PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=491795}
4,9 3 809
ocen
4,9 10 1 3809
4,0 3
oceny krytyków
Felix, Net i Nika oraz teoretycznie możliwa katastrofa
powrót do forum filmu Felix, Net i Nika oraz teoretycznie możliwa katastrofa

I jak, co sądzicie o aktorach wybranych do ról Felixa, Neta i Niki?

Jakby ktoś nie był w temacie to zdjęcia można obejrzeć tu: http://felixnetinika.com/

Nessy

Nika jest idealna, tylko więcej loków powinna mieć. Felix - nie tak sobie wyobrażałem, ale może być. Net - tak samo, jak Felix, tylko powinni fryzurę "zNetować" - wiecie o co chodzi, jak czytaliście książkę. Ogólnie nie jest najgorzej. Ważne, że będą dobrze grać, a nie jak będą wyglądać. :D

A pozostali aktorzy? No, rybak (Adam Woronowicz) moim zdaniem za młody, tata Felixa (Jakub Bohosiewicz), Ekierka (?) i goście ćpający w toalecie (?, ?, ?) są OK. Więcej aktorów chyba nie pokazali...

Zapraszam na - http://fnin.eu/ - jest tam trochę więcej zdjęć (np. zdjęcia znad morza) niż na oficjalnej stronie (stronie którą podał Nessy).

syriusz97

Za późno na edytowanie. Ekierkę gra Izabela Noszczyk - chyba, nie jestem pewien.

syriusz97

Nika jest świetna, trafny wybór. Co do Felixa to się zgadzam - może być, ale bez zachwytów. Net niespecjalnie przypadł mi do gustu, ale mam nadzieję, że nadrobi umiejętnościami aktorskimi ;)

Dzięki za link, nie widziałam tych zdjęć znad morza :)

ocenił(a) film na 5
Nessy

Mnie się bardzo Felix podoba :D Nika też jest świetna, najmniej mam zachwytów co do Neta, jakoś ciągle nie jest przekonana do niego... Zobaczymy jak zagra. A ja, jako że oglądałam Majkę, to w żadnym stopniu nie potrafię sobie wyobrazić Bohosiewicza w roli Piotra Polona. Wyobraźnia mnie zawodzi w tym momencie...

syriusz97

gdzie są te zdjęcia?

użytkownik usunięty
Nessy

Jak dla mnie Felix i Nika pasują. Gorzej z Netem, zupełnie inaczej go sobie wyobrażałam... No, ale zobaczymy :)

użytkownik usunięty
Nessy

Nika świetna, Felix - nawet, nawet, Net - zupełnie inaczej go sobie wyobrażałam. Moim zdaniem niespecjalnie dobrze dobrali aktora, ten wygląda jak jakiś kujonek, bez obrazy, a powinien by taki bardziej... luzacki? zawadiacki? Mam nadzieję, że wiadomo, o co mi chodzi.

Nika- super, tylko powinna mieć więcej loków, Felix- może być, Net... wyglądem nie pasuje wcale wg. mnie.

ocenił(a) film na 5

Zgadzam się... Poza tym powinni wyglądać na w tym samym wieku, a ten Net wygląda jak sporo młodszy :/ Ok, to pierwsza gimnazjum, tak? No to może i wygląda na ten wiek, ale nie pasuje do Niki i Neta... I za mało przystojny ;p

Nessy

Nikę wyobrażałam sobie z doroślejszą twarzą, Neta ( jak było w książce ,oczywiście ) chudego , wysokiego i z jakimś urokiem osobistym. A Felix ? Felix jest mi obojętny

ocenił(a) film na 6
Nessy

Ja w pierwszej chwili mysląłam, że aaktor grający Felixa ma być Netem :d Bo tak wygląda - netowto, jak Net w książce trochę. Tak naprawdę wszystko zależy od tego jak zagrają, ciekawa jestem; dopiero wtedy będzie można ocenić. Tak naprawde wszystkich wyobrażałam sobie trochę inaczej, ale z filmami zawsze tak jest.

Nessy

Felix- nawet w porządku, ale wyobrażałam go sobie z jaśniejszymi włosami. Nika- jest taka trochę... sama nie wiem. Strasznie dorośle wygląda. A Net nie pasuje zupełnie- według książki miał być wysoki, szczupły, atrakcyjny. Może w filmie wypadną lepiej.

CanadaDry

Felix mi pasuje, Nika - najbardziej trafiony wybór, Net... i tu pojawiają się wątpliwości. Jego postać była moją ulubioną w książce. Świetnie przygotowane cięte riposty na każdy temat, jego komentarze były zabawne. Pomijając fakt że aktor jest zupełnie niepodobny do książkowego Neta to boję się, że może on nie udźwignąć tej roli. Mam nadzieję, że się muylę;)

Nessy

Nika - w porządku, nie mam nic przeciwko, tylko w książce miała kręcone włosy i w drugiej części była młodsza.
Felix - gdy się zamknie jedno oko, przymknie drugie i odwróci głowę... ujdzie.
Ale ten Net?!! Bielecki jest najlepszą postacią w książce i uważam, że ten aktor po prostu do niego nie pasuje. Nie wygląda jak on. Net miał być przystojny! ; > A ten aktor, niestety, muszę to powiedzieć - tak ubrany, z taką fryzurą i w tych TRAGICZNYCH okularach wygląda jak Super Niania.
Choć podobno większość filmu ma być tworzona komputerowo... może to uratuje aktorów? Montażyści, proszę Was, nie zawiedźcie, dajcie nam Neta takiego, jakiego chcemy!

Chyba już wiem, jak czuli się fani sagi Zmierzch, gdy na Edzia wybrali Pattinsona... -.-

amatis_

Superniania, dokładnie! Wiedziałam, że kogoś mi przypomina ;)

Nessy

Zgadzam się z przedmówcami Nika-superaśna Felix-trochę powinien mieć jaśniejsze włosy i "starsze" spojrrzenie a Net-on chyba powinien mieć dłuższe, rozczochrane włosy i takie okulary mniejsze oraz żywe spojrzenie miał być taki wyższy tak mi się Net nie wyobrażał ale zobaczymy jak będzie grać.....

użytkownik usunięty
Nessy

Mi pasują. Może dlatego, że nigdy nie miałam dokładnego wyobrażenie superpaczki :P Czekam na jakiś zwiastun, spot, cokolwiek by ocenić czy zachowują się tak jak sobie wyobrażałam podczas czytania!

Nika dobra, ale więcej loków poproszę ;)) Felix -trochę inne włosy i jaśniejsze. Net- no może być ;)

ocenił(a) film na 6
Falter

Ja napiszę chyba to co wszyscy ;)Nika jest idealna, Felix może być ale Net...jednak tutaj zadowolona nie jestem. Już prędzej gdyby zamienili Felixa i Neta, tak było by wg mnie już przynajmniej trochę bardziej odpowiednio po wyobrażeniach z książki.; ) Ale cóż zobaczymy jak zagrają w filmie, nie mogę się doczekać ! :)

Olsa09

też tak uważam, Net kompletnie mi nie pasuje , zupełnie inaczej sobie go wyobrażałam. No cóż, może dobrze zagra ; ) a kiedy premiera ?

ocenił(a) film na 6
frodowood

Kolega mi mówil, że premiera ma być 16 października, tylko dziwne, że nie ma jeszcze o tym żadnej informacji na filmwebie, więc nie wiem czy to prawda.;)

Olsa09

jak by tak było to byłoby świetnie ; )

ocenił(a) film na 6
frodowood

noo... :)

Olsa09

A mi Nika nie pasuje. Wyobrażałam ją sobie jako drobną, chudą dziewczynę, a ta jest szczupła i wygląda na starszą, więc tym samym jest śmieszna przy Necie, chyba. Poza tym wiele dziewczyn w takim razie pasuje, jak się im zrobi rude włosy :/ . Felix powinien być taki bardziej ułożony, ale pewnie będzie, bo to tylko zdjęcia, głównie chodzi o grę. Neta też sobie wyobrażałam inaczej, ale pewni dobrze gra.

Nessy

Nika - całkiem nieźle
Felix - ujdzie, ale nie podoba mi się za bardzo
Net - nie, nie nie! Co to jest, ja się pytam?!

Ogółem aktorzy nie pasują do moich wyobrażeń po przeczytaniu książki

Carmeleka

Ale z drugiej strony oni grają pierwszogimnazjalistów więc, nie mogą być zbyt dorośli i atrakcyjni... W kolejnej części już się na pewno wyrobią:D

Oliviera

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/391747_10150470696475673 _261187005672_10551211_1495233612_n.jpg

obsada spotkała się w empiku

Oliviera

No ja nie wiem, by łam na wyjeździe z dość sporą grupą atrakcyjnych i dorosłych ludzi z pierwszej gimnazjum ;) Jeden, tym razem z drugiej gim., przypominał mi Neta, jednak takiego w wieku 17-18 lat :D

Nessy

Jak dla mnie gdyby zamienili aktorów grających Neta i Felixa, to bardziej by pasowali. Ten Net, w okularkach, wygląda na takiego ułożonego i rozsądnego- czyli takiego jakim był Felix. Za to aktor grający Felixa- ma w sobie coś łobuzerskiego, więc bardziej nadałby się jako Net. A Nika- nie wiem dlaczego mówicie, że pasuje, ma nienikowe włosy, ubrana jakoś tak za słodko i wygląda jakby była od chłopaków z 5 lat starsza.

ocenił(a) film na 5
Nessy

Aktorzy są spoko, jeżeli ich wybrali to znaczy że pasują , no nie . Książki są nie do przebicia i myślę, że film na pewno nie będzie tak dobry .

Nessy

Zdecydowanie zgadzam się z twierdzeniem, że książek i tak nic nie przebije. Inaczej wyobrażałam sobie odtwórców głównych ról. Generalnie po obejrzeniu większości odcinków serialu "Codzienna 2 m. 3", jakoś nie widzę Maćka Stolarczyka w roli nierozgarniętego Neta. Filmowi Felix i Nika zupełnie nie pasują. Cała trójka jest, że tak powiem, "za stara" - 13-latków grają 16-latkowie? Obawiam się, że się mogę się rozczarować tym filmem, no ale... zobaczymy, co z tego wyniknie. Mimo wszystko jestem ciekawa, czy reżyserowi udało się choć w minimalnym stopniu odtworzyć książkową atmosferę ;-)

Nessy

Ci goście to kpina...

andriej2

Moim zdaniem Bohosiewicz bardzo pasuje do roli taty Felixa, chociaż już sam Felix jest... nawet spoko, ale całkiem inaczej go sobie wyobrażałam. Na początku myślałam, że Net to Felix... Gdzie ta jego wybuchowa fryzura???!!! I taki jakiś mały...

naturalna005

Chyba każdy tak myślał :D Najlepsze jest to, że na co dzień ciągle widzę ludzi, którzy są znacznie bardziej podobni do superpaczki, jednak, niestety, talentu aktorskiego im brak ;)

Nessy

Mam kolegę (niestety ma teraz 18 lat i raczej nie mógłby zagrać 14-to latka) który nie dość że zna się na kompoterach to jeszcze jest mega podobny z wyglądu i charakteru do postaci na okładkach serii. Spokojnie mógłby zagrać Neta gdyby nie wiek ;/ Niestety aktor którego wybrali na Neta jest za niski i za młody.

Nika fajna ale te włosy to mogli jej nakręcić bo nastawiałąm się na burzę loków.
Felixem jestem zauroczona, bo włąśnie tak wyglądał w moich wyobrażeniach gdy czytałam książkę :)

ocenił(a) film na 10
nadulia

Ja przez przeczytanie książki stworzyłem własne wyobrażenie głównych postaci.. Może osoby wybrane do Filmu są dobre, ale ja jestem w stanie zaakceptować chyba tylko Nikę :D

FirstWar

właśnie :) Każdy inaczej sobie ich wyobrażał. Ja sugerowałam się postaciami z okładki. Widocznie Pan Rafał tworząc książkę wymyślił ich sobie podobnych do tych aktorów :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones