film

Hrabina Cosel

1968
2 godz. 19 min.
7,4 2 280
ocen
7,4 10 1 2280
Film jest opowieścią o życiu i działalności Hrabiny Cosel, i jej romansie z królem Augustem II Mocnym. W roku 1706 w wyniku porażek króla Augusta II ze szwedzkimi... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Hrabina Cosel zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Film jest opowieścią o życiu i działalności Hrabiny Cosel, i jej romansie z królem Augustem II Mocnym. W roku 1706 w wyniku porażek króla Augusta II ze szwedzkimi wojskami Karola XII sejm go detronizuje i obiera Stanisława Leszczyńskiego na króla. August w tym czasie przebywa w Dreźnie, bawiąc się i balując. Hrabina wnosi w jego życieFilm jest opowieścią o życiu i działalności Hrabiny Cosel, i jej romansie z królem Augustem II Mocnym. W roku 1706 w wyniku porażek króla Augusta II ze szwedzkimi wojskami Karola XII sejm go detronizuje i obiera Stanisława Leszczyńskiego na króla. August w tym czasie przebywa w Dreźnie, bawiąc się i balując. Hrabina wnosi w jego życie nowa energię i wolę działania. próbuje skłonić króla do powrotu na tron - dla dobra kraju. Król okazuje się nie stały w uczuciach i wybiera inną kochankę, Denhoffową. Hrabina traci wpływy, ale nie ustaje w walce - ma bowiem pisemną obietnicę ślubu z królem.

na podstawie
studio
Studio Filmowe Iluzjon
tytuł oryg.
Hrabina Cosel
inne tytuły
Princess Cosel Miedzynarodowe
więcej
Miejscami plenerowymi filmu były Książ, zamek w Łańcucie, Jura Krakowsko-Częstochowska oraz zamek w Gołuchowie (Polska).
Okres zdjęciowy trwał od lutego do kwietnia 1967 roku.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych