Edward Fox I

Edward Charles Morrice Fox

7,7
2 696 ocen gry aktorskiej
Edward Fox I
Edward Charles Morrice Fox (ur. 13 kwietnia 1937 roku) jest angielskim aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym. Fox urodził się w londyńskiej dzielnicy Chelsea. Jego ojciec, Robin Fox, był agentem teatralnym, a matka, Angela Worthington, aktorką. Edward ma młodszego brata aktora Jamesa Foxa oraz brata Roberta, który jest producentem filmowym. Jego dziadek, Frederick Lonsdale, także był związany z filmem. Uczył się w Harrow i służył w Coldstream Guards. Zadebiutował na ekranie w 1958 roku, jego pierwszy film pochodzi z lat 60-tych i nazywa się "This Sporting Life". W latach 60-tych i 70-tych wystąpił w znanych brytyjskich filmach, takich jak: "Oh! Co za urocza wojenka", "Bitwa o Anglię", "Posłaniec", jednak największe wrażenie na krytykach i widzach zrobiła jego rola w "Dniu szakala". Do dziś Edward regularnie pokazuje się na ekranie. Można go także podziwiać na deskach londyńskiego teatru w West Endzie. Aktor pasjonuje się muzyką Bacha. W 2003 roku został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego za wybitne osiągnięcia filmowe. Prywatnie Fox był dwukrotnie żonaty - pierwsza żona to aktorka Tracy Reed (1958-1961), a kolejna to Joanna David (od 2004 po długim wolnym związku). Ma córkę Lucy, a także Emilię i synka Freddiego.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 13 kwietnia 1937

miejsce urodzenia: Londyn, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 173 cm

BAFTA
Zdobył 3 nagrody BAFTA, inną nagrodę oraz 1 nominacja
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie żonaty: 1. Tracy Reed (1958 - 1961, rozwód), córka Lucy; 2. Joanna David (od 2004), 2 dzieci: Emilia (ur. 31.07.1974), Freddie (ur. 04.05.1989)
Ma dwóch braci - Jamesa oraz Roberta.
Jest synem Angeli Fox.
Ukończył RADA.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Nigdy tego nie zrozumiem....

Fox grał w lepszych i gorszych filmach, ale Szakal wymiata.

Obejrzałam ostatnio ponownie Dzień Szakala i chętnie zobaczyłabym Foxa w czymś jeszcze. Czy znacie jakieś inne filmy z jego udziałem godne polecenia?

Wszystkiego najlepszego Panie Edwardzie z okazji jubileuszowych w tym roku, 80-tych urodzin! Jak najwięcej zdrowia, szczęścia w życiu, pomyślności, jeszcze bardzo długiego życia, wielu nowych oraz wspaniałych ról filmowych i teatralnych, więcej temetów na temat swojej osoby na polskim forum filmweba... Dziwne że tak...

więcej

Nie rozumiem dlaczego wszyscy tak na niego najeżdżają za rolę M. Moim zdaniem pasował do tej roli i nawet żałuję że zagrał M tylko raz. Wszyscy go określają jako puskatego smarkacza oraz krzykacza, bo był młodszy od Bonda (Connery'ego) i bo ciągle wrzeszczał. Nie był taki zły, mi też w sumie trochę nie pasowało to że M...

więcej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones