Salmer fra kjøkkenet

1 godz. 35 min.
7,5 8 250
ocen
7,5 10 8250
5 529
chce zobaczyć
{"rate":7.3333335,"count":3}
{"type":"film","id":104163,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Salmer+fra+kj%C3%B8kkenet-2003-104163/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Historie kuchenne
 • Greenpike ocenił(a) ten film na: 7

  Nie wiem kogo to może bawić, bo to naprawdę smutny film o samotności, przez który się przeplata kilka ciekawych scen, nie specjalnie śmiesznych i jedynie zawarty w filmie sens pozwala go lubić i obejrzeć, bo w trakcie oglądania nie oszukujmy się można zasnąć. Dopiero później przychodzi chwila refleksji.

 • u_buntu ocenił(a) ten film na: 8

  Greenpike Na przykład mnie to może bawić! Nie wszystko, co śmieszno musi być koniecznie wypowiedziane!
  I moim zdaniem też, nie jest to film o samotności, a raczej o trudnych relacjach międzyludzkich.
  A film "daje się obejrzeć" również dzięki kapitalnym zdjęciom, chylę czoła!

 • Greenpike ocenił(a) ten film na: 7

  u_buntu Kilka scen może bawić, ale przecież ocenia się całość. Poza tym właśnie z trudnych relacji międzyludzkich wynika samotność, bo nawet człowiek obcujący z ludźmi może czuć się wyobcowany. Nie rozumiem też tego napastliwego tonu wypowiedzi, trzeba mieć dystans do życia, żeby się do niego zbliżyć, co objawią się w następujący sposób :-) Pozdrawiam.

 • u_buntu ocenił(a) ten film na: 8

  Greenpike Przepraszam jeżeli wyszło to na napastliwy ton, nie taka była moja intencja, to jeszcze te "emocje" zaraz po obejrzeniu :P Może ja mam spaczony gust, ale nadal będę obstawać przy swoim, że śmieszy mnie ten film, sam jego pomysł i absurd sytuacji (chociaż ponoć "pewna znana szwedzka firma meblowa ;)" faktycznie przeprowadzała takie testy :D
  Co do samotności/relacji, to na szczęście żyjemy w wolnym kraju i każdy może to inaczej interpretować. Zresztą z tego, co widzę, to w ogóle zupełnie inaczej go odebrałyśmy... i dobrze, bo byłoby nudno, gdyby każdy myślał tak samo. Również pozdrawiam ;)

 • deeper_darkside ocenił(a) ten film na: 9

  u_buntu Piękna historia. Piękny film. Faktycznie momentami dyskretnie zabawny i jak najbardziej nieprzewidywalny, a w dodatku z nieco enigmatycznym zakończeniem. Kocham kino które coś w człowieku wyzwala i pozostawia tym samym niezatarty ślad, a to jest właśnie takie kino.

 • Dziuchni91 ocenił(a) ten film na: 6

  Greenpike Niezły film ale na pewno nie rewelacyjny. Widać tu losy ludzi samotnych, pragnących pogodzić się z własną trudną przeszłością. Film przyjemny i miło się go oglądało. Ciekawą postacią był ten traktorzysta który był więźniem obozu koncentracyjnego. Mimo że była to postać drugoplanowa to zdecydowania najbardziej psychologiczna postać w tym filmie. Generalnie nie widziałem w tym filmie nic śmiesznego. Generalnie bliżej temu filmowi do kategorii obyczajowe lub dramat obyczajowy jednak wiemy jak to już jest z kategoryzowaniem filmów na filmwebie. Muszę jednak powiedzieć że po kinie skandynawskim oczekiwałem czegoś lepszego. Dobrze znam to kino i uważam że z tego filmu można by było wyciągnąć trochę więcej. A tak poprawnie i nieźle ale nic poza tym.

 • qqryqu ocenił(a) ten film na: 5

  Dziuchni91 A propos traktorzysty, jak dla mnie najlepsza scena w filmie jest gdy odholowuje Folkego w kempingu na tory, a stary dobry Isak z koniem przyciąga go z powrotem.

 • irish23_faurepavane ocenił(a) ten film na: 9

  Greenpike Mnie bawił. Życie to radość i smutek a nie albo / albo.

 • irish23_faurepavane Dokładnie :)

 • Greenpike zgadzam się film o samotności, bo jak inaczej, w toku ....... czasu... im dalej....dwóch obcych dla siebie Ludzi pragnie tylko aby mieć z Kim porozmawiać, a potem... spędzić razem Święta, bo oboje nie mają z Kim ! zaowocowało to Piękną Przyjaznią:)))

 • użytkownik usunięty

  Greenpike Co do smutnego szwedzkiego filmu o samotności, polecam dokument Szwedzka Teoria Miłości.