PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=859440}

Goście

Gæsterne
6,3 19 287
ocen
6,3 10 1 19287
6,8 23
oceny krytyków
Goście
powrót do forum filmu Goście

Chciałbym ocenić na więcej bo film jest bardzo dobrze zrealizowany i powoli ale skutecznie zagęszcza atmosferę. Nie łapię niestety jak to możliwe, że podczas pisania scenariusza nikomu nie przyszło do głowy, żeby powiedzieć: ej, zmieńmy to bo to jest kompletnie niewiarygodne. To trochę tak jakby ktoś wymyślił historię i skupił się wyłącznie na tym, żeby doprowadzić do jej dość starannie o obliczonego na zaszokowanie widza końca.
Włączyło mi się myślenie - ale zaraz - ludzie, którzy mają dziecko tak się nie zachowują. Kiedy wyczuwają zagrożenie, zwyczajnie pakują manatki i wyjeżdżają. Dlatego historia z króliczkiem wydała mi się taka miałka. Można było z tego wycisnąć naprawdę mocny thriller ale w scenariuszu jest za dużo skrótów i banalnych rozwiązań.
No ale ok. Nie będę się już więcej rozwodzić nad kinem, które miało chyba dostarczyć rozrywki. Zmyliły mnie dialogi, sprawna realizacja, zdjęcia, muzyka, atmosfera - wyobraziłem sobie, że dostanę więcej.
Wciąż - przyzwoity film, który z czystym sumieniem mogę polecić.

ocenił(a) film na 7
qolonel

Mam wrazenie, ze oprawcy zdobyli swoja przewage dzieki temu, ze przez wiekszosc czasu niepokojace sygnaly byly dosc lagodne. Wprawialy w dyskomfort, ale dalo sie je tolerowac. I byly okazjonalne, poprzeplatane scenami (dominujacymi w czasie ekranowym filmu), w ktorym wszystko wygladalo fajnie i przyjemnie (kapiel w basenie, praca w ogrodku, pokrzyczenie sobie, itd.). Nie bede bronil tego filmu, bo nie jest on arcydzielem (choc formalnie jest ciekawy i spojny), ani nie twierdze, ze mam na pewno racje. Po prostu mnie kupil, obojetnie czy sklaniajacy do refleksji nad paradoksami ludzkiego zachowania, czy tez jako alegoria. Nadal wydaje mi sie, ze alegoria dotyczy skandynawskiego sposobu wychowania, systemu spolecznych norm. Ze jest sie grzecznym, koncyliacyjnym, uprzejmym, delikatnym. Czyli latwa ofiara, ktora nie ma szans w starciu z drapieznikiem. Jak widzisz, sam fakt, ze ludzie o tym filmie dyskutuja, czyni go w pewnym sensie udanym.

ocenił(a) film na 6
q_ba87

Nie twierdzę, że to kompletnie zły film, przez większość seansu mi się podobał, choć mimo wszystko sprawiał wrażenie mikstury Hanekego i Seidla w wersji light. Końcówka to jedna z najbardziej przerażających rzeczy jakie widziałem w ostatnich miesiącach, a oglądam masę horrorów. Jednocześnie ta nieprzekonująca mnie psychologicznie końcówka rozczarowała z powodów wyżej opisanych. I wpłynęła też na resztę filmu. Tę alegorię można było bardziej finezyjnie pokazać. Ostatnie parę zdań tego co napisałeś wyżej - absolutnie się zgadzam i podpisuję. To udany film, choć nie bezbłędny i z pewnością taki, który się zapamięta i skłania do dyskusji, a to już sporo.

qolonel

Według mnie film dosyć niespójny i nie logiczny, bedąc dzisiaj w kinie kilka osób wyszło, ale od amego początku sie tak zapowiadało, inna jest sytuacja wakacyjna a cholokast gdzie ludzie byli zastaszani od samego wstępu. Mamy wiele schematów z czego nawet nie zdajemy sobie sprawę, kluczowa chwila to chłopiec który pokazuje że nie może mówić z świezą blizną i odkrycie zdjeć i bagaży po innych gościach, Poprawnośc polityczna i ukamieniowanie przyczy sobie nawzajem, fajny pomysł ale przekaz i brak walki mocno słabia koncepcje

ocenił(a) film na 8
Borys_17

Moim zdaniem zastanawianie się tutaj czy coś ma sens lub nie ma lub czy było wystarczająco realistyczne nie ma sensu. Ten film trzeba odbierać metaforycznie. Robimy wam to bo nam na to pozwalacie. Co robimy? Zabieramy wam dzieci, wychowujemy po swojemu, naruszamy wasze granice, żyjemy na wasz koszt, śledzimy, podglądamy, grozimy, szantażunemy a i nawet zabijamy. Kto tak robi? O kim jest ten film? Na to pytanie niech sobie już odpowie każdy.

ocenił(a) film na 3
Borys_17

W dobrym filmie w wyniku przekonujących wydarzeń widz sam dochodzi do wniosku, że postaci coś robią, bo inne im "na to pozwalają". W złym, po nieprzekonujących wydarzeniach, widz wniosek ten usłyszy od postaci.

Borys_17

Ten scenariusz mogły wymyślić osoby, które nie miały dzieci. XD rodzic, który nic nie robi kiedy odbierane jest mu dziecko to albo nie rodzic albo je adoptował. Tyle w temacie. Film dobrze rowadzony ale ostatnie 15 min to jakiś banał xd

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones