PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8625}
8,0 164 733
oceny
8,0 10 1 164733
7,8 34
oceny krytyków
Full Metal Jacket
powrót do forum filmu Full Metal Jacket

Pierwsza część niemal perfekcyjna, taka "Kubrick'owa", z doskonałym, przejmującym klimatem i wyrazistym przesłaniem, aż "zapachniało" trochę "Mechaniczną Pomarańczą" którą widziałem wiele lat temu i która nadal jest jednym z moich ulubionych filmów.
W drugiej części nie otrzymujemy nic oryginalnego, czego by nie było w żadnym innym najprostszym filmie wojennym - strzelanie, krzyki, bieganie, wybuchy, ot, jakieś rozmowy przy barakach, scena z prostytutką. Filmowy Joker nie pociągnął całości, chociaż druga część scenariusza też niespecjalnie to umożliwiała. Ja rozumiem że ciężki, trudny temat i takich filmów nie ogląda się dla przyjemności ale w drugiej połowie ewidentnie czegoś zabrakło, zupełnie jakby tą część stworzył ktoś inny niż Kubrick.

ocenił(a) film na 8
guliver_filmweb

Zgadzam się, ale pewne sceny się broniły tj. dualizm człowieka i przygotowywanie artykułów prasowych o armii.

ocenił(a) film na 8
HIKOL

Oczywiście, że pewne sceny się broniły, ale w sumie to określenie najlepiej ilustruje, w czym problem: po bezpardonowej, bezlitosnej części pierwszej film przechodzi do defensywy (i to w momencie, kiedy tak naprawdę powinien dopiero wejść na obroty). Szkoda

wsjohlac

Tylko że wtedy to nie byłby juz film Kubrica. Taki miał zamiar i to mi sie w tym filmie niezmiernie podoba :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones