Odtwórz Zwiastun nr 1 2:26
Film

The Glorias

2020 2 godz. 19 min.
5,2 46
ocen
5,2 10 46
842
chce zobaczyć
{"id":"812444","linkUrl":"/film/Gloria+Steinem.+Moje+%C5%BCycie+w+drodze-2020-812444","alt":"Gloria Steinem. Moje życie w drodze","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/24/44/812444/7930816.2.jpg"}
Historia Glorii Steinem i wpływu "wędrownego" dzieciństwa na jej życie jako pisarki, aktywistki i organizatorki praw kobiet na całym świecie.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Gloria Steinem. Moje życie w drodze
Gloria Steinem. Moje życie w drodze (2020) Zwiastun nr 1 2:26
Gloria Steinem. Moje życie w drodze
Gloria Steinem. Moje życie w drodze (2020) Teaser Nr 1 1:19
Gloria Steinem. Moje życie w drodze | Oficjalny zwiastun / trailer nr 1 | 2020 | Film Na przełomie XIX i XX wieku przez świat przelała się fala kobiecego aktywizmu podsycanego wściekłością wobec patriarchalnego terroru. Był to jednak zaledwie pierwszy krok na długiej drodze do przemian. Gdy dekady później, w latach 60., rozczarowane brakiem wyraźnych zmian w społecznej mentalności, zainspirowane działalnością ruchu praw obywatelskich amerykańskie i europejskie kobiety zbuntowały się ponownie, świat zaczął wreszcie słuchać. Jedną z twarzy tzw. "feminizmu drugiej fali" była [person=205018]Gloria Steinem[/person], podróżniczka, dziennikarka i niejako rzeczniczka sprawy. Film opowiada o najważniejszych okresach jej życia – od formatywnych lat nastoletnich poprzez światowe wojaże i wędrówki po Indiach po przepychanie się łokciami w dziennikarskim świecie lat 60. – przedstawiając fascynujący portret kobiety, która mimo że była ciągle w drodze, trzymała się wiernie ideałów, które ją ukształtowały. Każda napotkana kobieta umacnia Glorię w przekonaniu, że warto poświęcić się sprawie, a Gloria dzieli się z każdą z nich cząstką siebie.

Na przełomie XIX i XX wieku przez świat przelała się fala kobiecego aktywizmu podsycanego wściekłością wobec patriarchalnego terroru. Był to jednak zaledwie pierwszy krok na długiej drodze do przemian. Gdy dekady później, w latach 60., rozczarowane brakiem wyraźnych zmian w społecznej mentalności, zainspirowane działalnością ruchu prawNa przełomie XIX i XX wieku przez świat przelała się fala kobiecego aktywizmu podsycanego wściekłością wobec patriarchalnego terroru. Był to jednak zaledwie pierwszy krok na długiej drodze do przemian. Gdy dekady później, w latach 60., rozczarowane brakiem wyraźnych zmian w społecznej mentalności, zainspirowane działalnością ruchu praw obywatelskich amerykańskie i europejskie kobiety zbuntowały się ponownie, świat zaczął wreszcie słuchać. Jedną z twarzy tzw. "feminizmu drugiej fali" była Gloria Steinem, podróżniczka, dziennikarka i niejako rzeczniczka sprawy. Film opowiada o najważniejszych okresach jej życia – od formatywnych lat nastoletnich poprzez światowe wojaże i wędrówki po Indiach po przepychanie się łokciami w dziennikarskim świecie lat 60. – przedstawiając fascynujący portret kobiety, która mimo że była ciągle w drodze, trzymała się wiernie ideałów, które ją ukształtowały. Każda napotkana kobieta umacnia Glorię w przekonaniu, że warto poświęcić się sprawie, a Gloria dzieli się z każdą z nich cząstką siebie.

data produkcji
2020
tytuł oryg.
The Glorias
inne tytuły
Gloria Steinem. Moje życie w drodze (tytuł festiwalowy) Polska
The Glorias: A Life on the Road (tytuł roboczy) USA
Więcej...
Zdjęcia do filmu powstały w Savannah (Georgia, USA), Nowym Jorku (Nowy Jork, USA) oraz Udaipur (Indie).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Gloria uroda

  lila_2603

  co za nietypowe zestawienie atorek do jednej roli, Julianne blady, piegowaty rudzielec vel sniada, bardzo drobna Vikander.

 • Girl power

  Wojtek_Maruniak ocenił(a) film na 2

  Strata czasu.Zostań w domu! Omijaj łukiem kina no chyba,że lubisz marnować czas:)