PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=697720}

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

Fantastic Beasts and Where to Find Them
7,0 216 823
oceny
7,0 10 1 216823
5,7 26
ocen krytyków
Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć
powrót do forum filmu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

Szczerze? Obejrzałam ten film dopiero niedawno - w telewizji. Pierwsza moja myśl, kiedy zobaczyłam napisy końcowe? "Ojej, jakie to było słabiutkie".
I nadal tak uważam. Moim zdaniem w tym filmie nie było absolutnie nic... niezwykłego, porywającego czy fascynującego.
Bohaterowie mnie nie zachwycili, chociaż, nie powiem Newt był całkiem sympatyczną postacią. Queenie naprawdę bardzo mnie irytowała. Odebrałam ją jako słodką blondynkę, która może nie jest głupia, ale nie prezentuje sobą zbyt wysokiego poziomu. Jacob również nie wzbudził mojej sympatii. Tina z kolei jest postacią trochę… bezbarwną?
Fabuła to tak naprawdę osobne sceny, mniej lub bardziej ze sobą związane. Nie oglądało mi się tego najlepiej.
Nie pasowały mi też efekty specjalne. Wydawały mi się trochę sztuczne? Cóż, jednym słowem, były po prostu słabe. Czułam się rozczarowana, bo wydawało mi się, że w takim filmie komputerowe animacje i efekty powinny być na naprawdę wysokim poziomie. A tymczasem wydaje mi się, że chwilami było wręcz widać, że to nic innego jak CGI.
Kolejną rzeczą, która nadal mi nie pasuje, jest tytuł. W historii, którą dostaliśmy „fantastyczne zwierzęta” są praktycznie zupełnie nieistotne. Miałam wrażenie, że w fabule znalazły się tylko i wyłącznie jako pretekst do działania bohaterów. Są potrzebne, żeby Newt poleciał do Nowego Jorku. Muszą uciec z walizki, żeby bohaterowie poszli gdzieś i mogli spotkać odpowiednią osobę.
Moim zdaniem (ale jest to bardzo subiektywna opinia) najmocniejszą stroną tego filmu był Colin Farrell, którego kreacja naprawdę mi się podobała. Może to być jednak kwestia tego, że po prostu lubię tego aktora.
Czy uważam, że ten film był beznadziejny? No nie. Widziałam gorsze. Miał swoje lepsze i mniej dobre momenty, ale gdybym miała go podsumować jednym słowem, to użyłabym tej swojej pierwszej myśli – słabiutkie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones