PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31326}
8 541
chce zobaczyć
7,5 10
ocen krytyków
Hellraiser: Wysłannik piekieł
powrót do forum filmu Hellraiser: Wysłannik piekieł

8/10

ocenił(a) film na 8

Przyznam się bez bicia, że do "starszego" pokolenia nie należę, ale do tego "najmłodszego" co to fascynuje się gniotami typu "Oszukać Przeznaczenie" też nie. Łeb Pinheada znam już od podstawówki, ale nigdy nie było mi dane zobaczyć, o co tak na prawdę chodzi. Nigdy, do dzisiejszej nocy.
Co prawda film jak na dzisiejsze czasy nie jest jakimś super hitem jeśli chodzi o efekty, ale przecież to nie o to chodzi.
Mamy przedstawioną świetną historię, która mam nadzieję (widziałem dopiero jedną część) została bardziej odkryta w następnych częściach filmu. Mowa tu oczywiście o Cenobite'ach - wielka szkoda, że pokazują się dopiero pod koniec filmu, bo rzeczywiście nie mogłem już znieść tego mięsistego Franka na strychu. Trochę to zbyt przedłużane.
Nie mniej jednak, między innymi za "WE'LL TEAR YOUR SOUL APART" film dostaje ode mnie 8/10 i ląduję u mnie w ulubionych. Na pewno nie raz będę do niego wracał z "miłym sentymentem"...
Klasyk bez dwóch zdań.

ocenił(a) film na 10
ragegf

To prawda, że nie o efekty tutaj chodzi. Twórcy mieli stosunkowo skromny budżet i na efektach niestety musieli oszczędzać, co sami przyznają. Są filmy starsze, gdzie na efekty poszło więcej pieniędzy i to widać. Tak więc Twoja ocena jest już prawie taka jak moja, jednak za piekielnie dobry klimat, niesamowite wrażenie jakie pozostaje jeszcze na długo po seansie, a także bardzo oryginalne pomysły, co przyznał nawet Stephen King, powodują, że moja ocena jest o oczko wyższa. Jednak jeśli ktoś da maximum to będzie to dla mnie jak najbardziej zrozumiałe. Jedyny drobiazg to zakończenie, jednak można na nie przymknąć oko.

ocenił(a) film na 10
anonimowy

Dla mnie może nie tyle zakończenie, ale te efekty "znikania" Cenobitów pod koniec. Ale dla mnie i tak 10/10. Kolejny film Barkera pt. "Nocne plemię" to też mistrzostwo świata, ale film już nie tak krwawy jak "Hellraiser". Tam jest nieco inny klimat, obraz ma w sobie więcej z mrocznego fantasy, zresztą tak samo jak książka i późniejsze dzieła Barkera.

ocenił(a) film na 10
klajsterbelej

Uwaga spojlery! Jak najbardziej rozumiem Twoją ocenę. Jednak w takiej sytuacji dla "Coś" dajemy 11/10:) Tam zakończenie było jednak bardzo trafione. Te efekty znikania cenobitów to w dużej mierze znak czasów i kwestie budżetu. Na tą sprawę przymykam oko. Chodzi mi o samą fabułę. Bardziej zmieniłbym nieco zakończenie. Mniej więcej "urwałbym" je po śmierci Franka i zostawił niedopowiedzenia jak w "Coś" lub też dokończył film w klimacie większości filmu. Tutaj pod koniec akcja przyspiesza, zmienia się klimat filmu, i niepotrzebnie - według mnie - reżyser chciał wszystko "pozałatwiać". Można to było zostawić na sequel. Jednak jak już pisałem z Twoją oceną 10/10 się zgadzam, ponieważ jest to jeden z moich ulubionych horrorów, który cenię nie mniej niż na przykład "Coś" i "Lśnienie". Jednak kwestia zakończenia w tych dwóch filmach była według mnie bardziej przemyślana, a wobec tego chcąc to wyróżnić napisałem, że zabieram za zakończenie jedno oczko, no może 1/2 oczka:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones