PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=477853}

Gomorrah

Gomorra
6,4 20 061
ocen
6,4 10 1 20061
6,3 13
ocen krytyków
Gomorra
powrót do forum filmu Gomorra

filmów europejskich gatunku non-fiction ostatnich lat. Osoby liczące na strzelanki, pościgi samochodowe i
wyrafinowane efekty specjalne mogą czyć się nieco zawiedzione, natomiast ci, których interesuje obraz
włoskiej mafii powinni koniecznie zobaczyć ten film. Polecam!

ocenił(a) film na 7
Cpt_Spaulding

Mi też się podobał, ale ktoś kto liczy na efekciarstwo i klasyczną konwencję kina "gangsterskiego" srogo się zawiedzie i wynudzi. Film bardzo realistyczny, wręcz surowy, ale historie opowiedziane ciekawie, fajnie nakreśleni bohaterowie - nie możemy jednoznacznie powiedzieć - źli, czy dobrzy - rzeczywistość Casal di Principe jest taka, że każdy krok w najbanalniejszej sprawie staje się wyborem między złem i dobrem, życiem i śmiercią. Zabrakło mi tylko historii z książki o Don Pepino - księdzu, który otwarcie przeciwstawił się mafii - zmarnowana szansa na pokazanie bardzo filmowej historii. Dla mnie solidna produkcja - mocna 7, ale faktycznie jeśli liczycie na pościgi, strzelaniny i wykłady dotyczące "mafijnego honoru" podbarwione dymem z cygara to lepiej od razu sobie odpuśćcie...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones