PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10015975}

Filip

7,1 31 153
oceny
7,1 10 1 31153
6,7 43
oceny krytyków
Filip
powrót do forum filmu Filip

Miałem okazję zobaczyć film na pokazie przedpremierowym i jestem zachwycony. Eryk Kulm JR znakomicie wciela się w tytułową postać Filipa, którą szargają emocje, chęć zemsty oraz walka o życie, które lubi zaskakiwać. Polski Żyd, który uciekając trafił do Frankfurtu i tam pod fałszywymi dokumentami wiedzie spokojne życie, jednak okres wojny nigdy nie będzie łatwy i cały czas trzeba trzymać się na baczności. Choć młodość głównego bohatera powinna dawać mu siłę na szukanie wolności i spokoju, to jednak szereg nieprzyjemnych zdarzeń i spotkanie się ze śmiercią i stratą jest bardzo bolesne i trudne do przyjęcia.
Wielkie brawa dla Eryka, jest dla mnie dużą niespodzianką!

Bartellx

W zwiastunie jest wręcz hipnotyzujący, a Twoje słowa potwierdzają, że dużo z siebie dał. Czekam na premierę, zachęciłeś mocno ;)

ocenił(a) film na 10
Bartellx

Fabuła tak wciąga, zaskakuje i zachwyca, jestem oczarowany również odtwórcą roli tytułowej, wreszcie pojawiała się nowa twarz i wielki talent.

Bartellx

Ja już obejrzałam Filipa i już na pierwszy rzut oka widać, że bardzo się przyłożono do tej produkcji. Jest wiele mocnych, poruszających, ale też i zabawnych scen. Obsada dała wielki popis talentu. Jeśli macie opcję to zachęcam do obejrzenia. Na mnie zrobił duże wrażenie.

użytkownik usunięty
Gosiagje

poczekam jeszcze z oceną w zakresie 2-4, ale sukcesu nie wróżę. Dla nich takim byłby dźwięk na poziomie dowolnej bajki z produkcji w Arizonie. Spece od polskiej "szkoły filmowej" niech zaczną od podstaw. Ale cóż, każdemu wedle potrzeb. Ocena filmwebu nie zachęca jakkolwiek.

Bartellx

Byłem, widziałem, polecam. Gusta są różne, ale ten film akurat idealnie wpasował się w mój. Nie było nudy, ani zapychaczy. Akcja dzieje się w ciężkich czasach. Twórcom idealnie udało się je odtworzyć.

Bartellx

Bardzo ciekawy film :D Widziałam go w weekend. Lubię filmy z innej epoki, ponieważ fajnie się czasem przenieść w inne czasy. Kostiumy były bardzo realistyczne. Zdecydowanie polecam zobaczyć go w kinie.

ocenił(a) film na 9
Bartellx

Główny bohater jest postacią nietuzinkową, bardzo mnie zaciekawił. Uważam, że obsada została świetnie dobrana, film zrealizowano z rozmachem, wszystko wyszło bardzo pozytywnie. Takiego filmu wojennego jeszcze nie było!

kondziu_b

Zdecydowanie Eryk Kulm jest dużym zaskoczeniem. Super talent ma chłopak! Totalne zaskoczenie, bo to jego pierwsza główna rola, także teraz się pewnie dopiero zaczną propozycje :D

Bartellx

Fantastyczny film. Nie spodziewałam się, że aż tak mnie poruszy. Obsada naprawdę dała popis umiejętności.

Bartellx

Baaaardzo dobry film! Zaczarował mnie od samego początku. Ma w sobie bardzo dużo realizmu, warto było wydać kasę na bilet.

Bartellx

Byłem z dziewczyną w tamten weekend i oboje byliśmy pod wrażeniem. Materiały reklamowe i zwiastuny były zachęcające, ale nie spodziewaliśmy się takiego poziomu.

Bartellx

Ciekawy film. Dużo się działo! Także warto go zobaczyć w kinie. Fabuła zdecydowanie dopracowana, władowano w Filipa dużo pracy i pieniędzy. Widać to po jakości.

annaporto

Ja pierdziele, wszystkie te opinie pisane jak, pardon le mot, przez gimbaze. Tak słodko, że aż do wy....

Ugh.

justmagdalena

To NiE cZyTaJ ;)

ocenił(a) film na 9
Bartellx

Nie spodziewałam się, że ten film będzie tak dobry, wszystko zagrało - fabuła, postacie, tło, kostiumy, muzyka. Świetny film i oby więcej takich powstawało!

Bartellx

Nie miałam dużych oczekiwań, ale miło się zaskoczyłam. Filmy z czasów wojny nie kojarzą mi się dobrze. Ten mnie dość mocno zaciekawił. Co jest sukcesem, przekonać takiego fana komedii jak mnie do dramatu :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones