PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1222}

Filadelfia

Philadelphia
7,9 289 236
ocen
7,9 10 1 289236
7,3 32
oceny krytyków
Filadelfia
powrót do forum filmu Filadelfia

Zawsze aktualny. Swietne role Hanksa i Washingtona. A w tle pobrzmiewają "Streets of Philadelphia"

ocenił(a) film na 7
kinoman77_filmweb

aktualny, ale nie każdy zrozumie, moim zdaniem trzeba do niego dojrzeć

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Rockman92

Każdy może żyć po swojemu póki nie szkodzi innym.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Rockman92

A co to jest ta moralność? To jest jedynie oczekiwanie że inni będą się zachowywać tak jak moralizatorzy uważają za stosowne. I o wiele większe zagrożenie dla społeczeństwa niesie odrzucenie zasady iż każdy może żyć po swojemu, niż to że ktoś ten kał sobie zje.

ocenił(a) film na 7
mlody969

"A co to jest ta moralność?"

Widzę nie ma sensu dalej pisać. To pytanie mówi wszystko o tobie, cześć. "Róbta co chceta"

Rockman92

Widzisz drogi panie, ja na wszystko muszę mieć argument i uzasadnienie. Jeżeli coś jest postrzegane za niewłaściwie to ja pytam "dlaczego". I jeżeli nie uzyskuję logicznej odpowiedzi to nie wystarcza mi fakt, że tak się utarło.

Odwołanie do moralności zawsze postrzegałem jako zabieg erystyczny w stylu ad verecundiam. Bo to tak właśnie jest - zamiast wykazać słuszność/niesłuszność jakiegoś zjawiska, postępowania czy poglądu, powołujesz się na autorytet moralności która daje już gotowy osąd. A ocenianie czegoś w kategoriach moralne/niemoralne jest oceną zgodności jakiejś rzeczy z tym gotowym już osądem, bez odnoszenia się do jej istoty.

ocenił(a) film na 10
kinoman77_filmweb

Zgadzam się z tobą, ten film mimo swoich prawie 27 lat porusza problemy aktualne dzisiaj. Rewelacyjny, z przekazem. Streets of philadelphia i philadelphia younga najlepsze. W społeczeństwie powinna być tolerancja, akceptowanie ludzi, którzy różnią się od nas, wzajemna pomoc. Nie powinno być miejsca na dyskryminacje, homofobię, lekceważenie kogoś kto woła o pomoc. Poza tym piosenka końcowa ma ciekawą interpretację- autor uważa, że światło daje mu wiarę, nadzieję na realizację celu, który wyznaczył i do, którego dąży. Liczy na pomoc przyjaciół. Film ten jest też motywacją do pokonywania słabości. Chwyta za serce.

kinomaniak_967

To nie jest - jak pisze Filmweb - film o AIDS, tylko o PEDERASTACH, zboczeńcach chorych na AIDS. A to już różnica.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones