PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=762384}
6,9 6 279
ocen
6,9 10 1 6279
Final Fantasy XV: Gwardia Królewska
powrót do forum filmu Final Fantasy XV: Gwardia Królewska

Film genialny rewelacyjna animacja mistrzostwo w swojej klasie muzyka piękna końcowa walka epicka .... a wykreowany świat rewelacyjny myślałem że Squar nie potrafi już wymyślić tak ciekawego świata a jedna to takie połączenie naszego z finalowaym jak ja to nazywam Kurcze po Final Fantasy 12 przestałem się interesować tą serią nawet nie wiem czy FF15 wychodzi na PC jeśli nie to Kupie PS4 nawet tylko na tą grę:) Moja ocena to 10 /10 Teraz trza wybrać się do sklepu i kupić film na BD będzie godnie stał na półce obok FF 7

_Akira_

Mówiłem to samo 10 lat temu ;) kiedy jeszcze było "Versus XIII".

Większość osób, które krytycznie oceniają ten film, czy nawet samych oglądających ma pewnie mniej lat niż FF, a z czystym sumieniem można powiedzieć, że fabuła w tych seriach zawsze jest na bardzo wysokim poziomie - oczywiście jeżeli chodzi o gry.
Grafika była na bardzo wysokim poziomie przez cały czas, dbałość o detale itd. - trzeba być ignoranckim gówniarzem żeby stwierdzić że było słabo albo kompletnie nie wiedzieć nic o tym - znowu ocenianie przez niewiedzę.

Sam Noctis pojawił się już 10 lat temu i animacja wzbudziła szok, graficy studia SE od zawsze wykonują swoją pracę na max - nawet w grach (FFX jako pierwsza gra wykorzystywała 100% możliwości PlayStation).

Cała seria jest jedynie zapowiedzią do gry i nie powinna być brana pod uwagę jako film fabularny - raczej jako popisówka studia graficznego. Nawet nie było to wypuszczone do kin normalnie, więc nie wiem o co te dąsy w komentarzach.

Znając universum FF wszystko wygląda inaczej.

Fajne były odniesienia - np. muzyka na przyjęciu odnosiła się do pierwszego trailera albo chocobospeed (o ile nie pomyliłem) :D i pewnie jeszcze masa, masa innych których nie zauważyłem nawet bo byłem pod wrażeniem animacji i dynamiki :)

Fryzomaniak

Polecam przejrzenie napisów końcowych - można tam znaleźć wiele.. znajomo brzmiących nazwisk :)

Wzol

WIem, widziałem ;) Duma jak z CDP RED.

ocenił(a) film na 9
Fryzomaniak

Z tym wykorzystywaniem maksymalnej mocy konsol przez twórców gier nie do końca wierzę, Naughty Dog też swego czasu stwierdzili, że robiąc Uncharted'a wykorzystali 100% mocy ps3, a jak wyglądało U2, God of War 3 czy The Last of Us każdy dobrze wie, a wracając do FF XV to mam nadzieję, że będzie wyglądało choć w połowie tak dobrze jak Uncharted 4

ocenił(a) film na 5
_Akira_

Genialna w tym filmie była co najwyżej animacja i mimika postaci. Perełka. Cały film to jeden wielki chaos - intryga ssie, w scenach akcji praktycznie nie widać co dzieje się na ekranie. 5/10.

_Akira_

To ja zadam pytanie bo wyglądasz na ogarniętego w temacie... Oglądałem animacje Final Fantasy (2001) i Final Fantasy XV (2016), są jeszcze filmy z tej serii ?? I czy te wszystkie filmy są bezpośrednio połączone z grami FF ?? I czy w ogóle to wszystko np. FF i FF XV to jedno uniwersum, jeden świat czy całkiem inna bajka??

Popow85x2

Każdy film czy animacja są połączone z grą - gry rozgrywają się w różnych światach i mają różnych bohaterów ale łączą się przez różne elementy (jak np. chocobo).

Fryzomaniak

Dzięki za odpowiedź

ocenił(a) film na 3
Popow85x2

Jest jeszcze Final Fantasy VII Advent Children, ale ta animacja to bezpośrednia kontynuacja gry. Polecam obejrzeć wersję Complete, która jest lepsza od wersji kinowej i dłuższa o jakieś 25 minut.

hexen2k7

Dzięki, rzucę sobie okiem.

Popow85x2

Ale tutaj wypadałoby zapoznać się także z fabułą gry FF VII, bo w przeciwnym razie sporo rzeczy będzie niezrozumiałych.

Mithrill

Domyślam się że byłoby lepiej, niestety nie mam aż tyle czasu ... najwyżej poczekam .

Popow85x2

Przeczytaj sobie na szybko jakieś streszczenie fabuły gry... :)

ocenił(a) film na 8
_Akira_

Sean Bean ginie kolejny raz. Jak widać nawet użyczanie głosu nie jest mu pisane ;P

ocenił(a) film na 7
_Akira_

Film bardzo dobry szkoda ze gra tylko na konsole

ocenił(a) film na 8
hatti69

Film jest dużo lepszy obiektywnie od gry bo gra to w 80% sielanka i gra się 4 gejlordami :). Fakt bez gry nie dowiecie się jak się to wszystko kończy ale zakończenie może dla was być szokujące nie dlatego że jest słabe po prostu nikt się go nie spodziewa w takiej formie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones