PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=468065}
6,2 86 498
ocen
6,2 10 1 86498
5,4 23
oceny krytyków
Ile waży koń trojański
powrót do forum filmu Ile waży koń trojański?

Po tym filmie raczej spodziewałem się słodkiego pierdzenia, do jakiego przyzwyczaiły nas
polskie komedie produkowane w ostatnich czasach, a tu proszę jaka niespodzianka.
Fajna, ciekawa historia - czyli coś, czego przeważnie brakuje polskim filmom. Porównałbym
go trochę do filmu "Vinci", właśnie ze względu na to, że jest jedyny w swoim rodzaju i twórcy
nie starali trzymać nudnych do obrzygania już schematów. Ponadto film moim zdaniem
bardzo ładnie wyglądał (chociaż jest oczywiście sporo krzykaczy, którzy mówią że nie jest
dostatecznie odwzorowany klimat PRLu, z czym w ogóle się nie zgadzam - to nie jest film
historyczny, klimat został zachowany). Bez przesadyzmu bardzo fajnie dobrane stroje, fryzury,
wystrój. Aktorstwo - bardzo dobry Więckiewicz, bardzo dobra Ostaszewska, Ostrowska mi
osobiście nie przeszkadzała, może momentami (ale to były dosłownie momenty) troszkę
"sztywna", ale z tych polskich aktorek, które znam to moim zdaniem był to blisko najlepszy
wybór odtwórczyni głównej roli, Marczewski też w porządku, no i masa postaci
drugoplanowych, które wypadły bardzo dobrze. No i nie zgadzam się jeszcze z głosami, że
film jest za mało śmieszny. To nie jest "Kiler", w którym widz ma się śmiać średnio co 10
sek. Normalnie byłoby to mocne "6" z mojej strony, ale że mam zwyczaj oceniania polskich
filmów trochę inną skalą, dam "7".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones