PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30930}
6,8 3 035
ocen
6,8 10 1 3035
Hamburger Hill
powrót do forum filmu Hamburger Hill

Film pokazujący,

ocenił(a) film na 8

jak z biegiem czasu władze USA się wycwaniły i zamiast posyłać do walki samych białych, zaczęli posyłać na front także wszystkie mniejszości etniczne.

Bodzepor

Wycwaniła? Nikt tam nie był na siłę brany ,po prostu dla wielu kolorowych to jest jedyna szansa na znalezienie pracy ,nie mówiąc już o jakimś sukcesie w życiu.

ocenił(a) film na 8
Ottiss14

W tamtym czasie służba wojskowa w USA była obowiązkowa, jeśli cię powołali, to nie maiłeś wyboru i musiałeś iść. Nigdy nie słyszałeś, że masa Amerykanów zwiewała w tym czasie do Kanady i Meksyku, byle nie jechać do Wietnamu? To była pierwsza amerykańska wojna, gdzie powszechnie powoływano do służby frontowej kolorowych żołnierzy i to nie była dla nich żadna okazja na pracę, tylko zwyczajnie robili za mięso armatnie.

Bodzepor

Nie wiedziałem ,muszę chyba się podszkolić w kwestii Wietnamu bo okres ciekawy ,nie samą starozytnością człowiek zyje.
Ale co w tym dziwnego ,że w końcu zaczęto brać też kolorowych? W drugiej wojnie światowej był ich niezauważalny margines ,z resztą oni genetycznie są niezdolni do zachowań altruistycznych ,poświęcenia w imię patriotyzmu etc ,więc nie było jak widać innej metody ,żeby nie stracić tylu Białych nastolatków. Nic w tym szczwanego ,myślę ,ze to zupełnie naturalne. Raczej powiedziałbym ,że to głupota ,ze wysyłali samych Białych na początku.

ocenił(a) film na 8
Ottiss14

Podczas drugiej wojny światowej i koreańskiej też byli powoływani, ale prawie nie służyli w oddziałach frontowych, tylko jako siła robocza w oddziałach tyłowych.
Ja napisałem, że się wycwanili - ten zwrot oznacza,że byli głupi, ale zmądrzeli. Teraz czaisz o co chodzi, czy nadal nie?

Bodzepor

wycwanili ,a zmądrzeli mają inne znaczenia więc ciężko było od razu się połapać w intencji. Wycwanienie wymaga już posiadania inteligencji ,zmądrzenie jak sama nazwa wskazuje nie.

ocenił(a) film na 8
Ottiss14

Wycwanić się i zmądrzeć to jest jedno i to samo, nie ma tu nawet nad czym deliberować.
Z ciebie to jest taki typek, że lubisz się wymądrzać, chociaż nie masz racji, nie?

Bodzepor

Znajdź gdziekolwiek używane zamiennie te dwa słowa ,albo podane jako synonimy bo ja z łatwością mogę udowodnić ,że nimi nie są.

ocenił(a) film na 8
Ottiss14

Mam to gdzieś.

użytkownik usunięty
Bodzepor

rzecz w tym że to ty się wymądrzasz choć nie masz racji i w wyniku reakcji obronnej twój umysł podświadomie będzie kazał ci żyć w innym przeświadczeniu a amerykanie od zawsze byli najgorszym gównem które należy wytępić

ocenił(a) film na 8

Kolejne alterkonto założone po to, żeby poprzeć samego siebie w dyskusji sprzed kilku lat? Idź ty się lecz.

użytkownik usunięty
Bodzepor

haha alterkonto o czym ty dzieciaku bredzisz

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Ottiss14

Dałeś się nabrać na te brednie bodzepora. liczba czarnoskórych żołnierzy utrzymywała się mniej więcej stałym poziomie. Gdzy USA się w pełni zaangażowała w wojnę w Wietnamie to segregacja była już zniesiona od kilkunastu lat i wielu czarnoskórych dosłużyło się już stopni oficerskich wiec twoje twierdzenia o braku poświecenia dla ojczyzny to też stereotypowe brednie.

Ottiss14

Kolega powyzej mial racje bo we wielu STANACH w USA w latach 1957–1975 podobnie jak w Polsce byla obowiazkowa sluzba wojskowa i wielu mlodych Amerykanow wcielonych w tym czasie do sluzby jechalo do WIETNAMU itp. Wez tez pod uwage ze rzad USA byl jest i zapewne zawsze bedzie mistrzem propagandy i sciem i nawciskali kitow mlodym poborowym ze ten WIETNAM to nie jest powazna misja i kazdy wroci calo. A jaka byla prawda o tym sam wiesz bo z tego co piszesz widac ze inteligetny z ciebie facet. Wojna we WIETNAMIE i tamtejszych okolicach miala trwac max 2 lata a trwala ponad 18 lat pochlaniajac dziesiatki tysiecy mlodych poborowych a o ofiarach ze strony zolnierzy przeciwnej armii i cywilow nie wspomne bo szacuje sie ze w ciagu tych 18 lat zginelo blisko 5 milionow ludzi w tamtym regionie(pomylki, zamachy bombowe, zle namierzone cele bombardowan ktore trafialy w cywilow i wiele wiele innych masakr). Cala ta wojna byla tylko i wylacznie po to aby amerykanski system zbrojeniowy produkowal i testowal ogromna ilosc nowej bronii a texty ze ta wojna to byla walka z komunizmem to byla ta sama bajka ktora slyszymy od roku 2003 ze POJECHALI DO IRAKU AFGANISTANU SYRII LIBANU WALCZAC Z TERRORYZMEM(a prawda jest taka ze siano z ropy i wplywy ze zbrojeniowki)... ZAL TYLKO I WYLACZNIE TYCH NIE WINNYCH LUDZI KTORZY ZGINELI TYLKO DLATEGO BO JACYS SKUR...LE Z PENTAGONU I KONGRESU CHCIELI SOBIE ZAROBIC...

punisher822_filmweb

poczytaj Wietnam 1962-1975 - Artur Dmochowski z cyklu Historyczne Bitwy a nie cytuj mi tekstów "użytecznych idotów"

ocenił(a) film na 8
punisher822_filmweb

Niektórzy po prostu nie potrafią czytać ze zrozumieniem i pomyśleć samodzielnie, tylko powtarzają machinalnie to, co gdzieś tam usłyszeli.
Przykładowo pieprzenie tego całego polukra, który nie potrafi zrozumieć różnicy między służbą w jednostkach frontowych i pomocniczych.:P

Bodzepor

Mam nadzieje ze ten durny tekst pisales nie do mnie ale do GUTEX0. Wszystko co tam pisalem wyzej nie bylo propaganda ale prawda. Poczytaj troche sobie na temat WIETNAMU to sam zauwazysz ze sa 2 strony tej historii. Jakie kur...a FRONTOWE jakie POMOCNICZE... Chlopie dostales wezwanie do WIETNAMU to musiales jechac czy chcesz czy nie. Wielu mlodych zolnierzy pelnilo zupelnie inne stanowiska niz mieli pelnic. Odmowa wyjazdu do WIETNAMU byla rownoznaczna z kilkuletnim wiezieniem. I jesli ty wierzysz w bzdury ze kazdy kto lecial do WIETNAMU to ochotnik lub zawodowy zolnierz to jestes poprostu IDIOTĄ. Jechali tam tez nie zawodowi czyli zwykli szeregowi. A zreszta nie ma sensu wogle pisac lub gadac z takimi typami jak ty lub GUTEX0 bo bedziecie wciskali swoje brednie. NIGDY WIECEJ MI NIE WMAWIAJ ZE MALO WIEM O WIETNAMIE BO INTERESOWALEM SIE DLUGO TYM TEMATEM I NIE PROPAGANDA TYLKO!

ocenił(a) film na 8
punisher822_filmweb

Heh, ja tu staję po twojej stronie, a ty mi z wściekłości tętnicę próbujesz przegryźć. Co za ludzie w tych internetach siedzą, masakra.:P

Bodzepor

Powtarzasz jakieś stereotypowe ....powiem wprost, brednie !!!

W czasie tamtej wojnu zgineło około 58 tys amerykanów. z czego w rozrużnieniu na "rasy"

azjaci 116
indianie 226
malajska 252
mużyni 7267
biali 50120

A segregacje rasową w armi USA znieiono w 1948r i już w czasie wojny Korańskiej czarni służyli w jednostkach liniowuych na równych prawach

polukr

ORTOGRAFIA

użytkownik usunięty
Bodzepor

A teraz także geyów , kobiety i delfiny...

Penie masz maturę i prawo wyborcze z którego korzystasz.

ocenił(a) film na 8

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones