PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=757218}

Hush

6,0 32 202
oceny
6,0 10 1 32202
5,7 6
ocen krytyków
Hush
powrót do forum filmu Hush

Początek filmu jest dość powolny. Ot to poznajemy główną bohaterkę, że jest głuchą pisarką i nie potrafi gotować. Dalej mamy kolejny home invasion. Przychodzi z lasu koleś z kuszą i morduje. Nic nie wiemy o tym kto to jest ani po co to robi? I do momentu jak nie zdjął tej maski (mimo że sama maska śmieszna) to robił dobre wrażenie. Było czuć, że to jakiś socjopata. Fajnie się poruszał tak dziwnie. Później po zdjęciu maski wydawał mi się już jakiś ciamajdowaty. Miałem wrażenie, że się zaraz potknie i strzeli sobie w głowę z tej kuszy. Z początku koleś bawi się tym, że bohaterka jest głucha ale dalej to jakoś nie jest konsekwentnie kontynuowane. Dopiero po przeczytaniu komentarzy zorientowałem się, że jak ona wychodziła z domu to on tak naprawdę ją słyszał tylko udawał, że nie wie i to było całkiem spoko jeżeli faktycznie tak było (szkoda, że ciężko to stwierdzić bo można to było lepiej zrobić). Środek filmu jest nudny i praktycznie nic się nie dzieje. Akcję rozkręca mega dobra scena jak bohaterka wybiega z domu i koleś zabija ją cegłą. Później okazuje się, że to ona tylko rozkminia jakie jej opcje pozostały. To mi się bardzo podobało i aż mnie ciarki przeszły jak ona się odwróciła i zaczęła mówić. Szkoda, że później nic z tego nie wynika bo dochodzi do wniosku, że musi go zabić i nic z tym nie robi dalej. Najbardziej mi się nie podobała ta akcja z osiłkiem który chciał zabić gościa kamieniem i mu nie wyszło. To było głupie, niepotrzebne i tak nierealne, że aż śmieszne. Zepsuło mi to klimat totalnie. No i końcowe starcie też nieciekawe i już tylko czekałem aż go wreszcie zabije bo mi się żal tego mordercy zrobiło. :P Ogólnie film się dłuży jakby trwał ponad 2h a trwa tylko 1,2h. No i jeszcze ta główna bohaterka jakoś nie przypadła mi do gustu. Trochę mogła być lepiej rozpisana. Ogólnie polecam bo jest kilka fajnych momentów więc daję 6/10 ;)

ocenił(a) film na 8
Johnyyoyo

może by tak Spoiler napisać?

ocenił(a) film na 6
conneryfan

Jestem prawie pewny, że zaznaczyłem opcję spoiler podczas dodawania te komentarza ale coś się zawsze psuje na tych forach.... Nie wiem czy tylko ja tak mam, że czasami po kilka razy muszę dodawać komentarz żeby to załapało?

ocenił(a) film na 8
Johnyyoyo

nie wiedziałem nawet że jest taka opcja ,,spoiler:)" ja i inni po prostu piszę na początu komentarza/tekstu słowo SPOILER.

ocenił(a) film na 3
conneryfan

Ta opcja jest tu od zawsze. Masz konto 12 lat i się nie połapałeś? Mocne.

ocenił(a) film na 4
wmbco

Od zawsze to nie. Ta opcja jest dostępna od 4 lat, ale i tak to wystarczająco dużo czasu by się zorientować, że coś takiego istnieje.

ocenił(a) film na 3
Kung_Fu_Master

Myślę, że dłużej niż cztery lata, ale może pamiętasz/wiesz lepiej.

ocenił(a) film na 4
wmbco

W 2012. ;)

http://www.filmweb.pl/user/filmweb/blog/545104

Dobrze, że dali tę opcję, choć i tak lepiej przed obejrzeniem filmu nie przeglądać forum, bo dalej pełno nieoznaczonych spoilerów.

ocenił(a) film na 3
Kung_Fu_Master

Hm, w tym czasie to ja dziecko bawiłem. Ale dobrze wiedzieć. Dzięki.

ocenił(a) film na 8
Johnyyoyo

sorry, jednak u Ciebie jest ten komentarz. Po prostu zacząłem czytać nie zwracając uwagi na komentarz na poprzedniej stronie. Jak pisałem nie znałem tej opcji....

ocenił(a) film na 7
Johnyyoyo

Czekaj, co było nierealnego w tym ataku na kolesia z kamieniem? Nie zrozumiałem.

ocenił(a) film na 6
czuczul

Nierealne było to w jaki sposób mu ta akcja nie wyszła... Mnie to wybiło z klimatu i ta scena była moim zdaniem całkowicie nieudana i niepotrzebna. Trochę to tak komicznie wyszło, że taki wielki kozak a dał się porobić bez niczego praktycznie. Jeszcze bym zrozumiał jakby nic nie zrobił ze strach ale jak już instynktownie go chciał zaatakować to nie wyglądało by to tak komicznie jak tu to reżyser zaaranżował. Słabo to też było zagrane.

ocenił(a) film na 7
Johnyyoyo

Racja zdjęcie maski psuje cały efekt i za to wielki minus , ale ogólnie film trzymający w napięciu myślę że 7/10 wystarczy w zupełności

a co do motywu ''przychodzi morderca z lasu z kuszą bo mu się w domu nudziło , nie wiadomo po co to robi'' to się raczej nie zgodzę .Nikt nie powiedział ze las to bezpieczne miejsce w lesie dochodzi do wielu morderstw to po pierwsze , po drugie nawet w realu nie każde morderstwo ma swój sens i jest w logiczny sposób wyjaśnione .Na świecie jest wielu psychopatów , myślę ze nikt nie wie co ''siedzi'' w takiej chorej głowie , niektórzy zabijają bo tak chcą bo mają na to ochotę dlatego nie uważam tego za przereklamowany motyw , czy za minus tego filmu ...wręcz jest to plus i nadaje nutę tajemniczości .Przypadkowa ofiara , nieznany motyw sprawcy

ocenił(a) film na 6
Harley_Quinn_

Z tym motywem to się zgodzę z tobą. Ale w przypadku filmu to jest moim zdaniem pójście trochę na łatwiznę. Tym bardziej, że psychologia mordercy w tego typu horrorach jest najczęściej na drugim miejscu. Tym to się zajmują głębokie dramaty psychologiczne a w horrorze często jest to gdzieś z boku tylko. Także tłumaczenie, że to był psychol i już to jakoś do mnie nigdy w filmie nie przemawia.

ocenił(a) film na 7
Johnyyoyo

Możliwe ze jest to temat ''oklepany'' pójście na łatwiznę , ale nie uważam tego za coś co w znaczącym stopniu może wpłynąć na zaniżenie oceny .Lubie jak morderca pojawia się nie wiadomo skąd , po prostu uderza niespodziewanie i dlatego lepiej ze motyw ''dlaczego to robił i skąd się wziął'' nie został wyjaśniony .Pojawił się praktycznie znikąd , i chyba przez przypadek trafił do domu głównej bohaterki ...bo jak to bywa na odludziu można niechcący stać się przypadkową ofiarą mordercy.

ocenił(a) film na 6
Harley_Quinn_

No i właśnie dlatego nie był to powód obniżenia prze zemnie oceny. To jest bardziej kwestia indywidualna co kto lubi ale raczej na ocenę większego wpływu to nie miało. Jest dużo innych argumentów na tak i na nie które są ważniejsze. To tak tylko dodałem subiektywnie swoje zdanie w tym temacie. A i oceniam film na całkiem udany i godny polecenia bo ma kilka ciekawych rozwiązań które mi się bardzo spodobały.

ocenił(a) film na 7
Johnyyoyo

ja tez uważam ze jest całkiem udany , oglądałam dużo gorsze filmy :) ogólnie to ludzie oczekują cudów ! tym bardziej od takiej produkcji :D to jest zabawne

Johnyyoyo

Nie kumam większość opisu to krytyka po czym ocena 6 czyli przyzwoita, świadcząca że film ci się raczej podobał, jak dla mnie nie współgra ocena z opinią.

ocenił(a) film na 6
Zajcevv

No bo najprościej jest napisać o tym co mi się w filmie nie podobało i co dla mnie można by poprawić. Kilka plusów też zaznaczyłem. A ogólnie film zaliczam na plus za ciekawy pomysł i bardzo fajną akcję z tym jak bohaterka rozważała poszczególne warianty które miała w danej sytuacji. W mojej skali taki film zasługuje na 6/10 (czyli wybija się trochę ponad bycie średnim na wskroś czyli 5/10). Poniżej 5 dostają ode mnie filmy w których błędy i minusy wpływają już znacząco na przyjemność z oglądania a tu nie było aż tak źle. Każdy ma jakiś swój system oceniania ;)

ocenił(a) film na 5
Johnyyoyo

To wytlumacz mi bo moze wiesz skad ten gosciu znalazl sie na koncu w wannie? Jakim cudem on sie tam przeslizgnął?

ocenił(a) film na 4
Johnyyoyo

gdyby z tego psychola zrobić psychola demona, który nie może wejść do domu bez zaproszenia, myślę że dzięki temu fabuła miała by zdecydowanie większy sens

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones