film

Hamlet

1996
4 godz. 2 min.
7,8 8 892
oceny
7,8 10 1 8892
11 784
chce zobaczyć
7,4 5
ocen krytyków
Królewicz Hamlet powraca do domu, gdzie dowiaduje się o śmierci ojca i zaślubinach matki z bratem zmarłego króla. Więcej Mniej
Hamlet zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Po śmierci króla Hamleta, królowa Gertruda wychodzi za mąż za jego brata, Klaudiusza. Do kraju wraca syn zmarłego władcy, noszący takie samo jak on imię. Hamlet jest zrozpaczony śmiercią ojca oraz zgorszony postępowaniem matki. Na zamku pojawia się duch króla, który namawia syna do zemsty.

boxoffice
$6 288 230 na świecie
$4 708 156 w USA
$1 580 074 poza USA
budżet
$18 000 000
na podstawie
studio
Castle Rock Entertainment / Fishmonger Films / Turner Pictures (I)
tytuł oryg.
Hamlet
inne tytuły
William Shakespeare's Hamlet (pełny tytuł) USA
Więcej...
Kate Winslet nie musiała brać udziału w przesłuchaniu do roli Ofelii. Reżyser zapamiętał ją, gdy starała się o rolę w jego filmie "Frankenstein" 2 lata wcześniej.
Branagh zaproponował rolę Gérardowi Depardieu z wdzięczności za jego wsparcie przy rozpowszechnianiu we Francji Henryka V (1989) - Depardieu był wówczas głównym dystrybutorem filmu, ale także dubbingował Branagha we francuskiej wersji.
W jednej ze scen Gertruda i Klaudiusz stoją w różnych pozycjach, w zależności od ujęcia.
"Hamlet" jest bez wątpienia jednym z najważniejszych filmów w dorobku Kennetha Branagha. Nigdy wcześniej arcydramat Szekspira nie doczekał się pełnej ekranizacji (i raczej długo się jeszcze nie doczeka), tak gwiazdorskiej obsady i pedantycznej realizacji. Już od pierwszych scen filmu uwagę zwraca scenografia. Akcja sztuki została przeniesiona z... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych