PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=242721}
5,4 68 054
oceny
5,4 10 1 68054
4,4 11
ocen krytyków
Hostel
powrót do forum filmu Hostel

Ten film zrobił "znakomitą" reklamę krajom Europy Środkowo-Wschodniej (podobnie jak "Rzeźnia na szynach").
Amerykańce po jego obejrzeniu zapewne uważają, że u nas po ulicach z dzidami i siekierami biegają w poszukiwaniu
pożywienia, a zdziczałe dzieci wyskakują z kanałów i rzucają się na każdego, kto tylko przejdzie po chodniku.

Sam film jest wyjątkowo brutalny. Ja ogólnie do horrorów jestem przyzwyczajona, lecz nawet mimo to skala brutalności i
sadyzmu w "hostelu" przeszła moje najśmielsze oczekiwania. No cóż, zależy co kto lubi. Nie polecam osobom wrażliwym,
sobie na przyszłość też nie.

Szafa_Gra

Nie ma czegoś takiego, jak Europa Środkowo-Wschodnia, są tylko Europa Środkowa, czyli bogaci Słowianie i Europa Wschodnia, czyli wszystko na wschód od Polski, biedota i zacofanie. Może o Słowacji, pomimo, iż jest w Europie Środkowej, tak pomyślą, choć wcale taka nie jest, to Polska jest na tyle znanym i ważnym krajem, że nikt by nie pomyślał o naszym kraju w takich kategoriach. Nikt z Ukrainą nas nie pomyli.

czomo12

Wg Ciebie jesteśmy bogatym, znanym i ważnym krajem? To chyba mieszkasz w jakiejś innej Polsce niż ja.

ocenił(a) film na 6
Szafa_Gra

Mogli byśmy być bogaci gdyby nie tusk i inni politycy!

GreenArrow2

Co racja, to racja. Większość dochodów kraju idzie właśnie do ich kieszeni i oni tego nawet nie ukrywają. A co im kto zrobi?

Polska bogatym, znanym i ważnym krajem - normalnie kawał roku... Poza tym Amerykanie to pewnie nawet nie odróżniają Polski od Słowacji czy Ukrainy, dla nich to jeden pies. :-)

ocenił(a) film na 7
Szafa_Gra

dla nich wszystko co jest od Niemiec na wschód to samo ...

ocenił(a) film na 7
mrowa93

w Polsce na serio nie ma rewelacji, pensje sa glodowe faktycznie, ja tam nie widze dla siebie przyszlosci, ale bez jaj jadac po wiekszych miastach nie ma wiekszej roznicy, Warszawa, Krakow itd nie roznia sie wcale od Paryza, Londynu.. a wiem bo widzialem, w Niemczech, Francji itd tez sa miejsca wygladem przypominajace sredniowiecze, zapomniane rozklekotane wsie itd, wiec mimo tego ze w PL nie bywam za czesto nie mysle o niej zle, Polska odbudowywuje sie sie troche ponad 20 lat, inne panstwa zaczely to robic zaraz po wojnie i tak uwazam ze w szybkim tempie gonimy innych.

ocenił(a) film na 7
Seba24

nom masz rację też byłem w wielu krajach zachodniej Europy (m.in. Niemcy,Francja,Belgia,Holandia,Austria i Szwajcaria ) i tam też są i te lepsze dzielnice i również te gorsze chyba w każdym kraju jest taki podział ale fakt faktem że państwa które wcześniej wstąpił do UE są dużo lepiej rozwinietę gospodarczo itp niż "państwa z za żelaznej kurtyny" .
Nie trzeba daleko patrzeć (obecna sytuacja Ukraina-Rosja) albo kraje "bałkańskie" bedąc kiedyś w jednym z nich odniosłem wrażenie jak bym był co najmniej w jakimś z krajów bliskiego wschodu wszędzie posterunki jakieś mury z worków z paskiem kolczatki druty kolczaste ludzie z karabinami itp

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones