film

Garderobiany

The Dresser
2015
2h
6,6 2 527
ocen
6,6 10 1 2527
Wiekowy i schorowany aktor na własne żądanie opuszcza szpital, by zagrać tytułową rolę w "Królu Lirze". Stary garderobiany pomaga mu przygotować się do występu. Zobacz pełny opis
Garderobiany zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Stary aktor, przez współpracowników nazywany "Sir" (Anthony Hopkins), ma poważne problemy ze zdrowiem. W ostatnich miesiącach II wojny światowej trupa aktorska, do której należy, wystawia sztuki Szekspira. Jego żona, nazywana "Lady" (Emily Watson), również aktorka, martwi się o męża i przekonuje, by odwołał wieczorny spektakl. "Sir"Stary aktor, przez współpracowników nazywany "Sir" (Anthony Hopkins), ma poważne problemy ze zdrowiem. W ostatnich miesiącach II wojny światowej trupa aktorska, do której należy, wystawia sztuki Szekspira. Jego żona, nazywana "Lady" (Emily Watson), również aktorka, martwi się o męża i przekonuje, by odwołał wieczorny spektakl. "Sir" jednakże na własne życzenie opuszcza szpital, by zagrać w "Królu Lirze". W przygotowaniach do występu pomaga mu garderobiany Norman (Ian McKellen).

na podstawie
studio
British Broadcasting Corporation (BBC) / Playground Entertainment
tytuł oryg.
The Dresser
inne tytuły
Zdjęcia do filmu kręcono w Londynie (Anglia, Wielka Brytania).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

8

ocenił(a) film na 8

Hołd dla starej, nieco teatralnej jak na współczesne warunki, szkoły kina od najlepszych przedstawicieli nowej. Gra aktorska fenomenalna, dialogi bardzo dobre. Film oszczędny w innych kwestiach, co wyszło mu na dobre. Widz nie skupia się na ogóle, tylko na postaciach, aktorstwie, dialogach. Fabuła, zdjęcia, montaż czy...

więcej

Niestety filmem rządzą zupełnie inne prawa niż sceną. Adaptacja sztuki teatralnej traktujacej o teatrze jest nie lada wyzwaniem. W tym wypadku zabieg się nie udał. Świetne aktorstwo nie ratuje sprawy. Wieje nudą.

Po premierze

ocenił(a) film na 8

Czy strona fimu zostanie wreszcie zaktualizowana? Minęły już trzy tygodnie od premiery telewizyjnej...

Warto obejrzeć. Świetna adaptacja.Fantastyczna obsada i gra aktorska.

..choć scen na deskach tu mało, to aktorzy wygłaszali swe kwestie z charakterystycznymi dla tego miejsca artykulacją i ekspresją.

Dla niektórych ten film może się wydać monotonny, ale wystarczy pochylić się nad jego tematem.
Dla mnie "Garderobiany" opowiada o przemijaniu, sukcesji, spełnianiu marzeń i chęci bycia...

więcej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones