PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=103968}
6,8 1 560
ocen
6,8 10 1 1560
Genesis
powrót do forum filmu Genesis

19 kwietnia
„»Genesis« to nowy film twórców pamiętnego »Mikrokosmosu«. Jest on próbą opowiedzenia o narodzinach świata i życia na ziemi. (...) Żenująca jest próba opowiedzenia o jego początkach bez odwoływania się do Biblii. Czyni to ciemnoskóry szaman, któremu powierzono rolę narratora. Ten stary afrykański »mędrzec« (...) opowiada o narodzinach wszechświata oraz o poszczególnych gatunkach zwierząt, ich życiu i śmierci. (...) Cóż z tego, że podkreśla, iż życie wzięło się z miłości, skoro o jej źródle, czyli Bogu, nawet nie wspomina. (...) Niepokoi fakt, że film ten zalecany jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu jako środek dydaktyczny do użytku szkolnego”.

Piotr Czartoryski-Sziler,
„Cud narodzin... bez cudu”

HEHE tym oto opisem tego filmu wyżej wymieniony pan rozp... mi wszystkie tatuaże

użytkownik usunięty
szeli80

Jaaa cie kręęęę(tu nagły upadek z krzesełka z powodowany nagłym szokiem).Jak coś takiego można napisać?To zrobił człowiek?Amoże to cyborg?Że tacy ludzie istnieją..Jedno jest pewne .Pozdrawiam wszystkie żabki:)

ocenił(a) film na 10

jakiego Boga ?
Przecież go nie ma !
A jak jest to gdize w niebie na górze ?
Przecież tam byli kosmonauci i nic nie zobaczyli i to samo tyczy sie piekłą !
Boga STWORZONO BY LUDZIE BALI SIĘ i byli ulegli kościołowi. Jak możesz wierzyć w coś czego nie widziałaś ?
Naukowcy potwierdzili jak powstał świat a głuip ludzie tego nie rozumieją i przypisują to Bogu !
Luzie są smutni że papież umarl i szukają gdzieś ratunku w swej bezrdanośći więc wymyślają Boga żeby było im lzej.
Bóg to wymysł człowieka. Ludzie go wymyślili aby nyło im lżej i myślą że papieżowi jest teraz lepeij u Boga. Boga nie ma a papież rozkłąda się w ziemi i zostaje poddany cyklowi natury !
Nie ma żadnej duszy więc żal mi was ludzie którzy tak qiwwrzycie w istnienie czegoś czego nei widzieliście i czego nie znacie.
Takie masy społeczne próbują ulżyć myśli śmierci papieża więc ratują się przekonaniem że u Boga jest lepiej !
U jakiego Boga do licha !
Przecież w kosmosie są planety i asteroidy a gdzie Bóg może na Marsie coi ?
A hnie mów że Bog jest w naszym sercxu bo to lalusiwate i neimądre jak Bog może być w narządzie wypełnionym krwią i pompującym ją do organizmu !
Nie ma wartości duchowej tylko fizyczna więc człowiek nie ejst czymś wyjątkowym tylko jest częścią natury a ludzie tego nie mogą pojąć więc przypiusują stworzenie Bogowi a Adam i EWa to już chory Absurd.
Ja też mogę to wszystko wymysleć i napisać pismo św.
Skad wiecie że wszystko to istniało ?
Papież powidział pismo mówi prawdę a skąd wicei kto je napisał a wiadomo który z naukowców jaką teorię wysunął więc wolę im zaufać.
Naukowcy mówią prawdę a papież nie.
Boga nie ma więc się nie cieszcie że papieżowi jest lepiej bo on teraz ma wyłączone procesy życiowe i stał się pożywieniem dla robali a to że był kimś wielkim to go nie omine proces rozkłądfania i byća pokarmem dla robaków.
Życie nie jest jakieś wyjątkowe jest to część natury podlegająca śmierci i będąća pożywieniem dla innych organizmów.
PAPAPAAPAP Wierzcie w to co nie istnieje hipokrycy omamieni przez kościół i Radio Maryja ( Imperium Rydzyka ) :
A biblie sam mogę napisać a skad wiesz kto ją napisał może piajny Żyd ?

Zandarm

piprzeNIE tyle ci powiem.A dlaczego nie miała by istnieć dusza?Podaj mi choć jeden argument, że nie ma czegoś takiego jak dusza, a naukowcy jeszcze nie potrafią udowodnić w jaki sposób powstała materia, więc tu nie masz żadnego argumentu.Jeśli to odkryją(że to możliwe aby materia, cząsteczka itd. powstały z niczego) i udowodnią że ie ma czegoś takiego jak dusza to wtedy zapanuje dopiero ciekawe wydarzenie, wszystkie religie świata trafi szlag. Ale ja w to nie wierzę.Fakt faktem, że to głupie pieprzeNIE z tymi sprawami 'czarnych' którzy mówią że ten' film to jest niezogdy z religią'-a np. nie maja nic do takiego rambo, czy chociaż Happy tree Friends, to samo tyczy się np. Harrego Pottera.Czasai mi się zdaję że 'ich' głupota nie ma granic, no cóż, to tylko zwykli ludzie, ksiądz równa się człowiek, i nie ma żadnych większych moc....A biblię nie wiem czy tak sam byś napisał...i to jeszcze z proroctwami, opisami takimi jakimi mogło by się pochwalić zaledwie garstka ludności, plus dodać można do tego fakty historyczne co do tego że pisało to tyle osób co pisało(a mówi się że i o wiele wiecej), no i jeszcze takie coś jak analfabetyzm, i rok.A więc NIE pieprz.
A wiec ty uważasz że nie ma czegoś taiego jak dusza, czy ruch?A wiec nie ma też czegoś takiego też jak rozum, mąrdość, nie ma uczuć, jesteśmy zwierzętami, z intuicją i nic więcej, a nasze czyny to poprostu zachowania i czynniki obronne, czy rodzicielskie.Każdy ma swoje zdanie-co prawda to prawda-ale wyjaśnij mi co za tym steruje człowiekem, czego nie maja inne zwierzęta(chyba że uważasz że mają wszystko to samo co człowiek).
Żeby nie było to jestem chrześcijaninem więrzącym w Boga, nie w kościół.

everysmith

Ja bym z nim nawet nie dyskutował:)

ocenił(a) film na 10
The_Perfect_Drug

ja mam swoje zdanie i dlaczego z emn.ą nie możan gadać ? A gdzie jest dusza ? A neibo nad nami napewno jnie ?

Wy katolicy unikacie pytań typu , gdzie niebo , bo sami nie wiecie !!!
Wierzydcie w coś czego nie widzicie ! Odpowiedz gdzie jest niebo bo nad nami an pewno nie ! Katolicy boją się pytan tego typu bo sami nie znają odpowiedzi i się boją ze przestana wierzyć, A wy tak pusto wierzycie ! Boga wymyślili ludzi któzy nie potrafili sobie wytłumaczyć zjawisk atmosferycznycjh i spowodu strachu. Chcieli się czuć bezpieczni więc wymyślili sobie opiekuna @@


Pytam gdzie jes niebo ???? Odpowiedz katoliczku ! Tak wierysz w boga to chyb wiesz gdzie on jest ? Bo jeśli nei to zastanó się czy wiara jest ci potrzebna wiara w nicośc bo bohga nie ma !
A niebo ???? No czekam na opowiedź więżąca maso !

Zandarm

Hmmm, fajne teksty gościu dajesz. Powiedz tylko, czy ty tak na poważnie czy to tylko prowokacja? Jeżeli tak to całkiem niezła :) :)

ocenił(a) film na 10
Askardil

a dlaczego nie poważnie ??? ja mam rację !!! Ludzie powstali z materii a nie z Boga. Może ? A wy mówicie Bóg a inni że Budda że Allah że Pan Wiatr że Kraina Wiecznych Łowów i kto ma rację i kto to wymyślił ?? mądrzy ludzie którzy chcieli okiełznać narody nie rozumiejące sensu życia i tak im to wytłumaczyli

ocenił(a) film na 10
Zandarm

Żenująca jest próba opowiedzenia o jego początkach bez odwoływania się do Biblii. Czyni to ciemnoskóry szaman, któremu powierzono rolę narratora. Ten stary afrykański »mędrzec« (...) opowiada o narodzinach wszechświata oraz o poszczególnych gatunkach zwierząt, ich życiu i śmierci. (...) Cóż z tego, że podkreśla, iż życie wzięło się z miłości, skoro o jej źródle, czyli Bogu, nawet nie wspomina

Rasista !!!! Ludzie z czarnego kontynentu sami wiedzą najlpijej bo tam powstało życie a moze oni mają rcję ??Może ich bóg istnieje ???

Zandarm

powstało???tak poprostu???w co Ty wierzysz jeśli można spytać?

Zandarm

Żandarmie drogi... z miłą chęcią podyskutowałbym z tobą na ten temat bo już teraz widze że w tej dyskusji byłbyś skazany na porażke :)

Czytając twoje posty do głowy przychodzą mi dwie możliwości...

1. jesteś dzieckiem i to normalne że zadajesz mnóstwo pytań i nie rozumiesz Boga ( nie mówie tu o wiarze tylko rozumieniu samym w sobie)

2. jesteś jednym z tych którzy na WSZYSTKO muszą mieć kwit w łapie, udokumentowane zaksięgowane amen, wtedy nikt tobie nie wytłumaczy ocobe.

pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
Askardil

Askardil.....typowy katolik. Zero argumentacji, dlaczego ja niby jestem prowokatorem ? TO ty jesteś debilem. Pustym małpiszonem. Wogóle nie szukasz tylko tkwisz w obłudzie, miłego rozczarowania po śmierci.

ocenił(a) film na 6
Zandarm

Postaraj się rozmawiać bez ubliżania innym.

Zandarm

Ależ bym Ci przyklapsnął... Z otwartej albo zamkniętej... Auuu i policzka bym nie nadstawił... Bloczek i haczek w twą żuchwę... prawy lewy i z kopa bo może się czai... z zasiebie prawy prosty i - masz dowody.
Ale po co...
Ja wierze i naukowcom i w Boga... i chyba jestem gdzieś dalej niż Tobie podobni...
Kurcze, swoją droga to na kosmitów też dowodów nie ma a jakoś o nich wspomina cwaniaczek. Bacikiem go!!!! Tyfusa jednego szmurusa!!!

ocenił(a) film na 10
_R_S_

A dlaczego Biblia ma mieć rację ? Dlaczego akurat ona ? Zastanawiacie się dlaczego wierzycie ? BO wam to przekazano w szkołach i w rodzinach, sami nie wiecie skąd się to wzięło. TO tradycja a nie wiara. Ja przynajmniej szukam a nie tkwie w obłudzie, bez argumantacji. Nazywanie mnie najnizszym ogniwem ewolucji dowodzicie swojej glupoty.

Zandarm

wczesniej powiedziałes pijany żyd to napisał... a więc nie pijany... tylko albo apostołowie.. albo gnostycy.. oglądnij prosze film dokumentalny "ewangelia judasza" ta kwestie uznasz za zamkniętą.. i nie chodzi tu o sama treść.. czy faktycznie natchniona.. czy jakieś wizje dziwne.. ale wiara tak naprawdę nie mówi nam co gdzie jak.. ona nadaje nam pewną moralność.. szeroko pojętą.. i każdy ma swoją moralność jesli robimy coś przeciw sobie grzeszymy.. a nie że buzi w usta wolno ale w pusie już nie.. każdy po swojemu odczytuje moralność..

pozatym biblia.. to tylko 4 z trzydziestu kilku ewangelii.. pewien papież w czasach prześladowań chrześcijan.. wybrał 4 bo generalnie wszystkie sie mniej wiecej pokrywały i uzupełniały.. ale miały rozbieżności.. a że ludzie gineli.. chciano pokazac im wprost w imię czego giną i tak powstała obecna biblia.. natomiast sama nazwa wiara.. coś Ci mówi? nie chcesz nie wierzysz.. ktoś chce i wierzy.. mi tam nie przeszkadza że ktoś nie wierzy nie mówie że jest ciemny.. tymbardziej mnie wqrza jak ktos mi wypomina ciemnogród.. rydzykiem gardze.. tu poraz drugi mi ubliżyłeś.. wiec naprawde zluzuj.. znal sporo ateistów i sa spoko kolesiami.. szukającymi nie wiary a własnej filozofii.. zresztą religia katolicka tez może byc taka filozowfią w odpowiednich rękach.. a że naukowcy sami nie potrafią wykluczyc isnienia duszy.. Ty tym bardziej nie możesz tego zrobić za cały świat.. więc mów prosze za siebie ;)

to koniec tyle mam dopowiedzenia ;)

szeli80

Apeluje do ludzi o zdrowym rozsądku! )NIE GADAJCIE Z TAKIMI LUDŹMI JAK NP. "żandarm" I ODPUŚĆCIE BO CI LUDZIE STOJĄ PO PROSTU NA NIŻSZYM SZCZEBLU EWOLUCJI(!

użytkownik usunięty
Szlifara

są rzeczy na niebie i ziemi o których filozofom się nie śniło...

szeli80

?Żandarm? ( być może celowo) wsadził kij w mrowisko. Odpowiedzi na jego komentarze są jak to zwykle w ?katolickim? kraju pełne miłości i nauk Ojca Świętego.(Ale czego można się spodziewać po kraju gdzie główny kaznodzieja głosi słowo Boże z Torunia,) Komentarze ludzi, którzy nie czytali Pisma, na które się powołują.. Dlaczego tak sadzę? Bo ja czytałem. Nie mam zamiaru zniżać się do dyskusji, ale na zakończenie polecam dla tych, którzy potrafią czytać ?Kryminalną historię chrześcijaństwa? i oczywiście Pismo Święte jako lekturę obowiązkową dla każdego, kto lubi horrory. Nie jestem ateistą, (uważam się za agnostyka), ale czytając Wasze komentarze jest mi po prostu za Was wstyd.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones