Film

The Deep

1977 2 godz. 3 min.
6,6 1 262
oceny
6,6 10 1 1262
735
chce zobaczyć
{"id":"10301","linkUrl":"/film/G%C5%82%C4%99bia-1977-10301","alt":"Głębia","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/03/01/10301/7872502.2.jpg"}
Para turystów w czasie wakacji na Bermudach odnajduje zatopiony wrak. Jego zawartością zaczyna interesować się lokalny handlarz narkotyków.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić

Para nowojorczyków - David Sanders i Gail Berke - spędza romantyczne wakacje na Bermudach. Pewnego dnia nurkując w morzu odkrywają wrak frachtowca z czasów II wojny światowej, a w jego pobliżu znajdują złotą monetę i szklaną ampułkę z tajemniczym płynem. Wkrótce odkrywają, że ampułka zawiera morfinę, a ich znalezisko to zatopiony podczasPara nowojorczyków - David Sanders i Gail Berke - spędza romantyczne wakacje na Bermudach. Pewnego dnia nurkując w morzu odkrywają wrak frachtowca z czasów II wojny światowej, a w jego pobliżu znajdują złotą monetę i szklaną ampułkę z tajemniczym płynem. Wkrótce odkrywają, że ampułka zawiera morfinę, a ich znalezisko to zatopiony podczas wojny statek z zaopatrzeniem medycznym, na którym spoczywają jeszcze tysiące takich ampułek. Znaleziona ampułka ściąga na nich zainteresowanie Henri Cloche'a - haitańskiego handlarza narkotyków, który nie cofnie się przed niczym, aby dostać w swe ręce cenny ładunek z wraku. Z pomocą Romera Treece, starego poszukiwacza skarbów, David i Gail ustalają, że znaleźli coś jeszcze cenniejszego niż ładunek morfiny - zatopiony hiszpański statek z legendarnym skarbem. Rozpoczyna się śmiertelny wyścig po skarb.

boxoffice
$47 346 365 w USA
budżet
$9 000 000
na podstawie
Peter Benchley "Głębia" (powieść)
studio
Casablanca Filmworks / EMI Films
tytuł oryg.
The Deep
inne tytuły
Głębia Polska
Więcej...
Sean Connery, Robert Mitchum, Burt Lancaster i Charlton Heston byli kandydatami do roli Romera Treece'a.
Jeff Bridges i Ryan O'Neal byli kandydatami do roli Davida Sandersa.
Candice Bergen, Katharine Ross i Charlotte Rampling były kandydatkami do roli Gail Berke.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Nie ma tu żadnych wpisów?

  użytkownik usunięty

  A film był kilkakrotnie pokazaywany w tv. Nie ma nawet opisu a jest wart obejrzenia. Powiem krótko - rzecz jest na podstawie powieści Benchleya, tego samego co napisał literacki pierwowzór "Szczęk" więc jak to u tego autora mamy połączenie sensacji, przygody i horroru rozgrywające się w ... więcej

 • Film na 5... punktów.

  Mad_X ocenił(a) film na 5

  Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

  1
  • Nie wiem, może działa tu relatywizm pamięci

   pyza1985 ocenił(a) film na 9

   (widziałam ten film będąc dzieckiem), ale wydaje mi się dużo lepszy od remake'u z 2005. I nigdy nie zapomnę pewniej sceny z mureną (bez szczegółów coby nie spoilerować :)

  • Całkiem głębokie zaskoczenie

   VenomDealer ocenił(a) film na 8

   Bo w pewnym momencie już wydawało się, że do końca będzie to typowa sensacja, jakich jest na pęczki. Jednak na szczęście, aż tak typowo nie było i z przyjemnością obejrzałem film do końca. A do tego można zobaczyć parę obecnie markowych i uznanych aktorów, w czasach ich świetlanej młodości.

   1
   • Można gdzieś to zobaczyć (zdobyć) ?

    ZoLT_2

    Bo nie oglądałem a chciałbym.