Film

1983 1 godz. 3 min.
7,0 2 009
ocen
7,0 10 2009
849
chce zobaczyć
{"id":"5752","linkUrl":"/film/Fucha-1983-5752","alt":"Fucha","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/57/52/5752/7679140.2.jpg"}
Dwaj kamieniarze podejmują się renowacji starego nagrobka w miejscu pochówku miejscowego bohatera.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Dwaj kamieniarze Zgred i Dudek dostają zlecenie postawienia pomnika dla pewnej bogatej wdowy. W tym celu jadą do innego miasta gdzie po wykonaniu zadania, na miejscowym cmentarzu dostają propozycję fuchy, roboty dla miejscowego przewodniczącego rady miejskiej. Mają odnowić nagrobek bohatera powstania listopadowego Piotra Wysockiego.Dwaj kamieniarze Zgred i Dudek dostają zlecenie postawienia pomnika dla pewnej bogatej wdowy. W tym celu jadą do innego miasta gdzie po wykonaniu zadania, na miejscowym cmentarzu dostają propozycję fuchy, roboty dla miejscowego przewodniczącego rady miejskiej. Mają odnowić nagrobek bohatera powstania listopadowego Piotra Wysockiego. Mają to zrobić w nocy tak aby władze województwa się nie dowiedziały. Podczas spotkania przy wódce kamieniarzy z przewodniczącym, okazuje się że jest to tak naprawdę nauczyciel historii z miejscowej szkoły i renowację nagrobka zlecił im prywatnie, za własne uzbierane pieniądze. W tej sytuacji kamieniarze - ludzie prości, ale uczciwi oddają połowę należności za wykonaną pracę nauczycielowi.

na podstawie
Jan Himilsbach "Partanina" (opowiadanie)
studio
Zespół Filmowy "Rondo" (produkcja)
data produkcji
1983
tytuł oryg.
Fucha
inne tytuły
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Kto zrobił opis filmu?

  Valis_fw

  Chciałbym się spytać kto jest odpowiedzialny za popełnienie tego opisu. Przecież ów idiota opowiedział w nim cały film. Czy są tutaj jacyś moderatorzy, którzy by wywalali takie wpisy na zbity łeb?

 • Swietny!!

  Luko ocenił(a) film na 10

  Film widzialem juz kilka razy na przestrzeni kilku lat i za kazdym razem wydaje mi sie lepszy. Doskonala gra aktorska, dialogi, cala historia tez jest niezla. Dla mnie osobiscie to klasyk pokroju "Rejsu". Dziwi mnie brak komentarzy.

 • Dobry film, naprawdę niezły, cholernie klimatyczny.

  pasja_kina ocenił(a) film na 6

  Ciekawy film, nie żałuję. No klimat jak cholera. Kocham takie autentyczne kino. Niby oglądasz i jesteś tam, a słyszysz własne myśli.

  6
  • gdzie kręcili

   nierob7 ocenił(a) film na 10

   czy ktoś wie gdzie kręcono poszczególne fragmenty - zakład/miasto/knajpa/cmentarz itd?

  • Gdzie była (a może jeszcze jest) knajpa...

   ZoLT_2 ocenił(a) film na 9

   w której Benoit wygłasza mowę o religii.