PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5752}

Fucha

7,2 2 982
oceny
7,2 10 1 2982
Fucha
powrót do forum filmu Fucha

gdzie kręcili

ocenił(a) film na 10

czy ktoś wie gdzie kręcono poszczególne fragmenty - zakład/miasto/knajpa/cmentarz itd?

nierob7

Głównie w Łodzi. Zakład kamieniarski mieści się przy cmentarzu przy ul. Ogrodowej, knajpa w Mileszkach (dziś w granicach Łodzi, można rozpoznać po charakterystycznym kościele pw. św. Doroty), a miasto to m.in. ul. Wólczańska.

ocenił(a) film na 10
butny_sledz

dzięki. tak sobie planuję zebrać jak najwięcej info i zrobić wycieczkę kiedyś może po tych miejscach.

nierob7

Ciekawy pomysł, choć film chyba nie jest bardzo popularny. Warto też rozważyć kontakt z reżyserem - może pomoże.

ocenił(a) film na 10
butny_sledz

knajpa raczej to Białynin. nawet jeszcze stoi. jest tam chyba sklep.

nierob7

Sprawdziłem na Google Street View i rzeczywiście to jest to miejsce.

butny_sledz

Poważnie? W Łodzi mieliście Plac Wileński i pomnik Czterech Śpiących? Kiedy przenieśli z Warszawy? :D

rolnik_sam_w_dolinie

W których scenach filmu widać pl. Wileński i pomnik "czterech śpiących"?

butny_sledz

W pierwszych minutach filmu, zaraz po opuszczeniu zakładu kamieniarskiego

rolnik_sam_w_dolinie

Zgoda. Ale to przebitka z jednym kadrem - nawet aktorów nie widać. Trasa po wyjeździe z zakładu kamieniarskiego przed i po tym kadrze odbywa się po łódzkich ulicach.

butny_sledz

Oczywiście ;)
Podejrzewam, że przebitka miała na celu pokazać, że kamieniarze to, jak było później nadmienione w filmie, "artyści z Warszawy".
A może pokazanie tego a nie innego pomnika miało jakiś głębszy przekaz. Nie wiem, nie chce mi się dorabiać na siłę spiskowych teorii :D

nierob7

Niektóre sceny były kręcone na placu mojego taty rodzinnego domu :)

ocenił(a) film na 10
tutiturumtutu

a konkretnie które jeśli to nie tajemnica.

ocenił(a) film na 7
nierob7

Widzę też Łagiewnicką tuż przy Warszawskiej, miejsce gdzie była knajpa Zodiak, widoczne są też jeszcze tamtejsze tory kolejowe ( tramwaj nr 16.) I jeszcze mijaną stadninę koni w Łagiewnikach.

ocenił(a) film na 10
irmak

dzięki za kolejne informacje. a ktoś kojarzy skrzyżowanie w Łodzi, na którym przejeżdżają na czerwonym?

nierob7

Scena w knajpie kręcona była w Brzezinach w nieistniejącej już knajpie "Mariola" przy ul. Sienkiewicza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones