PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=485474}
5,9 57 779
ocen
5,9 10 1 57779
4,6 7
ocen krytyków
Immortals. Bogowie i herosi
powrót do forum filmu Immortals. Bogowie i herosi

Dobra, ten film niby nie ma być zgodny z mitologią ale nie mogę zrozumieć o co chodzi z tymi bogami. W tych ostatnich scenach, kiedy bogowie (których jest tylko pięciu?) walczą z tytanami i giną wszycy oprócz Zeusa (przynajmniej tak to rozumiem skoro on zawalił ten cały tartar wraz z zawartością czyli bogami i tytanami) wtedy Zeus zwiewa z Ateną (która nie żyje) i Tezeuszem na Olimp. I teraz tak: scena, w której jest syn Tezeusza - przedstawia przyszłość. Dzieciak ma wizję, w której niezliczona ilość bogów walczy z równie wielką ilością tytanów. Ale zaraz, czy bogów nie było tylko pięciu? Jeżeli było więcej to gdzie byli w czasie walki w tartarze? I czy tytani nie zginęli w tym tartarze? Jeżeli to są "nowi" bogowie to co wśród nich robili bogowie, którzy zginęli w tartarze, np. Posejdon? Ta scena przedstawia przyszłość, bo Tezeusz jest już bogiem. Jeżeli bogowie mogli powstać z martwych, to czemu Hefajstos tego nie zrobił i jaki ma sens ich zabicie? Może to głupie pytania, może czegoś nie ogarniam, jeżeli tak to niech ktoś mnie poprostu uświadomi.

ocenił(a) film na 7
kataro7

Też mam mętlik z paroma akcjami (wzrost tytanów - wtf?) ale akurat ta scena to dla mnie głęboka przneośnia - symbol odwiecznej, a więc i przyszłej walki bogów z tytanami i innymi badassami. zapewne, tak jak przez cąły film, nikt nie bardzo przejmował się mitologią i jakimś tryzmaniem się faktów, więc można w tej scenie ujrzeć wszystkich, których twórcy chcieli tam po prostu umieścić.
A wgl patrząc z przyziemno-biznesowego punktu widzenia, najprawdopodobniej ta scena jest zapowiedzią sequela:)

laxman

Ciężko w przypadku mitologii mówić o "trzymaniu się faktów". Chyba ze posiadasz pewne informacje, które są znane tylko tobie.

ocenił(a) film na 7
4strings

No właśnie, cięzko się ich trzymać, ale akurat czepiam się wizerunku tytanów - gdyby zrobić ich wg mitologii, film zykąłby epicką walkę z olbrzymami, a tak... jakieś pokurcze, które i tak załatwiły 4 bogów.

laxman

Może to nie byli tytani z pierwszego pokolenia.

ocenił(a) film na 1
laxman

Błagam: NIE!!!!
Czytałem wywiad z reżyserem Piły. Podobno ma być jeszcze jedna część ,w której to uwięziony człowiek ma obejrzeć sequela Immortals wraz z dodatkowymi scenami z wersji dvd.

laxman

Jeżeli czytałeś mitologię grecką to pewnie wpadło ci w oko że tytani i bogowie olimpijscy są spokrewnieni(Zeus Posejdon Hades Hera Westa i Demeter są dziećmi tytana Kronosa i tytanki Reii. Zresztą w filmie też jest powiedziane że walka w niebie była bratobójcza.Helios Eos i Selene są bogami uznanymi przez Zeusa i innych olimpijczyków ale też są dziećmi tytanów o ironio właśnie Hyperiona i Theii podobnie jak wiele innych postaci znanych w mitologi greckiej i wcale nie muszą być olbrzymami.Chyba że myślisz o Gigantach a piszesz tytani.Zresztą w mitach jakoś nie zauważyłam że Tytani wyróżniali się bardzo wzrostem na tle olimpijczyków a ci wielcy byli właśnie giganci.Giganci to też dzieci Gaii i walczyli z bogami olimpijskimi ba jest nawet nawet znany eposie "Gigantomachia" a tam głównym ludzkim herosem był Herakles nie Tezeusz.A w filmie w wersji skróconej pokazali Minotaura i fakt że zginął z ręki Tezeusza,był też labirynt i Fedra(kapłanka)i Akamasa zrobili wg mitów syna Tezeusza i Fedry.Szkoda tylko że efekty specjalne i kostiumy były tragiczne i sztuczne.

ocenił(a) film na 4
kataro7

Ja myślę, że nawet reżyser nie wie o co mu chodziło w ostatniej scenie... Nie wiem jak można chociażby próbować w jakikolwiek sposób porównywać go do 300..;/

ocenił(a) film na 7
Multi_Psycho_Maniak

300 nei jest bezpośrenią konkurencją dla IM. To Starcie tytanów jest takową, bo też czerpie z mitologii. IM i Starcie robią siekę z mitologii, a 300 z faktów, oto różnica.

kataro7

Pola Elizejskie mówi ci coś to pojęcie?to trochę taka grecka Walhalia miejsce w Hadesie tylko dla herosów i innych ulubieńców Bogów i ogólnie ludzi prawych i ofiarnych taka kraina podziemna szczęśliwości(odwrotność naszego nieba bo jest to podziemny świat należący do królestwa Hadesa..Ale herosi tam przebywający w trudnych sytuacjach jak walka z nadnaturalnym przeciwnikiem(gigantomachia) walczą po stronie bogów.
W mitach greckich Posejdon i nie tylko on kilkakrotnie był wrzucony do Tartaru przez wkurzonego Zeusa ale wracał uśmiercenie go na filmie to zwykła nadinterpretacja.Być może Atena jednak zdołała dożyć dotarcia na Olimp gdzie napojona Ambrozją nie tylko przeżyła ale i ozdrowiała,w końcu ambrozja podobno dawała nieśmiertelność tym co ją pili..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones