PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=537558}
5,2 17 821
ocen
5,2 10 1 17821
1,9 8
ocen krytyków
Historia Roja
powrót do forum filmu Historia Roja

Dziś została uruchomiona strona, dzięki której, dokonując DOBROWOLNEJ wpłaty pieniężnej w DOWOLNEJ kwocie, mamy szansę dołożyć swoją "cegiełkę" do tego, aby film ten jednak się ukazał! Pokażmy obecnie rządzącej juncie, że ze społeczeństwem nie warto zadzierać - jeżeli poprzez swoje machinacje chcą zablokować upublicznienie filmu - sami go wydamy! To prawdopodobnie jedna z niewielu takich akcji w skali światowej, gdzie społeczeństwo, zrzeszeni obywatele sami zadecydują, jaki film chcą wspierać swoimi pieniędzmi!
Dlaczego miałbyś go wspierać? Jeżeli Twoje poglądy są konserwatywne, prawicowe, tradycjonalistyczne, to prawdopodobnie nie zadajesz sobie tego pytania, gdyż czujesz, że właśnie tego typu filmu brakuje. Jeżeli natomiast nie jesteś zwolennikiem prawej strony - pamiętaj, że pluralizm jest cnotą i wartością. Trzeba mieć z czym dyskutować, nawet jeżeli jest się negatywnie nastawionym. Każdy jednak jest wolny, i każdy podejmuje własną decyzję.
Zachęcam wszystkich was, którzy to czytacie - nie bądźcie obojętni! Pomóżcie uratować Roja. Dowolną kwotą. Może być to nawet 5 zł. Na stronie, którą podam na końcu tej wiadomości, są wszelkie informacje dotyczące wpłaty na konto filmu. Pienądze można przelać nawet w oddziałach Poczty Polskiej, dlatego gorąco zachęcam do wpłacenia każdej kwoty.

Oto strona:
http://ratujmyroja.pl/

Oświadczam, że nie jestem w żaden sposób powiązany z filmem, jego twórcami, aktorami, ani z żadną osobą biorącą udział w jego tworzeniu. Nie dostaję również żadnego wynagrodzenia, a wiadomość przeze mnie napisana nie ma charakteru spamu, ma natomiast cel informacyjny.

New_World_Order

Dyskusje z lewactwem to fajne hobby i ćwiczenie retoryki ;) Pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
New_World_Order

Ośmieszanie lewactwa to moje ulubione zajęcie, lubię się śmiać z ich pseudonaukowych tez.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Rittner

Czekaj! Zapomniałeś dodać, że katolicy zjadają małe dzieci żywcem i zapijają ich krwią. No i jeszcze te błędy... Nie "katoliccy faszyści" tylko "katofaszonazioczarnomafijnokryminalnopedofilnoopusdeiccy fanatycy", żeby uściślić. Bo tak jest, no nie? Ale serio, swoje fobie, podejrzliwość i graniczącą z komizmem ufność w teorie spiskowe to leczysz jakimiś tabletkami, prawda?

_surreal_

Co jest fobią? Akurat spiskowe teorie dziejów, zamachy to wasza specjalność. Bandy Ognia, Burego i wielu innych mordowały ludność cywilną, wy te bandy leśne wynosicie na ołtarze. Jeśli komuś trzeba tabletek to tylko wam. Poczytaj sobie o swoich bohaterach-mordercach. Którego wolisz, Ognia, czy Burego? O którym nakręcicie film? Prawicowe durnie bez zdolności myślenia. He.

Rittner

Spojrzałem w Twoje cv filmowe, i już wszystko jasne. Gimnazjum. Batman, Indiana Jones, Władca pierścieni, i Ty chcesz się wypowiadać o historii? A skąd ją znasz? Z komiksów może?

Rittner

Argumentum ad personam. Żegnam.

_surreal_

Po prostu nie masz argumentów na takie kwiatki jak Ogień i Bury. Jednak jeśli używasz już łaciny to zapoznaj się z taką sentencją Kanta; sapere aude. I weź ją sobie do serca, bo to wstyd gloryfikować bandytów.

Rittner

Ciekawe rzeczy wypisujesz ? :) A co pan Rittner ma do powiedzenia na temat towarzyszy pod przybranymi polskimi imionami i nazwiskami : Różański, Romkowski, Chimczak, Światło, Humer, Morell ?

Cobra_Choke

To nie wina pana o pseudonimie Rittner że pewnie przez ostatnie lata nauczyciele w szkole wciskali mu bzdury..
To wina systemu edukacji że zamiast uczyć się o prawdziwych bohaterach słuchamy historii albo Imperium Rzymskiego albo o zdrajcach narodu Polskiego.
To wina nas samych , wszystkich że nie potrafimy oświecić narodu jak wygląda prawda...

''Lecz zaklinam - niech żywi nie tracą nadziei I przed narodem niosą oświaty kaganiec; A kiedy trzeba, na śmierć idą po kolei, Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec''

royalpl222

bohaterowie hehe zwykli bandyci zrozum to wreszcie. Bury, Ogien to bohaterowie? Poczytaj sobie co sadzi o nich miejscowa ludnosc ktora zaznala ich "bohaterstwa", przestań głupoty wypisywać. Kiedy w końcu rak głupoty takich jak Ty katoprawicowych pomiotów przestanie niszczyć ten kraj? Bandyci AK podpalili Warszawę, kiedy za to zapłacą?

Rittner

1.Bury to szara karta historii żołnierzy wyklętych , ale w każdej rodzinie jest czarna owca , myślę że jeżeli podliczyć zbrodnie popełnione przez komunistów to jego występek to pryszcz (choćby Katyń)
2.Tak jestem katolikiem , tak jestem z tego dumny , czy masz z tym jakiś problem ? Nie chce Ci przypominać ale pamiętaj internet nie daje anonimowości , czuje się urażony Twoim stwierdzeniem , pamiętaj że zawsze mogę złożyć sprawę o postępowanie cywilne w stosunku do Ciebie o urażenie moich uczuć religijnych , oraz o rasizm na tle wyznaniowym (no dobra z tym ostatnim trochę mnie poniosło.)
3.Bandyci z AK , pomyśl o tych którzy stali za Wisłą i patrzyli jak płonie stolica a nie obrażaj bohaterów .
4. Zanim zaczniesz pisać gdziekolwiek , cokolwiek , proszę o jedno MYŚL , nie da się nazwać Sojczyńskiego , Badochy , Inki bandytami .. To tak jak byś nazywał bandytą żołnierza polskiego z września 1939 roku bo broni swojej ojczyzny - to jest dopiero wypisywanie głupot.
5. Zobacz dokument - Czy warto było tak żyć - Stanisław Sojczyński ''Warszyc'' (2007) reż. Alina Czerniakowska - może zrozumiesz cokolwiek , choć widzę że chyba jednak jesteś zbyt hm... zapatrzony w komunistyczną propagandę konfidentów i agentów wojska , którzy za pieniądze sprzedali by własną matkę .

royalpl222

Royal - nawet, jeżeli nasz sąd skazałby go za obrazę Twych uczuć religijnych, to Trybunał Praw Człowieka (gdyby się odwołał) unieważniłby ten wyrok. Może i Rittnera czasami za bardzo ponosi, ale generalnie ma rację. A Ty mylisz się nazywając bandytami "tych którzy stali za Wisłą". Atak przez rzekę na wysokości stolicy skończyłby się masakrą - tak sowietów jak i kościuszkowców. Może i szeregowi żołnierze AK, GL i NSZ walczący w stolicy byli bohaterami, ale całe dowództwo Armii Krajowej powinni powywieszać za zniszczenie miasta. Zwalanie winy za tą hekatombę na kogolwiek innego, nie zmieni prawdy że sami sobie zgotowaliśmy ten los.

royalpl222

A po drugie - to że ktoś jest komunistą, nie znaczy że jest konfidentem który sprzedałby własną matkę. O ile mi wiadomo to komuniści najbardziej ryzykowali w całej europie walcząc z niemcami - poczytaj historię ruchu oporu w Grecji i co zrobiła prawica wespół z aliantami, lewicy czy o walce w Jugosławii. Bo moim zdaniem właśnie prawica to konfidenci zdolni sprzedawać siebie i swe matki za pieniądze - kiedyś niemcom, zaś dziś usa i watykanowi.

Nnorm

1.Gdyby Zgrupowania ,,Żniwiarz , Żyrafa , Żmija , Żaglowiec '' oraz zgrupowanie ,,Kampinos'' dostały wsparcie od sowietów w dniach 2-4 a później 16-20 sierpnia 1944 roku powstanie zakończyło by się szybciutko a Faszyści z podwiniętym ogonkiem spieprzyli by do Berlina - dokładnie opisane w - Bitwa o Warszawę '44. Militarne aspekty Powstania Warszawskiego .
2.Zostałem wychowany w domu gdzie Ojciec był Solidarnościowcem , Matka podobnie , Dziadek był w AK podobnie drugi Dziadek , Babcia pomagała w okolicach Janowa (okolice Częstochowy) w przeprowadzaniu Żydów do bezpieczniejszych miejsc w czasie okupacji , kultywowaliśmy w domu tradycje patriotyczne , zawsze w domu słowo Komunizm , Socjalizm należało do słów o charakterze negatywnym , więc po prostu nie potrafię i nie wiem czy chcę zmieniać swój światopogląd , może to dość ,,zaściankowe'' trudno .
Wierzę że jednostki takie jak Baczyński , Gajcy , jednostki wybitne , oddały życie ku czci wartości wyższy , niewymiernych .
Są rzeczy ważniejsze niż życie czy śmierć , oni bardzo dobrze wiedzieli o tym .
Powstanie warszawskie - ilu historyków , tyle teorii , co by było gdyby , nie byliśmy , nie uczestniczyliśmy , nie możemy grabić etosu powstańca warszawskiego z jego rycerskości .
Młodzi ludzie , elity intelektualne Warszawy znały swoją wartość w odbudowie powojennej polski , jednak odłożyły pióra , kartki , i zamienili je na karabin .
Nie jestem Prawicowcem , Lewicowcem , Faszystą , Nazistą ,Komunistą , Europejczykiem czy innym tego typu gadem , Czuje że jestem Polakiem i w moim obowiązku jest przekazywanie wartości patriotycznych młodemu pokoleniu .

royalpl222

Za to dla mnie patriotyzm to nie "z bagnetem na czołgi". To Robotnicy ginęli podczas rewolucji 1905 i przez XIX wiek, walcząc o swoje prawa i czy ktoś chce czy nie to Socjaliści na czele z Piłsudzkim wyzwolili Polskę w 1918 r. Ja też uważam się za patriotę, ale bycie patriotą nie oznacza mówienia w kółko że socjalizm to gówno. Jeżeli "bicie lewaka" to wyznacznik polskości, to ja z czymś takim nie chcę mieć nic do czynienia.
AD2 Też miałem wielu członków rodziny w Bch i AK, ale jak wojna się skończyła to trzeba było zacisnąć zęby i (czy się podoba socjalizm czy nie), brać się za odbudowę kraju. O ile mnie nie myli pamięć to w biurze odbudowy stolicy, byli zarówno komuniści jak i powstańcy warszawscy.

Nnorm

I tutaj się z Tobą zgodzę , na szczęście wojna się skończyła , co jednak nie zmienia faktu że naród który nie pamięta swojej historii , będzie zmuszony ją powtórzyć.
Dlatego tak ważne są takie filmy jak ten .

ocenił(a) film na 8
Nnorm

A kto podpisywał traktat Wersalski ? Roman Dmowski to Ci przez gardło nie przejdzie.
Jak tak lubisz powoływać się na socjalistów,to jeden z nich powiedział kiedyś takie słowa "Są w życiu ważniejsze rzeczy niż samo życie"
Żołnierze wyklęci chcieli po prostu żyć w wolnej Polscie i za to zostali zamordowanie przez bandytów z AL,GL,KBW,NKWD itp.
Co z tego że w biurze odbudowy stolicy byli zarówno komunisć ja i powstańcy ?
Taki Ścibor-Rylski walczył w powstaniu a po wojnie znakomicie odnalazł się w roli TW.
W wolnej Polsce takiej osobie odebrano by wszystkie dystynkcje i honory,ale żyjemy w postkomunie,państwie szechtera i służb.

vanu

"A kto podpisywał traktat Wersalski ? Roman Dmowski to Ci przez gardło nie przejdzie."

Na czyje polecenie oraz kto i dlaczego go tam wysłał znawco historii?

"Żołnierze wyklęci chcieli po prostu żyć w wolnej Polscie i za to zostali zamordowanie przez bandytów z AL,GL,KBW,NKWD itp.", "W wolnej Polsce takiej osobie odebrano by wszystkie dystynkcje i honory,ale żyjemy w postkomunie,państwie szechtera i służb."

Dobra, nie będę tego komentował, bo widzę żeś zwolennik teorii spiskowej a la Macierewicz.

ocenił(a) film na 8
Nnorm

Ależ oczywiście ze to komunisci z wioski Poronin go wysłali......
Jakie teorie spiskowe?
Zobacz sobie, kto jest właścicielem największych mediów komercyjnych w Polsce.
Kto i dlaczego zabił gen. Papałe ?
Dlaczego Wojciech i inni targowiczanie żyją i są na wolności ?
W Rumuni Czauczesku został rozstrzelany pod płotem.
Kadafi też a u nas Wojtek się uchował.
Biedaczyna taka ,miał bylematy chłopina ,czy wejdą !
Jeszcze próbuja go wybielać , to jest najbardziej obrzydliwe.
Nie żyjemy w normalnym kraju,jet to twór na miarę kraju postkolonialnego.

vanu

Tak nasz kraj nie jest normalny i jest półkolonią - dzięki wam prawicy. Wy wyprzedaliście wszystko co zbudowali socjaliści i nachapaliście się kokosów. A teraz slysze ze nalezy likwidowac socjal i dac kase bogatym "bo tak powinno byc". To takich zdrajców jak macierewicz, tusk, wałęsa czy kaczyński i reszta tej solidarnosciowej zgraji powinien spotkać los kadafiego i caucesi. Ale w koncu i do tego dojdzie.

ocenił(a) film na 8
Nnorm

Co komuniści zbudowali ? myślisz pewnie o PGR-ach.
Zabrali ludzią ziemie i troche tych chlewów nabudowali, to prawda.
Ale co takiego prawica wyprzedała ? oświeć mnie ?
Słuchaj jeśli tak się Tobie podoba komunizm,to słuszałem że na półwyspie Koreańskim jest taki kraj, może przeprowadź się tam , tylko że pewnie z dostępem do internetu może być problem i nie będziesz mógł wypisywać tych swoich mądrości.

vanu

"Co komuniści zbudowali ? myślisz pewnie o PGR-ach.
Zabrali ludzią ziemie i troche tych chlewów nabudowali, to prawda."

No oczywiście. Miasta, fabryki - przyszły krasnoludki i zbudowały.

"Ale co takiego prawica wyprzedała ? oświeć mnie ?"

Nie widzisz czego, bo widzieć nie chcesz.

Poza tym nauczyłem się, że dyskusja z radykalnymi prawicowcami nie ma sensu, bo i tak w końcu zwyzywają od Żydów i odeślą do Moskwy albo KRLD. Jeżeli taka Polska miałaby być wolna w rozumieniu band NSZ, to dobrze że komuniści wystrzelali to bydło. Chwała im za to. Tyle w temacie.

ocenił(a) film na 8
Nnorm

Nie nazywaj synek bydłem bohaterów ,bo to się nie godzi !!
Możemy się kulturalnie spierać,ale są granice których się nie przekracza
NSZ też byli Żydzi ,więc nie wiem o co Ci chodzi.
Polski oficer Żydowskiego pochodzenia,który zachowuje się godnie tak jak na oficera wojska Polskiego przystalo , różni się od żydokomuchy sprowadzonej z Moskwy.
Sprawdź sobie kto był dowódcą KP Sokołów Podlaski NSZ.
Kończe tę jałową dyspute,bo z maoistą nie mam o czym rozmawiać.

vanu

Możemy się spierać, ale jak stwierdziłeś - dysputa jałowa, bo nikt nikogo nie przekona.

ocenił(a) film na 4
Nnorm

Widziałem ten film. Na pokazie przedpremierowym. Szkoda, że nie można go teraz ocenić. Dałbym 7/10.

Nnorm

Zamilknij, bo wnioskuje po twoich strzaleczkach ze zapewne mieszkasz w jakims lewackim burdelu i dzialasz w jakichs przecpanych antifach. Taki jestes kozak sprzed monitora? W Wawie na marszu walilem was na piz..., gdyby mnie policja bysmy zjarali ta bude. Nethools psia mac sie znalazl ;d

maciek_72_2

Jak może nie zauważyłeś, to zamilkłem w tym temacie jakieś 18 miesięcy temu. I przestań się tak napinać, bo to niezdrowe.

Nnorm

ale sztrzalki pozostaly ;p

maciek_72_2

Rety, naucz się wpierw pisać po polsku człowieku.

Nnorm

To coś wnosi?

vanu

bydło zawsze będzie bydłem

ocenił(a) film na 8
Rittner

Precz z komuną!!!!

Rittner

ty coś o tym wiesz

vanu

Całe szczęście że bohaterowie z powązkowskiej Łączki znowu stają do szeregu. Wtedy torturowani , mordowani i upodlani nawet po śmierci dziś wznoszą swój laur zwycięstwa

Nnorm

Ty chyba nie wiesz czym był tzw. okrągły stół i wódka w Magdalence. A to były dni kiedy towarzysze i tzw. konstruktywna opozycja pokazała wała narodowi. Do dziś mają z tego konfitury. Nie tylko oni....do korytka dochodzą już wnuki

ocenił(a) film na 6
derkacz

Mam nadzieję, że ten film powstanie...

Nnorm

A w Polsce to byli konfidenci i zdrajcy. Nie patrz na zachód i południe Europy tylko na swoje podwórko. Na zachodzie komunizm i socjalizm ma się dobrze, ale tylko dlatego że nigdy go debile nie mieli u siebie. Najwięcej ofiar w Historii świata pociągnął za sobą komunizm, od roku 1917 do lat 90 kilkadziesiąt milionów, i nie można z tym dyskutować, wszelkie wojny prowadzone, przez USA , inkwizycje i krucjaty wymiękają przy jednej tylko zbrodni popełnionej na Ukrainie - Wielki Głód. a ile było takich miejsc ? Chiny, Kambodża, Laos......

ocenił(a) film na 6
Rittner

Rittner filmowi wystawiłeś 1 pewnie nawet go nie oglądając. Mam ci podać przykłady mordowania ludności cywilnej przez bandy komunistyczne? Proszę bardzo.
1. Zbrodnia w Owczarni
2. Zbrodnia w Łyskowodach k. Ćmielowa, dz. województwo świętokrzyskie.
3 Zbrodnia w Nalibokach, i wiele innych.
A wy dalej stawiajcie na piedestale katów i morderców Polaków. To komuniści mordowali polskich patriotów takich jak rtm. Pilecki, gen Fieldorfa, majora Łupaszkę, majora Dekutowskiego. AK, WiN, NSZ w przeciwieństwie do band AL, GL, sowieckiej partyzantki nigdy nie mordowała cywilów, wbij sobie to do tej pustej czerwonej główki dziecko.

maciekd_filmweb

nie rozumiem po co chcesz z Rittnerem dyskutować? To jak rozmawiać z własnymi ekskrementami zamiast je spuszczać. Ten film wzbudził w komuchach taką wściekłość że rzuciły się na niego trzy największe komusze stolce tego forum: Rittner, Nnorm i DiegoGonzales. Dyskutowanie z którymkolwiek z tych trollców to zniżanie się do poziomu szamba. Moja rada, daruj sobie.
Mam nadzieję że ten film powstanie, ale nie w tej POlsce.

ocenił(a) film na 6
ozyrys77

Ale wiesz trzeba kłamstwa prostować, nie można udawać że jak nam plują twarz to pada deszcz.

maciekd_filmweb

ale to jak z wioskowym głupkiem okładać się po twarzy. Zmusza cię do zejścia do swojego poziomu, a potem pokonuje doświadczeniem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones