PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=626983}

Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
6,7 212 263
oceny
6,7 10 1 212263
5,7 19
ocen krytyków
Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1
powrót do forum filmu Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1

Obejrzałem ten film. Nie zapłaciłem za to ani grosza. Mimo to czuję się oszukany. Oddajcie mi 2h z życia !

ocenił(a) film na 5
Rott

Trudno się nie zgodzić....Ale widzisz film sprzedał się i 4 część tez zarobi więc po co się wysilać....

ElTomeko

Dokładnie. Opera mydlana (gadanina w bunkrze), żeby z materiału na jedną część zrobić dwie dla większych zysków. Ja to rozumiem, ale ta część przez to psuje odbiór całości, a scenariusz tej historyjki sf jest całkiem fajny, jak ktoś lubi ten gatunek.

miotacz plomieni

2 godziny płaczu, szlochania i jęczenia głównej bohaterki. Do tego film był okrutnie nudny i absolutnie nic się w nim nie działo, bo chyba trudno nazwać akcją sceny ewakuacji (bieganie ludzi po schodach przy zgaszonym świetle) czy polowanie na jelenia i nieupolowanie go, bo nie uciekał. Ten film miał zerową fabułę, akcję i scenariusz. Co najwyżej muzyka była w porządku ale i to o wiele za mało żeby uratować to 'dzieło'.

Tak jakby reżyser wpadł szybko na plan spiesząc się do kina na jakiś dobry film i rzucił od niechcenia: "Ty masz cały czas płakać, wy siedzicie w pokoiku z monitorami pozorując DEFCON, tamten niech coś przyćpie i gada do kamery o zawieszeniu broni, a statyści niech klaszczą za każdym razem jak szefowa wyjdzie na balkon, dajcie kota na plan...ludzie teraz uwielbiają koty. I niech ktoś skoczy po kilka tysięcy białych róż żeby nie było, że kręcimy film w starym bunkrze i chcemy za to 125 'Dużych Baniek'. Aha, i pamiętajcie żeby Skajp działał, bo na tym oprzemy sporą część filmu."

Sukces kasowy (+700mln $) świadczy jedynie o geniuszu ludzi odpowiedzialnych za zdobycie serc milionów nastolatków (nie tylko ale przede wszystkim) pokazując im naiwne ideologicznie, lekkie kino jedynie udające jakiekolwiek ambicje.

ocenił(a) film na 2
LaScA

zgadzam się w 100 procentach, tragedia. Główna bohaterka strasznie irytująca, szloch ,płacz i "peeta, peeta" non stop. Jakaś masakra, próbowałem z moją lubą obejrzeć ten film kilkakrotnie i nie da się go skończyć.

ocenił(a) film na 6
Mangus

nie przepadam za nią i irytowala mnie juz w xmenach, ale w sumie kto by lepiej to zagrał, jak sama postać Katniss jest irytująca?

ocenił(a) film na 7
Anastazja1993

Zaciekawiłaś mnie, czemu sama postać jest irytująca?

LaScA

Ludzie się rzucili na niego, bo poprzednia część nie była tak słaba + książki były rewelacyjne.

ocenił(a) film na 3
filmowy_laufer

Ta częśc jest okropna.
Widac że już robią na siłę :/

_Mika_a

No niestety, muszę ci przyznać racje. Sądzę, że jedank przy ostatniej czesci sie nie zawiedziesz :)

ocenił(a) film na 3
filmowy_laufer

Mam taką nadzieję :)

ocenił(a) film na 2
Rott

Okropny film zgadzam sie z tobą w 100%, głowna bohaterka to takie ciepły kluchy jak można przez 3/4 filmu się nad sobą użalać i płakać w co drugiej scenie no naprawdę ....

użytkownik usunięty
krzysiek431

Kolejny "znaffca" się znalazł który nie czytał książki i trolluje. Róbcie tak dalej a średnia spadnie, przez wasze trollowanie.

ocenił(a) film na 2

OCENIAM FILM NIE KSIĄŻKĘ co ma jedno do drugiego? Wiedźmina kocham a serial poza muzyką i żebrowskim ssał po całości tu mamy taką samą sytuację ....

krzysiek431

Oni tego nie zrozumieją. Dalej niektórzy mają problem z tym, że film to film a książka to książka.

użytkownik usunięty

Zaginiony post 1

użytkownik usunięty

2

ocenił(a) film na 3

Serio masz czelność nazywać kogoś "znafcą"? Czasami warto popatrzeć na siebie, zanim zaczniesz oceniać innych. ;D

użytkownik usunięty
G00N3R

Tak, tak, ty też nie udawaj "znaffcę" bo i tak takich "znaffców" jak ty co uważają że mają jedyny słuszny gust nie słucham

ocenił(a) film na 3

Nie ma tego jedynego, "słusznego" gustu, ale patrząc na oceny jakie dajesz, twój jest wyjątkowo pospolity. Jeśli nazywasz kogoś trollem, czy "znafcą" to dla osoby trzeciej (w tym przypadku ten zaszczyt przypadł mi) jest co najwyżej śmieszne. ;) Anyway, nick jaki sobie wybrałeś znakomicie oddaje twoje postępowanie. Nie jestem tylko pewien czy to powód do dumy. ;)

ocenił(a) film na 5

Tragedia:) ile Ty masz lat?? 12? 13??...ale i tak najlepszy tekst to : "Kolejny "znaffca" się znalazł który nie czytał książki i trolluje" A CO MNIE OBCHODZI KSIĄŻKA??? to nie jest BOOKWEB TYLKO FILMWEB...dziecko;)

użytkownik usunięty
ElTomeko

Opanuj się i nie odpowiadaj na stare posty! Bo nie dam się sprowokować

ocenił(a) film na 5

Wypisujesz głupoty to licz się z tym, że ktoś to będzie komentował...Nie będziesz mi dyktował na co moge odpowiadać a na co nie.

użytkownik usunięty
ElTomeko

aha czyli rozumiem jak ktoś napisał głupotę 10 lat temu tutaj to ty odkopiesz temat i to skrytykujesz żałosny jesteś...

ocenił(a) film na 5

Akurat Twój "komentarz" skomentowałem po 1 miesiącu wjęc grubo przesadzasz...

użytkownik usunięty
ElTomeko

ciekawe jak oceniasz Hobbita jako fan Tolkiena, może też powiesz że książka nie ma znaczenia, a widzisz dla fana Tolkiena ma...

ocenił(a) film na 5

Ja oceniam obiektywnie a nie przez pryzmat czegoś.

ocenił(a) film na 3

Maniakowy_Fan ludzie oceniają film, nie książkę.
A po drugie co z tego że spadnie średnia ? Mam oceniac na 10 bo ma byc na 1 miejscu ?
W porównaniu do pierwszej częsci ta jet tragiczna, nudy, płacz i jęczenie.

użytkownik usunięty
_Mika_a

tak ? no to powiedz to samo na forum Hobbita... tam na przykład wiele mówi, Tolkien przewraca się grobie itd... a to jest przecież adaptacja, więc powinni patrzeć na Hobbita i nie porównywać go do książki? nonsens

nie mówię że mamy na 10 oceniać, nie przytoczyłem tu ani jednego słowa.. moim zdaniem film zasługuje na ocenę max 7/10 jak się nie jest fanem ok 5-6 czy 3-4/10 ok ale 1/10 to zwykły trolling

tak ta część jest słabsza, i się zgodzę ale dlatego że ona miała wprowadzić nas w drugą część i to dopiero będzie to czego oczekiwaliśmy tutaj....

ocenił(a) film na 3


Maniakowy_Fan a czemu mam porównywać do książki skoro ja oglądam FILM.
Mnie interesuje kino, nie książka.
Gdyby było inaczej nie siedziałabym na tym portalu.


1/10 - nie uważam , że to trolling, może ktoś się zawiódł po prostu.


'' tak ta część jest słabsza, i się zgodzę ale dlatego że ona miała wprowadzić nas w drugą część i to dopiero będzie to czego oczekiwaliśmy tutaj.... ''


Mylisz się. Ta część jest słabsza dlatego, że producenci chcieli zarobić więcej kasy.
wiedzieli że ludzie na to pójdą do kin i na siłę zrobili z tego sieczkę żeby $$$ im wpadły do kieszeni.
Taka prawda.



użytkownik usunięty
_Mika_a

żaden skok na kasę to nie jest... Skok na kase to było zrobienie z Hobbita trylogii to jest
prawdziwy skok na kasę...

Nie to ty się mylisz bo pod wiernością książki film też się ocenia... Krytycy tak robią... Dlaczego
więc ostatni hobbit ma słabe noty??? Bo nie ma nic w sobie z Tolkiena

tak ocena 1 to trolling bo większości filmów nie zasługuje na taką ocenę... Poza
tym to zwykłe zaniżanie oceny ...

A teraz żegnam bo się nie dogadam z kimś kto popiera trolling..m

ocenił(a) film na 3

No jak nie skok na kasę ?
No proszę Cię, rozdzielili tą część tak samo jak Pottera i Hobbita.


Nie mylę się.
Zrozum , ja daję ocenę za film nie za książkę ( piszę to po raz kolejny ).
Nie czytam książek i nie mam w zwyczaju ich porównywać z filmem.


Większość filmów nie zasługuje na ocenę 1 bo ty tak sądzisz ?
Przecież gusta są różne.
Moim zdaniem to nie jest zaniżanie oceny.
Ja oceniłam film Pod powierzchnią na 1 .
To znaczy że trolluję ?
Bo film był beznadziejny, nawet za muzykę nie dałam 2 bo była okropna.


Z Twojego toku rozumowania wynika, że skoro dałaś ocenę 1 filmowi : Wampiry i świry to trollujesz.


I nie wmawiaj mi że popieram trolling.
Popieram uczciwe ocenianie filmów.
Nie dla rankingu, nie dla zrobienia komuś na złość tylko dla siebie.

ocenił(a) film na 8
Rott

I weź tu teraz żyj normalnie...z takim brzemieniem.

użytkownik usunięty
Anthrax91

cięta riposta :)

ocenił(a) film na 8
Rott

Obejrzyj jakiś 4 godzinny film, wartościowy i po kłopocie ;]

1984jaren

Wtedy czas zawraca, czasoprzestrzeń się zakrzywia i odzyskujesz 2h czy jak? :D

ocenił(a) film na 8
AlexabezKeksa

No nie do końca ;)

użytkownik usunięty
Rott

Trochę niesprawiedliwa ocena. Mimo wszystko należy docenić, że dziewczyna cały film łazi z rozdziawioną gębą niczym wiejski przygłup i za pomocą tego jednego grymasu wciąga nas w swój sprzeciw wobec okropieństw wojny i we wszystkie inne szalejące w niej emocje. No i oczywiście dodatkowe dwa punkty za zestrzelenie myśliwców z łuku.

ocenił(a) film na 4

Film znośnie oglądałem ale do momentu zestrzelania myśliwców wyłączyłem.. Co jak co ale nie mogłem już więcej tej znieść tego napompowanego popkultura dzieła.

Rott

A kto Ci kazał ten film oglądać co? ;) Będziesz miał nauczkę żeby następnym razem czytać recenzję. Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
dastan3000

po prostu trolle z nudów oglądają filmy które ich nie interesująi zaniżają oceny...

To że ma takie zdanie to jeszcze nie znaczy że troll, też czasem nie podoba mi się jakiś film. Ale czy trzeba zaraz zakładać kolejny nowy temat? :D Było już dużo takich w których negatywnie pisano o filmie. Tam można dorzucić swoje trzy grosze.

ocenił(a) film na 3

A co ty myślałeś ze normalni ludzie dadzą 10 bo takie gimbusy jak ty by tak chcieli ? ten film nie jest wart więcej niż 3

użytkownik usunięty
elosidzej

odezwał się "znaffca" po drugie nie mówię że ten kto daje 10 jest normalny...czy ja dałem 10? ślepy chyba jesteś, ale jak ci to tak przeszkadza mogę dać 10...

ocenił(a) film na 3

A czy ja napisałem że dałeś 10? czytaj w okularach skoro ślepy jesteś,a skoro chcesz dać 10 to widać że jesteś trollem i dajesz oceny od tak No Comment

użytkownik usunięty
elosidzej

nie... nie daje oceny od tak, ale widzę że ciebie drażni to... a sam Avengers oceniasz 10/10 no po prostu trzymajcie mnie bo padnę :D

ocenił(a) film na 3

Tobie to się nawet Smerfy podobają to o czym tu gadać

użytkownik usunięty
elosidzej

mi smerfy się podobają... padłeś na głowę chyba

ocenił(a) film na 3

Ciesze się że się przyznałeś Pozdro

użytkownik usunięty
elosidzej

nie! nie przyznałem się, widać masz problemy czytania ze zrozumieniem...

ocenił(a) film na 3

'mi smerfy się podobają' nie wstydź się w tym wieku możesz oglądać bajki nikt się nie bedzie śmiał...Mój brat niedźwiedź,Harry porter itp teraz zrozumiałem że jesteś dzieciakiem więc dalsza rozmowy już nie będzie:) Życzę udanych wakacji.Pozdro