10 1 49293
3,2 14
ocen krytyków
Fantastyczna Czwórka
powrót do forum filmu Fantastyczna Czwórka

Widocznie za długo się palił.

ocenił(a) film na 5
matiwww2

Racja.

matiwww2

hehehe dobre

matiwww2

żeby jeszcze lepsza była poprawność polityczna powinien być co najmniej gejem, skoro już zrobili go czarnym...

DarkMind

Gejem każdy może się okazać., a czarnym nie, chyba że przez jakąś chorobą.

matiwww2

Dobrym przykładem takiej choroby jest Michael Jackson, który taką w pewnym sensie miał

Klukier

Jackson nie stał sie murzynem ,tylko operacyjnie przerobił się na białego ,czyli przeciwieństwo politycznej poprawności. Ta choroba to była ściema ,tzn może i ją miał ,ale nie zmieniło to mu skóry na całym ciele. Z tego co wiem miał tylko jaśniejsze plamy na dłoni.

Ottiss14

Nieźle. To ciekawe, powiedz mi jak taka operacja wygląda? Możesz używać naukowej terminologii, jako że jestem studentką lekarskiego. No i czemu zrobili ją tylko jemu?

Sytia

Skoro jesteś studentką "lekarskiego" (cokolwiek to znaczy) to powinnaś znać się na tym lepiej niż ja. Skoro można komuś "zmienić" płeć hormonami to zapewne i ze skórą da się chemicznie tak zrobić. Jeśli nie, to być może był to wynik choroby ,ale wydaje się być to nieprawdopodobne by zaatakowała ona tak gwałtowanie i błyskawicznie wybieliła mu skórę na całym ciele. Dodajmy do tego operacje plastyczne by zlikwidować murzyńskie rysy i upodobnić się do ulubionej aktorki. Ponoć modne jest wybielanie odbytu więc widocznie jest taka możliwość. A może i nie.

Ottiss14

"Ulubionej aktorki". Pewnie masz na mysli Dianę Ross, wklep w grafikę google - jest czarna.

Hnyszard

Nie wiem do kogo chciał się upodobnić, słyszałem ,że do ulubionej aktorki (w sensie rysów twarzy) i kiedyś nawet jedną widziałem która by pasowała za wzór dla późniejszej twarzy Jacksona. Ale ta Ross faktycznie też podobna. Generalnie nieco zbaczając z tematu wielu znanych murzynów i murzynek chce by ich zdjęcia w magazynach były photoshopowane by rozjaśniać im skórę tak ,że czasem wyglądają prawie jak biali. Robi to Obama ,robi to Rihanna i wielu innych. Taka ciekawostka.

ocenił(a) film na 3
Ottiss14

To pewnie efekt tego że miliony ludzi na widok czarnego zaczyna pluć jadem, podpalać krzyże i zakładać tematy na forach internetowych, gdzie domagają się żeby czarne było białe ;)

rozkminator

O czym Ty mówisz?

ocenił(a) film na 3
Ottiss14

No, o powodach dla których murzynie się wybielają

rozkminator

Nadal nie rozumiem związku. Po pierwsze KKK nigdy nie miał w swoich szrankach milionów ,po drugie oba zjawiska dzieli z grubsza wiek. A z zakładaniem tematów na forach już w ogóle nie rozumiem. Masz na myśli to ,że dzisiaj ludzie chcą by nie zmieniać rasy bohaterów ,postaci historycznych czy mitologicznych?

ocenił(a) film na 3
Ottiss14

Mam na myśli to, że lepiej się w telewizji, kinie i czym tam jeszcze sprzedaje biały kolor skóry, więc nic dziwnego że ci o innym odcieniu się decydują na takie kroki. Choćby te wybielanie Obamy o którym wspominasz, toż to tylko i wyłącznie efekt tego że większość ludzi jest do czarnego uprzedzona i takim debilnym z punktu widzenia socjologii zabiegiem daje się ich oszukać. Facet w mózgu ma to samo niezależnie od stopnia photoshopa, ale im jaśniejsza skóra na zdjęciu, tym mniejsza ilość idiotów którzy będą protestować przeciwko niemu. Innymi słowy, gdybyś zaczął w drugą stronę, np. na zdjęciach przyciemniać papieża, to zwiększyłbyś ilość ludzi przeciwnych Kościołowi.

rozkminator

Jest dokładnie odwrotnie. Dzisiaj jest moda na czarne i oglądając amerykańskie media można odnieść wrażenie ,że murzynów jest w USA 50%. Są bardzo mocno nadreprezentowani. Pomijam ,już takie kwestie jak parytety rasowe i akcje afirmatywne. Twoje rozkminy są oderwane od rzeczywistości. Tzn. może i odnoszą się do Twojego otoczenia ,ale ja obserwuję zupełnie inne zjawiska. A wybielają się zwyczajnie by być bardziej atrakcyjnymi wizualnie. To wszystko.

ocenił(a) film na 3
Ottiss14

Czyli - jakbyś w TVP zobaczył, że połowa redakcji jest czarna, to byś uznał że to "reprezentuje że w Polsce jest 50% czarnych"?

rozkminator

Powinieneś zmienić nazwę użytkownika bo z rozkminami u Ciebie słabiutko. Pozwalam Tobie samodzielnie zrozumieć co napisałem. Wyraziłem się bardzo jasno.

ocenił(a) film na 3
Ottiss14

Ale ja w tym momencie jeszcze nic nie rozkminiam, tylko pytanie zadaje...

rozkminator

Po co zadajesz pytanie skoro już masz odpowiedz w samym wpisie?

rozkminator

trzech czarnych złapało złotą rybkę, ta za wypuszczenie obiecała spełnić po 1 życzeniu każdego
Pierwszy - chcę być biały!
Drugi - ja też chcę być biały
Trzeci - popatrzył na tych dwóch i powiedział, a ja chcę, żeby ci dwaj byli z powrotem czarni.

ocenił(a) film na 3
Ottiss14

Nie sądzisz że argumenty wspierane słowem "PONOĆ" mają dość niską wartość? Elvis Presley ponoć żyje i ma się dobrze - przekonam cię że żyje tak skonstruowanym argumentem..?

rozkminator

Wybielanie odbytu jest faktem. To czy jest to modne czy nie to inna kwestia.

Ottiss14

Ja się znam, ale to ty pozujesz na kogoś kto zna się lepiej. "ponoć, może, wydaje sie" etc. To nie są słowa naukowca, a pierwszej lepszej osoby, imho, ulegającej łatwo manipulacji. I co gorsza, rozpowszechniającej te bzdury, nie mając żadnych dowodów, żadnej naukowej wiedzy, a jedyne to... że tobie wydaje się to być logiczne. Gratulacje.

Sytia

Skoro używam słów "ponoć, może, wydaje sie" tzn ,że nie uważam się za kogoś kto zna się lepiej ,ani tym bardziej nie wyśmiewam się z nikogo. Nie bądź upierdliwa.

Sytia

A jest coś takiego jak Wydział Lekarski??? Pewnie studentka ze Zwęglonej Wólki albo jakiś Sokołów Spodlaski :P

kosciej_99

I kolejna osoba, której się wydaje, że coś wie (patrz: Ottiss14) i wyśmiewa innych, bo wydaje mu się, że tylko on zna prawdę, ale... po prostu się myli. Tak, istnieją wydziały lekarskie na uniwersytetach medycznych od początku ich powstania, ponieważ studiuje się lekarski, a nie medycynę, która jest szerszym pojęciem, obejmującym więcej nauk (lekarski, stomatologię, analitykę medyczną, farmacje i wiele innych).

Sytia

no to pewnie jako studentka lekarskiego (cokolwiek to znaczy) powiesz mi dlaczego ta tajemnicza choroba dopadła tylko jego.

lesli_2

Tylko jego? A skąd takie przypuszczenie? Pierwszy lepszy artykuł http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1568997215002633 A co do nawiasu, nie lepiej po prostu wpisać w google "kierunek lekarski" zamiast wychodzić na ignoranta? I nie chodzi mi tu o nieznajomość nazw, bo to nieważne, ale o to, że nie chce ci się poświęcić 3 sekund na poszerzenie horyzontów.

ocenił(a) film na 5
Sytia

przeszczep skory, zwykle daja tylko tym, ktorzy potrzebuja ale jak kogos stac...

keteek

A swoją drogą, tam niżej chyba odpowiedziałeś na zły komentarz, ale masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem, ponieważ Noizebeat napisał coś zgoła innego niż ty.

ocenił(a) film na 5
Ottiss14

Cierpiał na bielactwo nabyte czyli tzw. "Vitiligo" i zdecydował się na operację aby nie wyglądać jak krowa. Poczytaj sobie internety zanim zaczniesz gówno burzę albo po prostu poczekaj aż skończysz chociażby 16 lat..

ocenił(a) film na 5
Noizebeat

dokladnie ale studentce "lekarskiego" nie przetlumaczysz

keteek

Pojęcia nie mam, dlaczego używasz cudzysłowu. I racja, radzę poczytać internety, ale poważne strony;)

ocenił(a) film na 3
matiwww2

Pedalstwo jest chorobą.

Skillet

To Ci w takim razie współczuję, trzymaj się.

DarkMind

i żydem

matiwww2

szkoda że nie ma gwiazdek za komentarze :D

ocenił(a) film na 5
matiwww2

10/10!!! Brawo!! A już myślałem, że tylko mnie wk...wia ta zabawa w zmiany kolorów skóry .

Powinni zrobic nową wersję serialu "Korzenie" gdzie Kunta Kinte zagrał by David Duchovny na przykład. Ciekawe co by wtedy napisali o obsadzie Ci co tak się rzucają z hasłami, że rasista, że homofob itd...

ocenił(a) film na 5
zatkaokakao

Dla niewtajemniczonych-Kunta Kite był niewolnikiem z Afryki ;-)

zatkaokakao

To akurat film o rasizmie, więc to złe porównanie, lepsze np. w facetach czerni 4 Jaya zagrał biały.
Nikt nie zarobi z heteroseksualnego bohatera, homoseksualisty, tworzą postacie homoseskualne

ocenił(a) film na 3
zatkaokakao

Co sie tak przejmujecie innymi rasami? Widać że białym wszystko nie pasuje a nie zapomnijmy że największą ilość zmiany rasowej w filmach tworzyli i nadal tworzą biali. Przykładami:
Elvis Presley w Stay Away Joe, biały facet grający natywnego amerykanina (potocznie kiedyś zwanymi Indianinami)
Natalie Wood w filmie West Side Story, biała kobieta grająca jako kobieta z Puerto Rico (latynoska)
Laurence Olivier grający w filmie Othello z 1965 roku, biały amerykanin pomalowany czarną farbą grając CZARNĄ POSTAĆ.. to tak jakby wziąść Denzela Washingtona do filmu o Jamesie Bondzie i przefarbować go na biało
Elizabeth Taylor jako Cleopatra, biała kobieta grającą role Egipskiej kobiety
Mickey Rooney grający Azjate o imieniu Yunioshi w filmie Breakfast At Tiffany's
Jake Gylenhall jako Książe Persji, tytuł mówi sam za siebie więc nie bede tutaj nic dodawać
Marlon Brando (święcie znany z roli ojca chrzestnego) w 1956 roku zagrał w filmie The Teahouse of the August Moon przeistaczając sie w Azjate z Okinawy.. sam nawet miał wystarczającą godność by przyznać od siebie samego że ta rola była wręcz okropna, ale lecimy dalej
Mena Suvari grająca jako Brandi Boski w filmie "Utkwiony", film oparty na prawdziwych zdarzeniach czarnoskórej kobiety
Kolejna bardzo znana i kontrowersyjna rola, Angelina Jolie w filmie Cena Odwagi z 2007, zagrała role kobiety o Afrykańskich i Kubańskich korzeniach. No bo wystarczyło tylko podkręcić lokówką jej włosy by wyglądały jakby nosiła je prawdziwa murzynka
Ben Affleck w filmie Operacja Argo gdzie zagrał role Meksykanina, a z tego co mi wiadomo Meksykanie nie są biali wiec po jakiego ciula im biały aktor do filmu opartym na prawdziwych zdarzeniach, o prawdziwym Tony Mendezie?

Morałem mojej odpowiedzi jest to, że za bardzo przejmujecie sie tym że role fikcyjnej postaci superbohatera gra czarny aktor, gdzie większość wymienionych przeze mnie filmów są oparte na faktach ludzi o innych korzeniach i kolorze skóry ale i tak odegrani zostali przez białych aktorów. Skoro oni mogą to dlaczego ludzie o innym kolorze skóry nie mogą? Jakoś jestem biała i nie pojmuje tej zawiści ze strony białych, coś was dupka za mocno boli od tego narzekania

ocenił(a) film na 5
Ronnie8

Wybacz ale ja o zupie a Ty o dupie i tak mniej więcej Twój post się czyta. Nie zrozumiałaś/zrozumiałeś sensu mojej wypowiedzi najwyraźniej. Nie mam nic do czarnych,białych,żółtych,czerwonych, zielonych itd!!!

A przykłady Twoje są o tyle nie trafone, że aktorzy ci o których wspomniałąś/wspomniałeś BYLI UCHARAKTERYZOWANI jednak!!! To tak jakbyś teraz pomalowała tego aktora na biało, żeby zagrał J.S.

Rzecz nie w kolorze skóry!!!! Pokaż mi komiks w którym Johhny był innego koloru skóry!! Czy to moja wina, że był biały BO TAK PRZY OKAZJI JEST TEŻ BRATEM SUE, JAKBYŚ NIE WIEDZIAŁA/WIEDZIAŁ a to już w tej sytuacji pasuje jak pięść do nosa!!

Jeśli chcieli coś zmiecić to i ona powinna być grana przez czarnoskórą aktorkę!!

zatkaokakao

W filmie ona jest adoptowana, więc akurat tutaj twój argument jest inwalidą :D
Tak się składa, że w pierwszej Fantastycznej Czwórce wystąpiła Jessica Alba, która jest meksykanką. Nie jest zupełnie biała i musieli jej farbować włosy i dawać soczewki kontaktowe, żeby była bardziej "europejska".
Zresztą inny przykład w drugą stronę - Bane u Nolana jest grany przez Brytyjczyka, mimo że jego postać oryginalnie pochodzi z Meksyku.
Albo niesławny Avatar the Last Airbender - wszystkie główne role obsadzone białymi aktorami, mimo że oryginalnie postacie takiego koloru skóry nie miały.

ocenił(a) film na 5
Madej90

musieli jej farbować włosy i dawać soczewki kontaktowe, żeby była bardziej "europejska".-no właśnie, czyli przynajmniej starali się by wyglądała jak trzeba a tu po prostu wymyślili, że jest adoptowana by mieć podstawę na zmianę "koloru" J.S.

Kiedyś wystarczyło być dobrym aktorem by dostawać role, teraz wystarczy mieć inny kolor skóry, trochę to podobne do feminizmu...

Mam nadzieję, że ten trend minie, porem będą niestety inne . Całe szczęście, że mam wybór i nie muszę dziadostwa oglądać.

zatkaokakao

Michael B. Jordan JEST dobrym aktorem. Ale masz rację, lepiej go zdyskredytować, bo jest czarny. Nawet przed obejrzeniem filmu.
To zaczyna przybierać kuriozalną formę. Nieważne, że dobry i popularny aktor, nieważne, że pasuje do roli. Ważne, że nie jest biały. Bo to jest właśnie najważniejsze, kolor skóry...
Na czarnego Nicka Fury'ego nikt jakoś nie narzeka. A oryginał był biały.

ocenił(a) film na 5
Madej90

Trudno rozmawiać z kimś kto nie rozumie tematu rozmowy. Nie oceniam warsztatu i talentu aktora-nic mi do tego. Mówimy o scenarzystach i pomysłowych dobromirach co zmieniają wszystko i wszystkich byle poprawność polityczna była zachowana a Ty kolejny raz swoje...

Myślę, że temat się wyczerpał z braku zrozumienia tematu właśnie.

Pozdrawiam serdecznie

zatkaokakao

Napisałeś: "Kiedyś wystarczyło być dobrym aktorem by dostawać role, teraz wystarczy mieć inny kolor skóry" - jak dla mnie to jest właśnie ocenianie warsztatu i talentu.
Poza tym, co rozumiesz przez wszystko? Bo jakoś nie widzę czarnego Batmana, Supermana, nie widzę żeby cała FF nagle stała się czarna. Zastanawia mnie, czy chociaż przez minutę pomyślałeś, że może dostał rolę Pochodni ponieważ jest dobrym aktorem, a nie z powodu tej pełniącej zamiennik Szatana "poprawności politycznej".

Madej90

Akurat w świecie Marvel Ultimate, Fury jest czarny. A co więcej w którymś komiksie powiedział że gdyby miano nakręcić o nim film to chciałby żeby zagrał go Samuel L Jackson. I dlatego nikt "nie narzeka na czarnego Nicka Fury'ego" :)

Raister

Wiem, że w komiksach pojawia się tak postać jak Nick Fury Jr, mulat i syn białego Nicka Fury'ego. Postać ta pojawiła się w komiksach Marvela po raz pierwszy w 2012 roku, czyli długo, długo po tym, jak Sam Jackson zagrał w MCU. Więc Jackson zagrał postać, która w komiksach jest biała. I wciąż ją gra, bo nie przedstawia się jako "Junior".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones