PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662242}

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

The Hobbit: The Battle of the Five Armies
7,2 246 016
ocen
7,2 10 1 246016
5,4 27
ocen krytyków
Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
powrót do forum filmu Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

Rozszerzenie już jest i dodaje wiele dobrego dla tego kina, myślałem, że będzie im ciężko to uratować, ale według mnie udało się i warto!

Lol, to teraz okazuje się, że Sauron WIEDZIAŁ, że Gandalf posiada pierścień ognia (przypominam, że pomijając Jedynego, na tych pierścieniach Sauronowi zależało najbardziej), ale nie zabrał mu go od razu, tylko przetrzymał go parę dni w klatce po czym wysłał jakiegoś zasranego orka, żeby mu go odebrał?

użytkownik usunięty
Xoxoxox

ten wątek jest całkiem porypany no bo Sauron wziął pierścień Thraina a na co mu pierścień skoro w NP Saruman mówi że bez jedynego pierścienia 7 pozostałych mu się nie przyda... Niestety wątek Dol Guldur choć zapowiadał się db a został pomieszany ... Nawet nie wyjaśnili dlaczego Gandalf jest zdziwiony powrotem Saurona w Lotr a w Hobbicie tego nie wyjaśnili dziury dziury i dziury

1. Sauron próbował odzyskać pierścienie krasnoludów i ostatecznie zgromadził te z nich, które nie zostały zniszczone przez smoki. To akurat jest ok.
2. Gandalf w LOTR (tak książkowym jak i filmowym) nie jest zdziwiony powrotem Saurona, uświadamia sobie jedynie, że pierścień Bilba jest Pierścieniem Władzy. W zasadzie jedyną postacią zaskoczoną powrotem Saurona jest Frodo (ignorantów pokroju Sam, Merry i Pippin nie liczę).

użytkownik usunięty
Belief

widzę że zablokowali ci post... ten oszalał...

ocenił(a) film na 4
Belief

Tak, Elronda jest więcej tylko chwilkę, parę nowych ujęć walki w dol guldur, ale króciutkie urywki. A Beorna jest za to więcej AŻ 7 sekund.

ocenił(a) film na 4
Joecrou

O Beornie czytałam. Zastanawiam się czy to w ogóle oglądać. Czy nie szkoda czasu. Jak mam się tylko zdenerwować.

użytkownik usunięty
Belief

obejrzyj w zasadzie sceny na yt, i to ci wystarczy potem logicznie to poskładaj i wyjdzie ci że dodane sceny nie poprawiają odbioru filmu jak w przypadku pustkowia, ba! wręcz dostatecznie go dobijają... szkoda gadać.. jeszcze do czwartku miałem nadzieję że jednak będzie jak w przypadku pustkowia a tu proszę film w EE jest jeszcze gorszy niż wersja kinowa :(

ocenił(a) film na 4
Belief

Kolejna scena z Alfridem (idiotyczna) z której wychodzi na to, że gdyby nie on, to Gandalf zostałby zmiażdżony przez trolla.... Bofur steruje trollem, Bombur odpycha orków brzuchem, Bifur ratuje Bofura wbijając swój topór we łbie w orka, rozszerzony żałosny lot Legolasa na ogromnym nietoperzu. Elfy i krasnoludy naparzają się przed walką z orkami. Krasnoludy w rydwanie odcinają łby 6 trollom na raz :D Nie wiem skąd Jackon takei pomysły wział i jak mogło mu się to podobać. Na plus oczywiscie pogrzeb który powinien być w kinowce i jest króciutki.. Parę nowych ujęc z bitwy i rozmowa Bilba z Bofurem.

ocenił(a) film na 4
Joecrou

Tych plusów coś mało. Może to i dobrze, że jest tylko 20 minut więcej.

Belief

Jak dla mnie nie powinno być tych scen cwale .....te 20 minut i tak za dużo :)

ocenił(a) film na 4
wort801

Taki pogrzeb to akurat jest bardzo pożądany, ale ta reszta głupot? Komu to nakręcili? Społeczeństwo jest coraz głupsze jeśli bawi ich taka kolorowa tandeta.

ocenił(a) film na 4
Belief

Wygląda to tak jakby targetem miała być najmłodsza publiczność którą śmieszy humor bardzo niskiego poziomu, problem w tym że niektóre sceny gdzie tryska krew rzeczywiście podchodzą pod kategorię R...czyli odbiorcą miał być dorosły. Wychodzi z tego takie nie wiadomo co, z jednej strony kreskówkowy humor, z drugiej brutalne sceny.

ocenił(a) film na 4
Anthrax91

Gorzej, że takie sceny znajdują osoby powyżej 8 r.ż. Tak to jest jak się nie wie co się kręci i dla kogo. NIE, tak to jest jak chce się zarobić kasę i kręci się dla wszystkich.

Belief

No prawda, ale wolał bym go zobaczyć w pierwszej wersji filmu ..a tak przez te głupie sceny ta scena nic nie raduje tego filmu.

ocenił(a) film na 4
wort801

"raduje" czy "ratuje' :)? Nie oszukujmy się, żeby ten film uratować trzeba byłoby go przemontować, kilka scen usunąć, kilka dodać a niektóre nakręcić od początku.

Belief

Haha sorry :) według mnie ten film za wcześnie został zrobiony czy tam nikt nie pilnuje jakości filmu ??

ocenił(a) film na 4
wort801

Mają zaklepaną datę i muszą się wyrobić. Jak nie wyrobią to przesuwają, ale w tym też są straty - są lepsze i gorsze daty. Ile/jak zrobili, tyle/to dali. Jakość? Właśnie na dole tłumaczyłam Joecrou jak im zależy na jakości.

Belief

Mam tylko nadzieje że nie będzie kolejnych części .....wystarczy że hobbita zniszczyli więcej nie dał bym rady obejrzeć.:(

ocenił(a) film na 4
wort801

Części tzn. Silmarillion zekranizowany? Co Ty, nie oddadzą im praw. Musieliby na głowę upaść po tym co zrobiono z Hobbitem.

Belief

No właśnie Silmarillion miałem na myśli ...oby nie oddali...

Belief

W dodatku pogrzeb kończy się w idiotyczny sposób...

ocenił(a) film na 4
Belief

Tak jak przewidywałem przed premierą EE, z tych 20 minut max 5 coś wnosi, reszta jeszcze bardziej pokazuje jak film został zepsuty.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
kamilxxx09

Tylko że we Władcy to faktycznie było humorystyczne i fajne, ale w Hobbicie większość scen, które miały być śmieszne są idiotyczne. Alfrid po prostu niszczy kino.

użytkownik usunięty
Joecrou

a propos komedii

http://forum.satkurier.pl/topic/35-oferta-filmowa-canal-hbo/page-333

HBO też podpisało ten film jako komedię hehe BPA na HBO comedy ale co zrobić jaki film taka ranga :D

ocenił(a) film na 4

Hahahahha. Serio? :D

użytkownik usunięty
Joecrou

http://m.hbo.pl/movie/hobbit-bitwa-pieciu-armii_-79403

serio :D

kamilxxx09

Nic dodać nic ująć. Znakomita wersja filmu i jedyna słuszna.

obleh

Czyli już po seansie :D Coś wiecej może...? :D

kamilxxx09

Tak. Dziury załatane i teraz film ogląda się bardzo dobrze. Bitwa jest w końcu logiczna, a elfy strzelają z łuków. Świetne sceny w Dol Guldur, z rydwanem, walką elfów z krasnoludami, pogrzebem. Ja jestem bardzo zadowolony. Dodatki oglądam teraz.

obleh

To super :) Ja film odbiorę jutro lub pojutrze :)

kamilxxx09

Jest niewykorzystana w filmie scena z palantirem!

użytkownik usunięty
HanSomReiste

ja się niestety nie zgodzę, ok poza Dol Guldur ale tylko wątek Galadrieli i w zasadzie to jest ok reszta? więcej akcji Ninja Sarumana i Elronda, fajne ujęcia zbliżenia na walkę ale nic poza tym.

Ale ok to mogę przełknąć

przejdzmy do prologu 30 sekund z Bardem zwykły zapychacz ... można te 30 sekund dać Beornowi więcej żeby miał więcej niż 20 sekund rozszerzenia kpiny.

Bitwa to zdecydowanie najsłabszy punkt całego filmu dobre wejście Daina ale nic ponadto. Bofur sterujący trollem, scena z toporem Bifura porażka, a o scenie z alfridem juz nie wspomnę, Balin szybki jezdzieć również nie takiego rozszerzenia Balina oczekiwałem...

generalnie pogrzeb też jest ok ale nic poza tym

Ogólnie filmu nie dało się całkiem uratować to było pewne, ale film dobito kolejnymi debilizmami. Niestety to co Jack$$on nam zaprezentował obraża widza całkowicie.

Ocenę z 6 zniżyłem na 4 i to dlatego że Jack$$on zniszczył moje nadzieje na choć troszeczkę poprawienie klimatu EE. Ta z pustkowia poprawiła odbiór filmu ale jest chamska bo w EE znajdują się sceny które powinny być w kinowej wersji

HanSomReiste

Najbardziej oczekiwałam rozszerzenia scen w twierdzy Saurona oraz pogrzebu Thorina, Kilego i Filego. Dostałam to, więc jestem w pełni zadowolona. Oczywiście pozostałe sceny też już widziałam i także przypadły mi do gustu, w szczególności Beorn i jazda rydwanem po zamarzniętej rzece.

monika_makowa

Nie wiedziałem, że zmieniłeś płeć Kamilku K. :O

ocenił(a) film na 4
Imitation

Zamiłowanie do Hobbita wymaga poświęceń.

Imitation

To nie jest żadne moje multikonto koleś. Wy już jesteście całkowicie zdegradowani. Dziwne, że nie widzicie, jak wiele multikont ma tu Flower.

użytkownik usunięty
kamilxxx09

nie licząc zbanowanych kont i 3 które mi ukradłeś bo ci podałem hasła to nie mam ani jednego więcej.

ocenił(a) film na 8

Podałeś mu hasła do kont?

użytkownik usunięty
Ryloth

tak jak kiedyś jak jeszcze gadaliśmy no i z zemsty mi je odebrał.

ocenił(a) film na 8

Prosta zasada: nikomu nie podawaj haseł :)

kamilxxx09

No jasne ;D

Imitation

No tak. A ja się nie będę silić na tłumaczenia, bo do was i tak nic nie dotrze, więc szkoda wgl zaśmiecać temat. Wmawiajcie sobie co chcecie. Guzik mnie to obchodzi.

kamilxxx09

"Pogadaj sobie".

Imitation

No i ze wzajemnością.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 3
kamilxxx09

A twoje wypociny muszą wszyscy czytać Ty, krwiopijco, diable Isengardzki, przeklętego SauronaCyca bracie i towarzyszu, samego Jack$ona sekretarzu. Jaki z ciebie do diabła obrońca Hobbita, jeśli nie umiesz gołym tyłkiem jeża zabić. Twoja armia piesków na zawołanie twoje. Nie będziesz ty, pomiocie kłamliwy, filmwebowskiego forum pod sobą mieć, walczyć będziemy z tobą trąbo jerychońska, Alfrida twoja mać. Zakutyłbie ty krasnoludzki, kołodzieju mordorski, piwowarze z Bree , garbarzu rodem z Rohanu, świński pastuchu Wielkiego i Małego Gondoru, świnio bojowa Daina, nazgulski złodziejaszku, kołczanie elficki, kacie Sarumana i błaźnie dla wszystkiego, co na ziemi i pod ziemią, szatańskiego węża potomku i lago zagięta. Świński ty kmiocie, Gimliego zadzie, kochanko rzeźnika z Laketown, niechrzczony łbie, Alfrida twoja mać.

O tak ci forumowicze filmwebowscy odpowiadają, plugawcze, niewdzięczniku. Nie będziesz ty nawet naszych postów zgłaszać. Teraz kończymy, data codzienna, bo w kalendarzu filmwebowskim gnój twój wszechobecny, miesiąc nieważny, a rok... czwarty już leci, gdy głupcze kit na forum wciskasz, a dzień u nas taki jaki i u ciebie i na twoim multikoncie!

ocenił(a) film na 8
LukeuszLFC

Suche jak włosy Natalii Siwiec przed nałożeniem maski.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones