PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=621372}
7,7 11 993
oceny
7,7 10 1 11993
Ill Manors
powrót do forum filmu Ill Manors

jw. ponieważ mimo znajomości angielskiego nie rozumiem slowa manors, slang czy cos?

taniss11

Samo słowo manor oznacza posesję, majątek ziemski lub dom. W slangu oznacza to miejsce o charakterze w jakimś stopniu kryminalnym, więc tyle co nasze: miejscówkę, metę, choć w kontekście filmu bardziej teren, rewir czy rejon. Myślę więc, że "3 dzielnice" byłby znośnym tłumaczeniem.

ocenił(a) film na 9
PanTrojkat

tyle tylko ze tytul to I'll manors dokladnie wiec chyba troche inaczej;] ale dzieki za wyjasnienie bo manor kojarzylem tylko ze chcialem sie dowiedziec jak to jest z tym slangiem dokladnie jesli chodzi o znaczenie;]

taniss11

Nie. I'll to skrót od I will, a to byłoby bez sensu. Jednak moja bystra dziewczyna zwróciła mi uwagę, że ill oznacza chore, co wynika z resztą z kontekstu utworu "Ill manors". Tytuł więc to "Chore dzielnice (lub sąsiedztwo)".
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
PanTrojkat

Dokładnie zgadza się! teraz sam sobie to uświadomiłem. Też zdążyłem zauważyć ze tenże tytuł byłby bez sensu dlatego mnie to zastanawiało.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones