Harry Potter and the Chamber of Secrets

2 godz. 41 min.
7,4 310 888
ocen
7,4 10 310888
4 394
chce zobaczyć
6,6 16
ocen krytyków
{"rate":6.625,"count":16}
{"type":"film","id":32302,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Harry+Potter+and+the+Chamber+of+Secrets-2002-32302/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Harry Potter i Komnata Tajemnic
  • wolverine11 ocenił(a) ten film na: 10

czy tylko ja uważam że ta część oraz kamień filozoficzny miały najbardziej magiczny klimat i styl?
    chodzi mi o muzykę, stroje i czarodziejskie czapki których w kolejnych częściach postacie już prawie
    nie miały. 3 i 4 część jeszcze były bardzo magiczne ale tylko trochę mniej niż dwie pierwsze. Później
    już te młodzieżowe swetry, trampki i wgl mimo że moim zdaniem insygnia śmierci jest absolutnym
    hitem i jednym z moich ulubionych filmów to postacie w tych filmach nie wyglądały magicznie.
    Dumbledore moim zdaniem też lepiej wyglądał w pierwszych dwóch częściach w białeś
    rozpuszczonej brodzie a nie szarej zwiniętej w kucyk. Czy jest ktoś kto też uważa że dwie pierwsze
    części miały najlepszy klimat książkowy i magiczny?

• Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

• wolverine11 Hmm... magiczne bo i dziecinne... Widz dojrzewa wraz z bohaterem. Znaczy ja dojrzewałam. Od samego początku. Filmy stopniowo tracą dziecięcą "magiczną" otoczkę. A zastępuje je mrok i "magia". Wraz z rozwojem bohatera zmienia się świat jaki go otacza. Jest to bardzo fajnie pokazane :D

• wolverine11 ocenił(a) ten film na: 10

sentia No masz racje ale mi przeważnie chodzi o muzykę i stary wygląd dumbledora :)

• wolverine11 Cóż po śmierci Richarda Harissa ciężko było znaleźć podobnego aktora...

• użytkownik usunięty

wolverine11 Polecam wersję z wmontowanymi scenami, dzięki temu Harry Potter i Komnata Tajemnic jest jeszcze lepsza :)

• użytkownik usunięty

sentia a co myślisz o nadchodzącym spin ofie do którego scenariusz pisze Rowling, film będzie nosił tytuł fantastyczne zwierzęta i jak je znalezć

• użytkownik usunięty

wolverine11 Harry Potter i Komnata Tajemnic (ang. Harry Potter and the Chamber of Secrets) – film fantasy, na podstawie książki Joanne K. Rowling Harry Potter i Komnata Tajemnic. Film został wyprodukowany w wytwórni Warner Bros. przez Heyday films ze współpracy z 1492 Pictures na zlecenie Warner Bros.

• GF1115 ocenił(a) ten film na: 9

wolverine11 Nie tylko ty ;) To moje dwie ulubione części. Ja wyczuwałem ten klimat jeszcze w 5 i 6, ale chyba głównie dzięki Dumbledore'owi. Ostatnie dwie już tego nie miały, może z wyjątkiem Piertotum Locomotor Maggie Smith. A muzyka była Williamsa. Mistrz oryginalnych kompozycji umiał odtworzyć ten klimat.

• użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 9

wolverine11 zgadzam się w 100% i związku z tym zarobiłeś ode mnie lajka :)

• wolverine11 1. Nie ma jeszcze tak mrocznych czasów :)
    2. Aktor grający Dumbledora zmarł.
    3. Od 3 części zmienia się reżyser, a od 4 kompozytor muzyki.

• użytkownik usunięty

CatWoman13 No coś ty serio? haha odkryłeś Amerykę Kolumbie :D a tak całkiem serio

Ad 1 co ma mrok do wyznaczniku jakości filmu i do jego magii? noż kurczę Lotr też jest mroczny a magia kina trwa do końca.

Książki Harry Pottera mają magie od początku do końca a filmy trzy pierwsze części są bardzo magiczne od czary ognia magia zaczyna zanikać. Po czym w Książę półkrwi w ogóle jej nie ma, w Insygniach wraca i ma dobry poziom

Ad 2 eeee to nie ma nic do rzeczy ale fakt Richard Harris był genialny w roli Dumbledora ale nie wydaje mi się by pasował do Ksiażę półkrwi czy Zakonu Feniksa, to raczej taki Dumbledor w klimacie pierwszych dwóch części

Ad 3 eee to też nie ma nic do rzeczy

Chris Columbus jest świetnym reżyserem, Alfonso już genialnym, Mike Nevell zatracił magię ale tragedii nie było, Yates spieprzył zakon feniksa i książę półkrwi, a Insygnie o dziwo zrobił na dość dobrym poziomie.

John Williams miał genialną muzykę każdą mam w głowie do dziś i szczerze mógł zostać do końca no ale...
    Patrick Doyle już zrobił muzykę w mroczniejszym tonie, ale wciąż był to dobry poziom
    Nicolas Hooper tu jeszcze w zakonie było klimatycznie, ale książę półkrwi muzyka była tak słaba jak film
    Alexandre Desplat poziom rewelacyjny dorównał samemu Williamsowi tyle w temacie...

• Cóż, była to odpowiedź do volverine11, ale ok.
    Ad.1 - Preferuję mimo wszystko książki, ale filmy są dla mnie jak najbardziej ok (no może oprócz czary ognia..)
    Ad.2 - faktycznie
    Ad.3 - Muzyka utrzymana rzeczywiście w mroczniejszym klimacie, ale pasuje do wydarzeń. No i w sumie wiem, że to nie ma nic do rzeczy xD

• użytkownik usunięty

CatWoman13 Spoko :)

chociaż w sumie może dla ciebie to wpływa na jakość filmu faktycznie książki lepsze ;)

• mistrz_sheldon ocenił(a) ten film na: 8

Ad. 3- Williams umie robić mroczną muzykę co pokazał w Star Wars. A co Desplata to racja jest bardzo dobrym kompozytorem, zresztą został wybrany na kompozytora Star wars: Rogue One więc istnieje możliwość, że w Gwiezdnych wojnach może zostać następcą Williamsa.

• Seihen_89 ocenił(a) ten film na: 10

mistrz_sheldon Lepiej żeby Williams tworzył muzykę aby utrzymać styl i klimat, dlatego harry potter wiele stracił przez zmiany kompozytorów i przez reżysera(sex, drugs and rock'n roll) od czasu zakonu feniksa wszyscy młodzi aktorzy graja jak przysłowiowe drewno na tle innych, a w pierwszych trzech częsciach dlaczego grali lepiej i bardziej naturalnie bo chris columbus i alfonso cuaron mieli odpowiednia wizje która wspaniale doprawił Williams swoja muzyka, a pózniej to juz byla równa pochyla byle wydoic gimbusów i fanów z kasy byle co byle jak aby szybko nakręcic wszystkie częsci, zapytacie przecierz to jest fantasy tak jak LOTR i mógł zdobyć oskara? a no mógł by gdyby mial spójna wizje jednego reżysera i kompozytora wtedy jako całokształt był by artystycznie doskonała opowieścia ze wspaniałym motywem, ale trudno sie spodziewac wspaniałej wizji po rezyserze który wczesniej krecil seriale ;p przypomnijcie sobie otwarcie komnaty tajemnic w chmurach gdy leci ten piękny motyw harrego i te ujecie gdy kamera zjeżdża w dół i jest zbliżenie na harrego gdy przegląda album, mistrzostwo świata :)

Seihen_89 Williams niestety nie będzie żył wiecznie.

• użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 8

mistrz_sheldon nie kracz ... niech żyje chociaż do 100 lat :(

Nie, niech żyje od do 1000 lat.

mistrz_sheldon racja, jak najdłużej, a przynajmniej aż skończą Gwiezdne wojny :)

wolverine11 zgadzam się w 100% tuż to najlepsza część najwierniejsze filmy z Pottera :)

• lavrenzo84 ocenił(a) ten film na: 8

wolverine11 Raczej 1 i 3 Wiezien Azkabanu maja najbardziej magiczny klimat.Przynajmniej dla mnie ;].
    Ciekawe jest to ze wlasnie tylko 1 i 3 czesc jest najbardziej przezmnie zapamietywalna.Reszte filmow zaciula nie pamietam.Nie maja w sobie tego czegos.

lavrenzo84 chyba sobie żartujesz Harry Potter i Komnata Tajemnic ma w sobie magiczny klimat

• użytkownik usunięty

karnan_fw Hermiony jak już :)

• użytkownik usunięty

karnan_fw gdzie Brenda jest męska? ma tylko krótkie włosy. Skończ już spamować bo to konto też ci poleci...

• Mam dużo kont, nie uwolnisz się ode mnie. Zaznasz piekła.

• użytkownik usunięty

karnan_fw to dostaniesz bana na IP i się skończy dzień dziecka...

• wolverine11 Zgodziłabym się co do klimatu dwóch pierwszych części, gdyby nie to, że dwójka jest jakaś taka... "gagowa"? Mam na myśli jednoczesne wrzeszczenie bohaterów jak w Kevin sam w domu, śmieszne uciekanie, sekwencje akcji, gdzie wszystko jest tak nienaturalnie jedno po drugim, akcja-reakcja, pytanie-odpowiedź. No ale cóż - jak to w filmach dla dzieci. Ja w każdym razie lubię to, że klimat kolejnych części się zmienia, a magia tak czy tak zostaje. W jedynce - bożonarodzeniowa, jak u Dickensa, w trójce - surrealistyczna, w szóstce - nostalgiczna, w piątce - groteskowa itd.

I także wolę późniejszego Dumbledore'a. Ze względu na to, że jego wygląd zmienia się z typowego Merlina na coś bardziej nieuchwytnego, poznajemy Dumbledore'a ekscentrycznego. Do tego niski głos o podkręconej tonacji, zezowanie spod okularów połówek - to jest Dumbledore skryty, mający swoje dziwactwa.

• użytkownik usunięty

mikoszr nie no to już jakiś trolling. Takie były książki dziewczyno... Jaki kevin z czym do ludzi..!?

• nie martw się, jak dorośniesz będziesz mógł skasować konto na Filmwebie, założyć od nowa i nikt nie będzie wiedział, że to Ty

• użytkownik usunięty

mikoszr jesteś bezczelna...

• manga_maniak ocenił(a) ten film na: 7

mikoszr Racja

• użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 7

mikoszr e tam przesadzasz...

• mikoszr No nie wiem jak dla mnie prawdziwym Dumbledorem był ten z dwóch pierwszych częśći. To był właśnie prawdziwy mentor i opiekun. W wykonaniu Michaela Gabona Dumbledore był takim aroganckim filozofem, zabrakło takiej ojcoeskiej treści. Do dziś nie mogę przeboleć tego szarpania Harrym w części 4 przez Dumbledora :(.. To już nie bylo to.

Ja także uwazam część 2 za najlepszą z filmów HP, choć najwięcej razy widziałem kamień filozoficzny :) . Więzień Azkabanu został zepsuty a Czara Ognia choć Newell nie próbował "czarować" wyszła jak wyszła, można bylo jednak zrobić z tej książki dwa filmy... Za to Yates w ogóle skopał wszystko co się dało. Zakon feniksa do zapomnienia, książę półkrwi znośne ale za dużo wsadził włsn wizji i interpretacji, insygnia śmierci... byłby mistrzowskie gdy Yages zechiał wiernie przenieść powieśč na ekran...

• Yoda_MistrzJedi ocenił(a) ten film na: 10

skoczek_narciarski Ale Insygnia Śmierci to dobre filmy. No druga część jest średniawa ale pierwsza mimo wielu przedłużeń i paru nużących może scenek jest o wiele lepsza...

Ogólnie to Harry Potter bardziej zasługuje na serial. Liczę że może Amazon zrobi serial z Harry'ego Pottera. Wtedy 1 sezon na dwie książki :) tak jak z Lemony Snicket

• Yoda_MistrzJedi O tak, tak! Juź od zakończenia serii filmowej doszłem do wniosku źe kolejne co powinno powstać to serial, moźe nawet animowany. Byłoby to wierniejsze fabule książkowej i bardziej plastyczne dla twórców.

Co do cz.1 insygniów to faktycznie to niezły film, jefnak róźnice pomiędzy fabułą ksiąźki a filmu raźą.

skoczek_narciarski Mi animowany jakoś nie pasuje. Ale aktorski serial Netflixa jak najbardziej już tak :)

Tak rażą ale nie to jest najgorsze w części 1 Insygniów... Ta część zupełnie traci sens przez Filmowego Księcia Pół.... Nawet nie będe dokańczać bo szósta część filmowego Pottera nie zasługuje na to by wpisywać się w uniwersum filmowe

• Yoda_MistrzJedi Akurat szósta część jest i tak najlepsza pośród wszystkich partanin jakie zrobił Yates. Z uniwersum filmowego wywaliłbym raczej piątą część. Jakoś te problematyczne niespójności między 6 a 7 częścia załatali. Takźe bym się aź tak księcia półkrwi nie czepiał.

skoczek_narciarski No właśnie u mnie odwrotnie. Zakon Feniksa trawię jak robię maraton serii, natomiast Książę to dla mnie filmowa katastrofa, cały film pokazuje raptem 2 wspomnienia o Tomie Riddlu gdzie jedno pocięte, podczas gdy w książce były jeszcze ważniejsze wspomnienia a w filmie ich nie pokazano-dlaczego? Bo wolano dać romans.
    W książce jest pogrzeb Dumbledore'a co było ważne bo sceny z wielką trójką były wtedy istotne przez co Insygnia straciły sens bo w Insygni dowiadujemy się na początku filmu że przenosiny Harry'ego do Nory były planowane gdy Harry był w Hogwarcie na 6 roku. Zerwanie z Ginny też... dlaczego tego w filmie nie ma? Bo lepiej było dać jakiś głupi atak na Norę przez które Insygnia Śmierci part 1 znów traci sens.
    Już nie mówiąc o tytułowym Księciu no to w ogóle jest śmieszne. Dlatego koniec końców wolę Zakon Feniksa który ma przynajmniej klimat a przynajmniej stara się film go budować do dziś mimo że wady irytują. Tak książę jest dla mnie kompletnie filmową pomyłką.

• Yoda_MistrzJedi No tak, jak juź mówiłem yates spartaczył sprawę. Dla mnie jednak 6 część jest dość strawnym filmem minus faktycznie zbędna i głupia scena ze spaleniem Nory. Trzeba to przyjąć jak jest. Filmy HP wyraźnie jest skierowany do fanów którzy czytali serię ksiąźkową. Jak na przykład całą serię HP przeczytałem 7 razy więc niedostezegam takich nielogiczności bo wiem co z czego wynika. Nie powinno tak być ale cóź. Gdybym nieznał powieści pewnie filmy od 5 części wzwyź uznałbym za nielogiczne.

• Maisaa ocenił(a) ten film na: 7

skoczek_narciarski Ja zaczęłam od filmów, dopiero po wszystkich częściach przeczytałam książki, i mimo że rzeczywiście przeczytanie ich poszerzyło moją wiedzę na temat świata Harry'ego, to jednak byłam w stanie zrozumieć co i dlaczego się działo w tych filmach. Prawda, że te części, o których rozmawialiście nie są najlepsze, ale dla uważnego widza nie ma trudności z połapaniem się. To tak dla rozwiania wątpliwości. :)

• MichaelGrzesiak ocenił(a) ten film na: 6

wolverine11 to wszystko zasługa Johna Williamsa. Dziękuję, dobranoc

• toddlockwood ocenił(a) ten film na: 9

wolverine11 masz 100% racji.
    1 i 2 najlepsze części. Reszta to padaka która nie powinna wyść.

• wolverine11 Też to zauważyłam. Dwie pierwsze były głównie skierowane do dzieci. Każda kolejna stawała się coraz bardziej "dojrzała" i skierowana już bardziej do starszej widowni,ale ja mimo tego najbardziej lubię Kamień filozoficzny i Komnatę tajemnic. To są filmy mojego dzieciństwa,które oglądałam w przeszłości wielokrotnie. Miały najbardziej magiczny klimat. Do tego przepiękna muzyka,która szybko wpadała w ucho. Obowiązkowe pozycję na DVD.

• Rafal350a ocenił(a) ten film na: 8

wolverine11 masz racje 1 i 2 czesc sa najlepsze kolejne czescia sa juz coraz gorsze nie ma juz tego klimatu magii

• wolverine11 Prawda, dwie pierwsze części są takie"baśniowe". Późniejsze już tego nie mają, wszędzie pełno mroku.