PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31326}
8 541
chce zobaczyć
7,5 10
ocen krytyków
Hellraiser: Wysłannik piekieł
powrót do forum filmu Hellraiser: Wysłannik piekieł

Odkąd pierwszy raz obejrzałem ten film mam z nim mnóstwo problemów. Nieraz podczas seansu wahałem się
między ogromnym zachwytem, a zażenowaniem. Film przez dłuższy czas prezentuje się bardzo dobrze, poważnie,
posiada ciekawy scenariusz, przeważnie jest bardzo dobrze zrealizowany i niezwykle klimatyczny (no i ta muzyka!!!),
ale znalazło się kilka scen które pasują do tej całej koncepcji jak pięść do nosa i były dla mnie jak zimny prysznic.
Mam tu na myśli chociaż by takie sceny jak ta w której Kirsty po swoim pierwszym kontakcie z kostką wchodzi do
tajemniczego korytarza, a w niej ot tak nagle wyskakuje jakiś tandetnie wykonany potworek (widać nawet przeklęty
wózek do którego jest przymocowany!), który chyba uciekł z jakiegoś kiczowatego horroru klasy C, albo finał którego
najbardziej nienawidzę z całego filmu, w którym cały konflikt z groźnymi cenobitami zakończono kiczowatą, banalną
strzelaniną rodem z jakiejś taniej podróbki Gwiezdnych Wojen. Takie sceny mnie strasznie wkurzają, ponieważ
gdyby nie one to śmiało mógł bym nazwać pierwszy Hellraiser jednym z najlepszych slasherów jaki kiedy kol wiek
widziałem i przy tym jednym z moim ulubionych horrorów.

ocenił(a) film na 6
szmyrgiel

Jeno Hellraiser strasznie mnie rozczarował. Spodziewałem się grozy wylewającej się hektolitrami, nadzwyczaj charyzmatycznego Pineheada, a tymczasem dostałem przyzwoitą ale jednak nudę, na której ciężko było mi się przestraszyć. Muzyka rzeczywiście robi wrażenie, podobnie i wykonanie cenobitów. Potwór przypomniał mi czasy błogosławionego Evil Dead 2, ale to chyba było jakieś 5 lat wcześniej i tam to przeszło. Tutaj miało wyjść groźnie i było mocno tak sobie. Fabuła też nie powala. O ile sam pomysł z Cenobitami jest doskonały, to sam film jest bardzo mocno przewidywalny i nie ma żadnego problemu z rozszyfrowaniem fabuły. Niektóre momenty były wręcz naiwne, dlatego po zastanowieniu dam 6.

ohjehr

Evil Dead 2 jest z tego samego roku co Hellraiser - z 1987.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones