PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=491795}
4,9 3 815
ocen
4,9 10 1 3815
4,0 3
oceny krytyków
Felix, Net i Nika oraz teoretycznie możliwa katastrofa
powrót do forum filmu Felix, Net i Nika oraz teoretycznie możliwa katastrofa

„Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa” w reżyserii Wiktora Skrzyneckiego, prezentowany w „Panoramie polskiego kina”, to ukłon w stronę młodego widza. Film będący ekranizacją jednej z cyklu książek Rafała Kosika jest dosyć udaną próbą przeniesienia opowieści science fiction na duży ekran. Dobrym pomysłem jest adaptowanie twórczości dla nastolatków, ponieważ w ostatnich latach mieliśmy niezbyt wiele polskich produkcji tego rodzaju, a przecież obecne pokolenia powinny mieć coś swojego, jak kiedyś fani Pana Kleksa, „Dwóch światów”, czy „Tajemnicy Sagali”.

Film opowiada o wakacjach trójki przyjaciół – Felixa, Neta i Niki, z których każdy ma jeden szczególny talent. Felix jest urodzonym fizykiem i wynalazcą, Net ekspertem od sztucznej inteligencji, a Nika (co jest nieco stereotypowe i anachroniczne) ma doskonałą intuicję, pozwalającą przeczuwać kłopoty. Potrafi też siłą woli zatrzymać pewne niespodzianki losu i odwrócić bieg wydarzeń, oczywiście tych niesprzyjających. Czyli panowie mają konkretne umiejętności, a ich koleżanka tylko niezawodny instynkt. Trochę to mizoginistyczne, zwłaszcza w drugiej dekadzie XXI wieku. Prawda, panie reżyserze?
Film Skrzyneckiego z pewnością powinni obejrzeć uczniowie gimnazjów, ponieważ pokazuje, że inteligencja i talent nie degradują ucznia do roli skompromitowanego kujona. Wręcz przeciwnie – okazuje się, że wiedza pomaga wybrnąć przyjaciołom z kłopotów, a znajomość praw fizyki może ocalić skórę nawet temu, który uważa, że na naukę szkoda czasu.


P.S. Recenzja nie jest moja

Iron_Man19

Mówiąc oględnie, recenzja jest do dupy. Została równo zjechana na stronie, z której ją wziąłeś. W tym przeze mnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones