PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31326}
8 541
chce zobaczyć
7,5 10
ocen krytyków
Hellraiser: Wysłannik piekieł
powrót do forum filmu Hellraiser: Wysłannik piekieł

Wysłannik piekieł to absolutny klasyk i jeden z najlepszych filmów jakie oglądałem.
Fabuła jest niesamowicie oryginalna i ciekawa (mamy kostkę - bramę piekieł, przerażających cenobitów i osamotnioną w walce z nimi Kirsty).
Akcja rozwija się dynamicznie i wciąga widza.
Efekty specjalne są, moim zdaniem, najlepsze z całej serii i do dziś imponują swym realizmem.
Gra aktorska również jest świetna.
Jednym słowem Clive Barker stworzył wspaniałe dzieło, które posiada niepowtarzalną atmosferę lat 80 - tych oraz mroczny charakter.
Reżyser popisał się tak że wyjątkową pomysłowością i wyobraźnią tworząc film.
Jeżeli chodzi o moich przedmówców to,drogie dzieciaczki, nie wypowiadajcie się o czymś o czym nie macie pojęcia i co was nie interesuję.
A jeśli jesteście takimi krytykami filmowymi i posiadacie tak wyszukany gust to odpowiedzcie na jedno podstawowe pytanie - Czy byli byście w stanie wymyślić, opisać i nakręcić tak wyjątkowy i oryginalny film ?
Nie sądzę

ocenił(a) film na 10
teddy_2

Tymi "dzieciaczkami" to nie warto się przejmować:)

użytkownik usunięty
anonimowy

Zgadzam się z wami panowie

ocenił(a) film na 6
teddy_2

Te dzieci niech sobie oglądają kolejne beznadziejne części Piły, a takie kino niech zostawiom dorosłym pasjonatom.

teddy_2

Dzieciaki na kolejny debilny Zmierzch, a fani prawdziwych horrorów na Pinheada i jego familie :)

ocenił(a) film na 7
teddy_2

Mam już swoje lata, a dziś po raz pierwszy oglądałem Hellraisera. Pamiętam, miałem vhs nawet w domu, ale Ci co go widzieli, mówili, że to chory film i bym nie oglądał. Nie obejrzałem jakoś nigdy nie przepadałem za horrorami, już Koszmar z ulicy wiązów wydawał mi się straszny.
Po latach skusiłem się na Hellraisera, słyszałem, że będą go remakować więc musiałem zobaczyć oryginał.
Wrażenia? Niesamowite, mało tu możę klasycznych motywów, że coś wyskakuje z krzaków, jednak film bez wątpienia działa na wyobraźnie. Surowe efektyspecjalne i charakteryzacja, zwłaszcza w pierwszej fazie filmu doskonałą, nie sądzę by teraz z tymi ich komputerami zrobili by coś bardziej GORE.
Fabuła mnie troche zaskoczyła, widziałem tego gościa ze szpilkami na twarzy i myślałem w pierwszej kolejności, że Frank się w neigo zmieni. Nie rozumiem troche o co takie wielie halo z tym Pinheadem, jego rola wydała mi się ledwie zauważalna. Może w dalszych częściach się coś rozwinie. Warto oglądać dalsze?

Podsumowując - jestem niewierzący, ale to co tutaj zobaczyłem, sprawia, że przez 20 minut bałem się iść do piekła. Horror nabrał zupełnie innego znaczenia po seansie tego filmu, dotychczas patrzyłem na ten gatunek przez pryzmat slasherów typu piątki czy inne teksańskie masakry freddiego czy inne smakosze. Tudzież filmy z typu - hej nakrećmy film jak zabijamy ludzi w wyszukany sposób(piłka)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones