PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31326}
6,8 24 518
ocen
6,8 10 1 24518
7,5 10
ocen krytyków
Hellraiser: Wysłannik piekieł
powrót do forum filmu Hellraiser: Wysłannik piekieł

słaby

ocenił(a) film na 3

- SPOILER -

..jak na mój gust..
niech będzie, że to klasyk, ale do mnie nie przemawia,
nie widzę logiki w zachowaniach bohaterów,
nie wierzę, że kobieta (Julia) mogłaby tak zareagować na widok żywego trupa,
raczej by uciekła....i nagle stała się morderczynią??
i do tego tak wyrachowaną..
co ją skłoniło.. jakiś trup? bo niby go kochała?? może gdybyśmy wiedzieli coś wiecej o tej całej miłości to łatwiej by było w to uwierzyć,
a dostajemy tylko fantazje.. wiele kobiet ma fantazje, ale na widok faceta
z tych fantazji raczej uciekną, zwłaszcza jeśli ten facet będzie żywym trupem ;p
reakcje innych bohaterów tez są nie na miejscu.
Scenariusz jest zbyt prosty, a do tego jeszcze naciągany..
choć, pewnie wiele osób sie ze mną nie zgodzi, nie rozumiem zachwytu nad tym filmem..
jak dla mnie kolejny dowód na to ze pisarze ksiązek nie powinni zabierac sie za filmy
(kolejny po Kingu, który markuje swoim nazwiskiem różne filmowe kicze)

daniello77

Bzdury pierdzielisz. "Licencia poetica" służąca by opowiadać tą historię, którą należy kupić i zwrócić uwagę jak Barker świetnie opanował nie tylko literacki ale również filmowy kunszt opowiadania. I tak należy patrzeć zamiast czepiać się pierdół.

grzegorz_cholewa

Zgadzam się z przedmówcą , wielu ludzi zarzuca kiczowatość horrorom z lat 70-80 , brak logiki i słabe efekty , patrząc jakie obecnie robią gówno przy tak ogromnych możliwościach , japońskie horrory są fajne do momentu w którym się nagle okazuje że większośc jest taka sama np. klątwa, ring czy widmo wszystko mówią o jakiejś klątwie , a hollywódzkie produkcje same rimejki , teksańska masakra, wzgórza mają oczy, koszmar z ulicy wiązów, piątek 13-tego, hallovenn, ostatni dom po lewej , żaden nie dorównuje pierwowzorowi a co do filmów nowych to próżno szukać filmów które przejdą do klasyki kina no może oprócz 2 -3 jak piła którą osobiście nie bardzo lubię ,tak więc wy co narzekacie że horrory z przed 20-30 lat są słabe najepierw sprawdzcie czy tak przez was uwielbiane horrory nie są niczym innym jak powielaniem pomysłów z tamtych lat , no chyba że jesteście fanami piły to odsyłam do produkcjii gore tam jest sporo krwawych scen , pozdrawiam fanów horrorów .

ocenił(a) film na 3
TheGoldi07

coz zgadzam sie, że stare horrory mają swoj niepowtarzalny klimat, ten klimat czuć też w WP, no i zgadzam sie rózwnież z tym, że trudno dzisiaj o dobry horror.. niedawno obejrzałem teksańska masakre a rekaku nawet nie chce mi sie oglądać, bo pierwowzor jest dla mnie poprostu niesamowity i jestem prawie pewny ze zaden remake mu nie dorówna.
Niestety w Wysłanniku Piekieł poza klimatem nie znajduje nic wiecej dla siebie godnego uwagi :(
dla mnie te "szcegółóy" o których pisałem są bardzo wazne, przede wszystkim zwracam uwagę na psychikę bohaterów
na spójność ich przedstawienia, bohaterowie nie mogą być sztuczni...

daniello77

Wcale nie byli sztuczni, byli dopasowani do konwencji a ta jest z pogranicza fantasy a nie dokumentalnej dokładności oddawania rzeczywistej reakcji na różne dziwy. Scenariusz może i jest prosty ale właśnie prostota cechuje filmy znakomite. Akurat postacie w Hellraiserze to zupełne mistrzostwo w gatunku jeśli chodzi o ich wyrazistość i liczebność ich występowania. Bo tu niemal każdy jest charakterystyczny i ma barwną osobowość. Taki różnorodny zestaw bohaterów mogą występować tylko w najlepszych horrorach. Klimat klimatem, tu do doceniania jest dużo więcej. Rzadko, który film oferuje równie sugestywny pokaz wyobraźni jego autora. Film łączy świetnie zrobiony i rozwijający się scenariusz z intrygującymi podtekstami. Trochę o seksualności, trochę filozofii, trochę krytyki i refleksji przed pożądaniem i spełnianiem coraz to większych pragnień ( postać Franka ). Kontynuacje to popsuły, strywializowały i dopiero tam ukiczowały serię zamiast rozwijać jej intelektualny potencjał a ten film zasłużenie ma status klasyka. I jest arcydziełem, kropka.

ocenił(a) film na 3
grzegorz_cholewa

hmm... nie jeden powstał film z pogranicza fantasy, w którym jednak bohateorwie nie zachowywali się tak jakby zapomniel że sa ludźmi ..przykład: labirynt Fauna, inne horrory: Teksańska Masakra, Sierociniec.. ja poprostu lubie rozumieć odczucia i reakcje bohaterów. Z drugiej strony myslę że rozumiem , co masz na myśli - jeśli kilmat filmu potrafi Cie oczarować, to na pewne rzeczy nie zwracasz uwagi i w tym przynaje Ci racje. Mnie WP nie oczarował - a jeśli oczarował, to tylko na chwilke, pierwszymi minutami filmu. Tak wiec, musze pozostac przy swoim - subiektywnym - zdaniu.
W sumie to dla mnie szkoda.. w ludziach jest naprawde dużo zła - wydobycie go wcale nie musi być nienaturalne - szkoda że WP nie jest takim horoorem, który to pokazuje.. pozdr! ;)

daniello77

Tu nie chodzi tylko o klimat, to część składowa całości.

"w ludziach jest naprawde dużo zła - wydobycie go wcale nie musi być nienaturalne" - nienaturalne ukazanie zła to było dla mnie w filmie s-f - Dystrykcie. Frank natomiast to postać bardzo naturalna, którego chęć przekraczania granic i pragnienie spełnienia jest taka jaką można zaobserwować w realnym świecie u prawdziwych osób. Acha, Labirynt Fauna i Hellraiser to jednak nieco inne bajki i reakcja Julii na towarzysza z zaświatów może nie jest do końca prawdziwa ale akcję do przodu trzeba było popchnąć.

grzegorz_cholewa

Tu nie chodzi tylko o klimat, to część składowa całości.

"w ludziach jest naprawde dużo zła - wydobycie go wcale nie musi być nienaturalne" - nienaturalne ukazanie zła to było dla mnie w filmie s-f - Dystrykcie. Frank natomiast to postać bardzo naturalna, którego chęć przekraczania granic i pragnienie spełnienia jest taka jaką można zaobserwować w realnym świecie u prawdziwych osób. Acha, Labirynt Fauna i Hellraiser to jednak nieco inne bajki i reakcja Julii na towarzysza z zaświatów może nie jest prawdziwa ale film to z gruntu ( pozornie ) rozrywkowy i akcję do przodu trzeba było popchnąć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones