PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31326}
6,8 24 506
ocen
6,8 10 1 24506
7,4 9
ocen krytyków
Hellraiser: Wysłannik piekieł
powrót do forum filmu Hellraiser: Wysłannik piekieł

Bleee...

ocenił(a) film na 3

"Jeden z najbardziej przerażających filmów w historii"? huh, polemizowałabym. Pierwszy raz podczas oglądania filmu miałam ochotę zwrócić treść pokarmową :P Najobrzydliwszy film jaki dotąd widziałam. Jakoś nigdy nie odczuwałam potrzeby zwracania posiłków, toteż starałam się nie oglądać tego typu produkcji. Jednak mając nadzieję na choć odrobinę dreszczyku (w końcu zakwalifikowany jest jako horror), skusiłam się, niestety. Nie wiem kogo ten film przeraża, może faktycznie tylko dzieci do ok. 11 roku życia, bo mnie na pewno nie, może jedynie przerażać mnie myśl - kto ocenia go tak wysoko?! Zwolenniczką "obrzydzania" nie jestem, dlatego postaram się nie być nieobiektywna i nie dam oceny 1, ale już patrząc pod kątem kiepskiego aktorstwa (wg mnie żałosne), minimalnego związku z horrorem, mało ciekawej fabuły i braku specjalnych zalet, myślę że spokojnie mogę mu wystawić 2/10.
Fanatycy, wybaczcie i nie posyłajcie na mnie od razu Pinhead'a, ale naprawdę nie zauważam w nim nic, co zasługiwałoby na wyższą ocenę.

fredka

hm... chciałem go sobie zobaczyć na dvd, ale teraz to mi szkoda kasy :P

ocenił(a) film na 8
fredka

no cóż, każdy ma prawo do własnego zdania, dlatego też ja pozwolę sobie nie zgodzić się z Twoja opinią. Mnie film nie obrzydził z jednego prostego względu: efekty byłt już nieświeże i wyglądały raczej śmiesznie, niż obrzydliwie;) ale nie zaliczam tego jako wadę. Poza tym nie każdy horror musi straszyć. Wiem, ze takie są założenia tego gatunku, ale coraz częściej twórcy filmów stawiają po prostu na niby niewielką, ale bardzo znaczącą rzecz, jaką jest klimat i ciekawy pomysł. A myślę, że tego filmowi nie można odmówić. Świetna muzyka, postaci cennobitów ( w szczególności Pinhead'a ), w końcu Frank powoli wracający do życia, to wszytsko ma w sobie coś bajkowego, nierzecywistego i właśnie tym mnie wciągnęło. Poza tym filmowi nie można odmówić orginalnego pomysłu przedstawienia piekła- nie jest to zwykły świat płomieni i pana z różkami na głowie, ale jakich chory, sadomachistyczny twór, w którym ból powiązany jest z przyjemnością. Poza tym jeśli ktos oglądał część drugą to może zobaczyć, jak całe piekło odbiega od typowych, znanych wszystkim ognistych krain. Tak więc dla mnie film nie jest wcale zły i spokojnie moge dać mu 9/10, właśnie za pomysł, muzykę, postacie cennobitów i klimat!!!!! Ja z mojej strony naprawdę polecam:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones