PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=468065}
6,2 86 507
ocen
6,2 10 1 86507
5,4 23
oceny krytyków
Ile waży koń trojański
powrót do forum filmu Ile waży koń trojański?

tusk

ocenił(a) film na 10

ok, nie wiem czy ten temat już się pojawił, nie chce mi się szukać, ale czy w pociągu do sopotu ten koles z wada wymowy ma symbolizowac tuska?????? :D z wyksztalcenia historyk, zona malgosia, no i to specyficzne "r"... :D jego syn tez juz byl na swiecie

ocenił(a) film na 8
savonn

Całe PO to jedna wielka wada wymowy, nawet jak sie ktos zapisuje bez to w niedługim czasie zaczyna gadac jak Tusk albo inna tam Gronkiewicz, a propos filmu to wydaje mi się, że tak, u Machulskiego sporo jest takich odniesień :)

zimnybronx

Dokladnie. Nawet Kubica się pojawia. :]

ocenił(a) film na 6
zimnybronx

LUBIĘ TO :)

ocenił(a) film na 8
savonn

NIESTETY POSŁUCHAŁ...

angel_falls

LUBIĘ TO! ;)

ocenił(a) film na 3
savonn

Nie symbolizować, tylko to niby jest Tusk. Z tym, że zrobili drobny błąd, syn premiera ma na imię Michał nie Maciek (jak w filmie).

ocenił(a) film na 10
Awdar

i wlasnie ten szczegol mnie zaciekawil ;d nooo zle sie wyrazilam, chodzilo mi personalnie czy to tuskl :D

savonn

Tusk malował kominy, a ten gość właśnie o tym mówi. Na pewno to jest Donek :)

AJGOR_2

tak to on, bo nawet fryzurę miał taką samą jak w rzeczywistości w tamtym okresie ;) Poza tym facek, który udawał jego głos to ten sam, który występuje w Szymonie Majwskim Show jako m.in Tusk (nawet pojawił się przez chwilę w filmie na tym balu dla zakochanych)

savonn

Jaki ten świat jest pełen zbiegów okoliczności ;)

ocenił(a) film na 4
savonn

no właśnie, fakty się nie zgadzają, lecz... czy postać Więckiewicza nie przypomina Wam młodego Komorry? zamiłowanie do polowań, strzelba, wąsik, wysokie mniemanie o sobie

ocenił(a) film na 10
Pani_Blue

nie. bez przesady. za dużo kombinowania.

ocenił(a) film na 2
Pani_Blue

masz racje :) , a co do filmu to totalna katastrofa

ocenił(a) film na 8
edgarddavids

Ale sie Wam kojarzy:)
Donek to Donek
O Komorowskim nic nie było tak samo jak o Jarosławie

ocenił(a) film na 2
giovanni50

JArosław nie Jarosław, ale gdzie Korwin?

savonn

Jeden z zabawniejszych momentów filmu, podobnie jak ten o Kubicy.:D

ocenił(a) film na 3
horenheb

Wypowiedź Pani_Blue chyba była prowokacyjna, nie na serio ;>

ocenił(a) film na 10
Awdar

oby

ocenił(a) film na 10
savonn

ale jesli miala byc ironia, to jej nie rozumiem, bo owszem, to był tusk, więc co tu wyśmiewac pseudosarkastycznie ja pytam ?

ocenił(a) film na 4
savonn

chociażby dlatego żeby nie odbierać tego filmu jako ideologicznej propagandy pro-POwej, bo wtedy musiałabym dać 1

ocenił(a) film na 10
Pani_Blue

nikt tu tego chyba tak nie odbiera... pojawił się jedynie tusk i kubica, a kubica, z tego co mi wiadomo, do po nie należy. fajnie się tak doszukiwać ukrytych intencji ?

ocenił(a) film na 4
savonn

fajnie - nie/fajnie - nie szukałam długo, intencje są dość jawne, bohaterce słońca w oczach się zapalają jak prorokuje Tuskowi przyszłość w naszym kraju, sam Tusk jest dość zabawnie pokazany, a to jest w komedii najważniesze, więc już nie róbmy ze mnie takiego detektywa upierdliwca

ocenił(a) film na 10
Pani_Blue

"slonca" sie zapalaja , bo mowi o wolnosci polski, a nie o tym, ze tusk zostanie premierem czy zrobi jakakolwiek kariere polityczna... -,-

ocenił(a) film na 4
savonn

a nie fajniej by wyglądała ta wolność bez jego gierkowych (w sensie E. Gierka a nie gierek) obietnic?

ocenił(a) film na 4
savonn

bo ja wiem...
Tusk: No bo się łudziliśmy, że tu można normalnie żyć
Facet: Można
Tusk: Nie można. udowodniliście nam, że nie można i dlatego mam wszystko w dupie. Jak tylko dostanę paszport, bieżemy z Małgosią Maćka i wyjeżdzamy. Ja nie będę...
Facet: Nikt tu po was płakać nie będzie
Zosia: WŁAŚNIE, ŻE BĘDZIE. Nie mogę powiedzieć skąd wiem, ale wiem, że będzie dobrze. Niech pan jeszcze chwilę nie pęka.
Tusk: Dobrze, a chwilę to ile?
Zosia: do 4 czerwca '89.

savonn

W 2000 r. p. Tusk to był NIKT. Owszem, zakładał Platformę Obywatelską (jak podaje Wikipedia, w 2001 r., a więc po wydarzeniach z filmu), a wcześniej działał w Unii Demokratycznej/Wolności. Tylko to był polityk trzeciorzędny - był śp. Geremek, śp. Kuroń, Mazowiecki, Balcerowicz, Syryjczyk, Bielecki, Suchocka. Nie jest moim zdaniem możliwe, aby bohaterka tak go rozpoznała w tej scenie filmu.

ocenił(a) film na 10
Voitcus

możliwe, że jest to po prostu pomyłka, niedopatrzenie reżysera. bo to, że to był Tusk, to akurat nie ulega wątpliwości. natomiast ostatnio zaczęłam postrzegać filmy Machulskiego - a zwłaszcza Trojańskiego - jako strasznie proPOgandowe i źle mi z tym, bo naprawdę go uwielbiałam. i o ile w prlu ta metoda się doskonale sprawdzała, o tyle teraz PO nie ma tylu zwolenników, co solidarność przed '89 czy na początku wolnej Polski...

użytkownik usunięty
savonn

Tak, czy Tusk był znany w tym roku czy nie to nie ważne, te zabiegi są celowe. Tak samo mały chłopak przedstawia się jadąc samochodzikiem, że nazywa się Robert Kubica. To chyba nazywa się groteska czy jakoś tak.

Odniesienie do tuska - propaganda polityczna i lizanie dupy przez "twórców" tego filmiku
Odniesienie do Kubicy - totalna żenua, nic nie śmieszna.

ocenił(a) film na 1
savonn

jak można ocenić na 10/10. Musiałam to w szkole oglądać to są najgorsze moje wspomnienia. Przywiązywali mnie do krzesła i zakładali haczyki na oczy bym nie mogła ich zamknąć...

Dakota13

miałam to samo,w domu płakałam...

ocenił(a) film na 1
My_Melody

ten film powinien być zakazany, wiem przez co musiałaś przechodzić

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones