Film

Gliniarz

Un Flic
1972
1 godz. 38 min.
7,1 2 333
oceny
7,1 10 1 2333
1 779
chce zobaczyć
6,4 5
ocen krytyków
Komisarz policji prowadzi śledztwo dotyczące napadu na bank. Tymczasem złodzieje planują kolejny, bardziej zuchwały skok. Więcej Mniej
Gliniarz zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Paryski komisarz policji Edouard Coleman (Alain Delon) nawiązuje romans z piękną Cathy (Catherine Deneuve). Okazuje się, że kobieta jest również kochanką jego przyjaciela Simona (Richard Crenna) - właściciela nocnego klubu i przywódcy gangu. Pewnego dnia w niewielkim miasteczku dochodzi do napadu na bank. W czasie akcji jeden zParyski komisarz policji Edouard Coleman (Alain Delon) nawiązuje romans z piękną Cathy (Catherine Deneuve). Okazuje się, że kobieta jest również kochanką jego przyjaciela Simona (Richard Crenna) - właściciela nocnego klubu i przywódcy gangu. Pewnego dnia w niewielkim miasteczku dochodzi do napadu na bank. W czasie akcji jeden z przestępców zostaje ranny. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi komisarz Coleman. Wszelkie dowody wskazują, że sprawcą napadu jest Simon.

boxoffice
$48 040 w USA
studio
Euro International Film (EIA) (niewymienione w czołówce) / Oceania Produzioni Internazionali Cinematografiche (niewymienione w czołówce)
tytuł oryg.
Un Flic
inne tytuły
A Cop Miedzynarodowe
Dirty Money USA
Więcej...
Film kręcono w Paryżu, Bordeaux, Saint-Jean-de-Monts oraz w studiu w Boulogne-Billancourt (Francja).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych