PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=221460}
7,5 11 176
ocen
7,5 10 1 11176
7,9 20
ocen krytyków
Grizzly Man
powrót do forum filmu Grizzly Man

Część komentarzy przeczytałam przed obejrzeniem filmu - to był błąd. Od pierwszych minut nastawiłam się, że będę oglądała kogoś nie do końca poważnego.

Czy pomógł niedźwiedziom? Niestety nie, ale jednak udzielał lekcji przyrodniczych w szkołach, więc mógł się przyczynić do zwiększenia wrażliwości ludzi (dzieci) na cierpienie zwierząt.

Mam bardzo mieszane uczucia. Dodatkowo po głowie chodzi mi wątek dziewczyny, która niejako była widmem w filmie.

Z jednej strony podziwiam go za wytrwałość, za poświęcenie tylu lat tej sprawie, za odwagę i zimną krew.
Nie uważam, również aby robił to dla pieniędzy - jak ktoś w filmie wspomniał "miał najmniej pieniędzy ze wszystkich moich znajomych"

Z drugiej strony to co robił było szalone, narażało nie tylko jego, ale również i jego dziewczynę. Momentami również miałam odczucia, że "zwierzęta traktowały go jak upośledzonego i jakoś go znosiły"

Lecz

Czy opóźniony człowiek przetrwałby 13 lat w "dżungli"?
Bez broni (koroner wspominał o tym jak dziewczyna broniła się uderzając niedźwiedzia patelnią), bez jakiegoś specjalistycznego sprzętu, przynajmniej ja tego nie zauważyłam. ukrywał się w chaszczach co mogło rodzić kolejna agresję od zaskoczonych zwierząt.
Ilu ludzi na świecie by się na to odważyło? Pomińmy tu aspekty lekkomyślności.

Jaki by Tim nie był to niezaprzeczalnym faktem jest, że przetrwał 13 sezonów wśród zabójczych niedźwiedzi i ostatecznie zginął zagryziony przez obcego niedźwiedzia, "który emigrował z głębi lądu".

Żaden z jego podopiecznych go nie zaatakował, to uważam za ogromy sukces. Został pożarty przez obcego osobnika, który go nie znał. Może jednak znalazł metodę zapanowania nad tymi ogromnymi zwierzętami?

_Roxy_

A może to zwyczajny fotomontaż?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones