PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=133757}

I żyli długo i szczęśliwie

Ils se marièrent et eurent beaucoup d'enfants
6,8 3 130
ocen
6,8 10 1 3130
7,0 2
oceny krytyków
I żyli długo i szczęśliwie
powrót do forum filmu I żyli długo i szczęśliwie

Super!!!

użytkownik usunięty

Bardzo ciekawa gra intelektualna z widzem. Jak to ludzie, szybko wdajemy się w ocenę bohaterów i wydaje nam się, że wiemy, kto postępuje słusznie, a kto nie. Nagle jednak okazuje się, że nie do końca mamy rację... Według mnie film ten przestrzega przed pochopnymi sądami (między innymi oczywiście)... Bardzo polecam i chyba pokuszę się o jego przetłumaczenie.

użytkownik usunięty

Jak sie Wam podobala ostatania scena? :)

czy może ktos kojarzy jaką piosenke słuchała główna bohatreka w sklepie z płytami razem z Deepem?

ocenił(a) film na 8
karola_k

To oczywiście mój ukochany Radiohead, utwór Creep. Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 9

Ostatnia scena była świetna :D Nie tylko ze względu na moją słabość do Deppa, ale ogólnie, nie wiadomo, co się tak naprawdę stało, możemy się jedynie domyślać i interpretować po swojemu :) Ode mnie 9 :)

Ostania scena była piękna ahh moj koffany Depp ;d;;d ;*
ale Ona w koncu była z tym "nieznajomym" deppem ? czy jak...?
bo to sie jakoś łyso skończyło... ;/
i nie wiem...
:]

ocenił(a) film na 8

Podzielam zadnie przedmówcy. Najbardziej podobała mnie się intrygująca rola Johnny'ego Depp'a... Byłem bardzo mile zaskoczony. Ogółem jeden z lepszych filmów tego typu. W moim rankingu dostał 9/10 i znaczek jakości;) Pozdrawiam serdecznie i zachęcam ze wszystkich sił do obejrzenia!

ocenił(a) film na 7
Lejgolas

Ostatnia scena z Depp'em jest cudowna:))Mam zadzieje,ze jednak na koncu byla z nim:P

ocenił(a) film na 7
_Mia_

Gabrielle uciekała czasami w świat wspomnień, wyobrażeń i marzeń i chyba była tak "porządna", że została wierna mężowi do końca. Mogła naprawdę przez przypadek ponownie trafić na Pięknego Nieznajomego, ale skończyło się pewnie tylko na pokazaniu mu mieszkania. A zanim do tego doszło nic nie znaczącą wspólną podróż w windzie przeistoczyła sobie w niewinną fantazję i słodkie bujanie w obłokach:)

dohaze

A czy ktoś z was zwrócił uwagę na zdanie wypowiedziane na samym końcu filmu, już po napisach...?

Lizzie91

Też wydaje mi się, że to była fantazja. Zakończenie moim zdaniem zbyt banalne. Ale ogólnie całkiem przyjemny film, scena w sklepie z płytami genialna.
"Mama i tata pobrali się i żyli długo i szczęśliwie" - coś takiego jest po napisach na końcu filmu :D

Musta_Prinsessa

No właśnie, i dlatego wydaje mi się, że to zdanie może sugerować, że Gabrielle była jednak z Nieznajomym. Dla mnie to brzmi jakby to mówiło ich dziecko, sama nie wiem, trochę to dziwne, ale...

Lizzie91

Bo nie zauważyłam, żeby Gabrielle i Vincent nie byli małżeństwem. Więc za kogo by wyszła?

użytkownik usunięty
Lizzie91

Gabrielle i Vincent byli małżeństwem. Wydaje mi się, że pokazanie (w scenie z windą) nieba miało służyć za ukazanie wyobrażeń Gabrielle, a nie rzeczywistości. Popieram zdanie dohaze, była zbyt wierna mężowi, by go zostawić.
Film genialny!

Więc w tym przypadku co by oznaczało zdanie wypowiedziane na końcu? "Mama i tata pobrali się i żyli długo i szczęśliwie"

użytkownik usunięty
Lizzie91

Niekoniecznie musi to mówić o wydarzeniach, które nastąpiły po opowiedzianej historii. "Mama i tata pobrali się, urodziłem się ja i, choć mieli kilka spięć, żyli długo i szczęśliwie.", ja to tak interpretuję :-)

A ja myśle ze była z nieznajomym.a z Vincentem byli małżenstwem. zresztą poza tą dwójka ,ciekawe zwiazki przyjaciół Vincenta szczególnie tej kłócącej się pary.(scena w samochodzie)

cheandler1111

hej..a jest może gdzieś wersja online?:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones