PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6020}
7,8 8 970
ocen
7,8 10 1 8970
7,9 7
ocen krytyków
Hamlet
powrót do forum filmu Hamlet

Derek Jakobi miał w czasie kręcenia 58 lat, wyglądał starzej.

Hmmm. Klaudiusz był młodszym bratem zmarłego króla, a ten miał dwudziestokilkuletniego syna, sam więc raczej nie przekroczył jeszcze pięćdziesiątki. W dodatku Szekspir jasno wskazuje, że Gertruda z nowym mężem mają rozbudowane życie seksualne. Więc Klaudiusz powinien być raczej koło 40-stki niż 60-tki.

Czy tylko mnie wkurza zwyczaj zatrudniania do tej roli (Klaudiusza) właśnie starszych aktorów?

Awdar

Nie zgodziłabym się z tym co piszesz, po pierwsze Hamlet miał 30 lat i jest o tym jasno mowa podczas rozmowy z grabarzem ;)
Po drugie królowie mieli często młode żony, ale sami młodością nie grzeszyli więc taki król mógł mieć nawet ok 70,a jego brat nie musiał być nie wiadomo ile młodszy. Poza tym sam Jacobi wcale nie wyglądał w filmie staro :)

ocenił(a) film na 10
stella1995

Jak kogoś boli stary Jacobi jako Klaudiusz, zawsze można włączyć jego 'Hamleta' z 1980 roku, gdzie grał główną rolę. Bardzo sexy tam wyszedł, o ile godzi się tak mówić o sztuce szekspirowskiej ;)

ocenił(a) film na 10
TangoAndWaltz

Ja tam uważam, że Jacobi jest dobry w każdym wieku, o ile nie wymalował sobie na potrzeby roli rzęs, co zdarza się co i raz. Mogę przekonywać samą siebie, że makijaż a la Johnny Depp jest ok w jego przypadku, ale... nie przy tej konstrukcji twarzy niestety :|

ocenił(a) film na 10
TangoAndWaltz

W ogóle Derek ma tendencje do grywania z przymrużeniem oka staruchów rzucających się na młodsze dziewczyny (=> 'Tajemnica Wyvern', 'Basil'). A jest to duże przymrużenie, zważywszy, że jego samego 'pociągają synowie tej ziemi' (jak to zgrabnie ujął książę duński).

ocenił(a) film na 10
Awdar

Branagh miał w chwili kręcenia 36 lat, więc podejrzewam, że i wuja trzeba było ciut postarzyć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones