PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=246478}
6,7 262
oceny
6,7 10 1 262
Generation P
powrót do forum filmu Generation P

...na podstawie genialnej książki.
Bez wcześniejszej lektury nie rekomenduje się.

ocenił(a) film na 6
zegarlamparamka

Książka genialna
Moim zdaniem film dobry, nie bardzo dobry
Może jak komuś, kto nie zna książki film będzie się bardzie podobał, bo nie będzie miał oczekiwań?

użytkownik usunięty
Kali_na

Raczej pomyśli co to za guano patrząc na chomika otrzymującego order, albo na dziwne zarysy ludzi unoszących się w powietrzu... wiadomo zależy od osoby, ale moim zdaniem to film nastawiony na ludzi którzy wiedzą o co kaman. Dlatego to taka świetna ekranizacja. I mówcie co chcecie, ale casting zrobili przezajebisty. Tak samo z muzyką. (przy napisach końcowych is it a real rock and roll leningradu, gdyby ktoś szukał). Że o reklamach nie wspomnę. Głównie dla nich chciałam zobaczyć ten film. Wyszły świetnie. Dobrze też, że reżyserował Ginzburg, który jest rosjaninem mieszkającym od wielu lat w stanach, bo dzięki temu film nie próbuje być desperacko wielkim międzynarodowym hitem i nie stracił nic ze swojej egzotyki.
Serio, gdyby nie grali tego po rosyjsku byłabym dziś martwa.

ps. Jedne z lepszych napisów początkowych. Mają ten sznyt.

ocenił(a) film na 8

эгзекли

ocenił(a) film na 4
zegarlamparamka

Nie, to nie jest dobry film. Słaba ekranizacja i słaby film. Spodziewałem się, że będzie wzorowany na książce, ale opowie coś więcej albo z innego punktu widzenia. Aktorzy grają słabo, jedynie efekty i ćpuńskie wizje dały radę. Wygląda to trochę tak jakby dać zwykłemu chłopu książkę, wyrwać z niej połowę stron, a resztę oprawić i podpisać "scenariusz". Może gdybym nie czytał książki, film by mi się bardziej podobał? Chociaż nie, prawdopodobnie wydawałby mi się zbyt szybki, pogubiłbym się w nim, bo za dużo postaci i zbyt wiele wydarzeń przewija się w tak krótkim czasie. Całe szczęście, że nie znalazłem polskich napisów, bo pewnie całość bolała by mnie jeszcze bardziej. Książka, książka i jeszcze raz książka. Swoją drogą ciekawe, jak sam Pieliewin odniósł się do filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones