PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=998}
8,5 993 049
ocen
8,5 10 1 993049
7,8 48
ocen krytyków
Forrest Gump
powrót do forum filmu Forrest Gump

O Forreście inaczej

ocenił(a) film na 10

Nie wiem czy wielu ludzi na tym świecie podziela moje zdanie na temat tego właśnie filmu.
Dla mnie Forrest Gump jest filmem co najmniej kultowym. Ciężko jest mi ująć w słowa to co czułem ogłądając poraz pierwszy ten niesamowity obraz. Najpiękniejsze jest jednak to, że te uczucia są wciąż obecne. To nie jest tak, że człowiek obejrzy film spodoba mu się i o nim zapomni. Tutaj jest inaczej. Wciąż na nowo odkrywam ten film, zauważam wciąż nowe powiązania, analogie z wieloma wątkami historycznymi.A to tylko jeden aspekt, dzięki któremu człowiek stara się rozumieć to co ogłąda, i jak ktoś się go zapyta o czym był film potrafi odpowiedzieć.
Ten film, jest obrazem o ludzkich uczuciach, o ludzkich pragnieniach bycia akceptowanym a przede wszystkim o walce człowieka nietolerowanego, nieakceptowanego z otaczającą go rzeczywistością.
Wreszczie o miłości, o nieskażonym uczuciu młodego człowieka, który szczerze kocha, ale chce być przy tym także kochanym.
Czy to tak dużo?
Jak się niestety dowiadujemy, to jest bardzo dużo.
Kolejny element: aktorstwo!
Nie wiem czy jest na świecie aktor, który mógłby zagrać tą rolę tak jak Tom Hanks.
Nie wiem, ale chyba nie. Dla mnie to właśnie on jest osobą, która znalazła się we właściwym miejscu i we właściwej porze.
Każde słowo, każdy gest, ruch, uśmiech, płacz wszystko to w aktorstwie Hanksa oddaje to co jest najpiękniejsze i najbardziej wzruszające w tym filmie...
a mianowicie prostota, która jest jedynie minimum formy do przedstawiena maksimum treści.

I chyba już nic więcej nie napiszę.
Nawet nie wiem czy ktoś kiedykolwiek przeczyta tych parę słów.
Jeśli tak, to świetnie. I może nawet zgodzi się ze mną.
Kto wie? Może nie tylko ja zakochałem się w tym obecnym w każdym z nas idiocie...

Exodus

Exodus_2

Sama prawda
Przeczytałem Twoją recenzję ijestem zachwycony!!!!Zawarłeś w niej dosłownie wszystko.Zupelnie nie wiem co dodać.To naprawdę znakomity film.Podpisuję się pod Twoją recenzją obieba rękami.

ocenił(a) film na 10
Martin_Eden

Dziękuję Ci bardzo za ciepłe słowo.
Niezmiernie przyjemnie jest po 14 latach przeczytać cos miłego na swój i myśli swej temat.
Czas bardzo szybko leci a ja tu naprawdę baaaaaaaaardzo dawno nie zaglądałem.
Faktem jest natomiast, że film jest zwyczajnie ponadczasowy :-)
Pozdrawiam
Exodus

ocenił(a) film na 10
Exodus_2

14 lat to prawie ile ja mam, film jedyny w swoim rodziaju :)

ocenił(a) film na 10
Kubsoniix

Witam.
Jeśli lubisz ten film - a zapewne tak jest - polecam Ci gorąco również dwupak z muzyką. Kawał dobrej historii rock'n rolla prosto z USA, która pozwala przenieść się w czasie. A sam Alan Silvestri... cóż, po prostu genialna ścieżka dźwiękowa z białym piórkiem na wietrze w roli głównej.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
Exodus_2

O! Nie spodziewałem się, że ktoś mi napisze pod komentarzem sprzed 2 lat :D Napewno zobacze, pozdro

ocenił(a) film na 10
Martin_Eden

Ja też podpisuję się pod Twoimi słowami. Ten film, obraz jest ze mną od momentu ujrzenia światła dziennego do dziś i pozostanie ze mną do końca życia.

ocenił(a) film na 10
Exodus_2

"(...) prostota, która jest jedynie minimum formy do przedstawiena maksimum treści" Wspaniała recenzja, dziękuję.

ocenił(a) film na 10
Exodus_2

Film jest nie tyle kultowy, to majstersztyk kina. Cudowny, rewelacyjny, wspaniały... Chciałabym, choć zapewne to się nie stanie, aby nakręcili część drugą na podstawie kolejnej książki Winstona Grooma. Polecam obie części, książki o wiele lepsze. Ale film niezmiennie pomimo lat zachwyca.

ocenił(a) film na 10
sebastian210

To prawda, Forrest Gump to jeden z tych filmów który powinien być zapamiętany i wciąż podziwiany przez dalsze pokolenia

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones