MiniserialOglądaj odcinki według kolejności.Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
Miniserial

1968 2 godz. 24 min.
7,4 1 157
ocen społeczności
7,4 10 1 1157
327
chce zobaczyć
Ekranizacja losów Anny Hoym-Hrabiny Cosel, faworyty Augusta II Mocnego - króla polskiego i elektora saskiego, na... więcej

Ten serial nie ma jeszcze zarysu fabuły.
{"years":[1969]}
3
gatunek
produkcja
{"newestEpisodes":{"link":"/serial/Hrabina+Cosel-1968-281739/episode/--seasonNumber--/list"},"bestSeasons":{"ajax":"/iri/ajax/bestSeasons/281739","link":"/serial/Hrabina+Cosel-1968-281739/seasons/ranking"},"bestEpisodes":{"ajax":"/iri/ajax/bestEpisodes/281739","link":"/serial/Hrabina+Cosel-1968-281739/episode/ranking"}}

Ekranizacja losów Anny Hoym-Hrabiny Cosel, faworyty Augusta II Mocnego - króla polskiego i elektora saskiego, na podstawie powieści Józefa Ignacego Kraszewskiego. Historia miłości i osobistego dramatu pięknej kobiety, będącej przedmiotem zakładu między ministrami króla, którego sędzią stał się sam król. Serial kostiumowy osadzony na historycznym i społecznym tle wydarzeń XVIII wieku w Saksonii i w Polsce.

studio
Studio Filmowe Iluzjon
kraj
inne tytuły
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Polecam książkę  

  Anouk_4_nr2 ocenił(a) serial na

  5 tylko i wyłącznie za grę aktorów. Fabuła skrócona do minimum być może dlatego, że serial ten miał mały budżet. W porównaniu z książką serial wypada blado.

 • Sympatycznie wyszło

  TangoAndWaltz

  chociaż Barańska ewidentnie nie porusza się swobodnie w krynolinie i nie za bardzo wie, co ma zrobić z rękami. Drewniane łapki plus kroki jak komandos. Na szczęście sporo ujęć miała na dekolt, który akurat ma dobry - chyba wyczuli...

 • Dobry serial !

  felomon

  Polecam, bardzo dobra kreacja Mariusza Dmochowskiego jako Augusta II. Swoją drogą muszę przestudiować ten temat, nie wiedziałem, że z niego był taki "kobieciarz".

 • Barańska świetna, a Dmochowski zagra każdego króla xD

  x_Mari_x ocenił(a) serial na

  Stroje tez mi się bardzo podobały, a muzyka Kazaneckiego też piękna :) Klejnot polskiej kinematografii :)

  • Świetny film na motywach powieści .J.I.Kraszewskiego

   bapoza

   Barańska przepiękna. Jasiukiewicz wspaniały. Mam książkę którą dostałam na imieniny w końcu lat 60-tych ze zdjęciami z filmu, prawdziwy skarb.

  Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.